Kredi Almanın Yolu

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Gayrimenkulün içeriğini oluşturan konut, dükkan, arsa ve tarlaların alım yolları birden fazla. Bu anlamda alım yapacak kişilerde çok daha uygun fiyatlara alım yapma çabası içerisinde tüm şartları değerlendirmeye alıyor. Bu anlamda çok daha uygun fiyatlarla alım yapabileceğiniz bir alternatifiniz de QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller olabiliyor.

Bankadan Satılık Gayrimenkuller

QNB Finansbank bünyesinde bulunan taşınmazları ihale ve teklif yöntemleri ile satışa sunuyor. Burada banka tüm satılıklar için bir muhammen bedel belirlemiş durumda ve bu bedelin altı teklifler kabul görmüyor. Aynı zamanda satılan ürünün parası da peşin alınıyor. Banka alım yapan kişiye önce taahhüt imzalatıyor ve şartname sunuyor. Bu şartname de belirtilen hususlar ile alım yapacak kişim tüm şartları kabul etmiş sayılıyor.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Teklif Usulü Satılıyor

Satılık durumdaki ilanları inceleyen kişiler dilerlerse buradan teklif ver menüsü ile teklifte bulunabiliyor. Burada alım yapacak olan istekli muhammen bedelin % 2 si oranında teminat yatırması gerekiyor. Bu teminatın yatırılması ile satış başlamış oluyor. İhale tarihleri banka tarafından belirlenirken verilen teklifler ihale sonrası değerlendiriliyor. En yüksek veren kişiye satış gerçekleştiriliyor. Burada bildirim beş iş günü içinde yapılıyor.

Vadeli ve Taksitli Satış Yapılmıyor

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller vadeli yada taksitli olarak satılamıyor. FAkat bankanın mevzuatı çerçevesinde kredi ürünlerinden faydalandırılabilir. Burada alım yapacağınız taşınmaz da önemlidir. Bu taşınmaza kredi tahsis edilebilmesi halinde bankanın bu ürünlerini alabilirsiniz.

Okunmalı : Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller

Gayrimenkul Alımında Kredi Alınabiliyor

En uygun şartlarda en uygun fiyatlarla alım yapabileceğiniz bu gayrimenkuller daha önce kredi kullanan kişilerin ödemelerini yapamadıkları taşınmazlar dır. Bu taşınmazların alımı için kullanılan kredilerde banka ipotek tesis eder. Bu ipotek borcun bitmesi ile kaldırılır. Fakat kişi bu borcunu ödeyemezse banka bu taşınmazı satışa konu ederek alacağını tahsil etme yoluna gider.

Satılık Gayrimenkuller Listesine giriş

Bankalar Gelir Vergisinden muaf kuruluşlardır. Bu nedenle alacağınız taşınmazlar için bir fatura kesilmez. ancak ödeme ile verilen dekont fatura yerine geçer. Bu nedenle tüzel kişiliklerde bu ihalelere katılabilir. Bu katılım için yetkili olduğuna dair kişinin belgesi, imza sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi ile başvuru yapabilir. Gerçek kişiler ise Nüfus Cüzdanı ile teminat tutarınız yatırarak ihaleye katılabiliyor. Satılan gayrimenkuller için tapu harcını herkes kendi üzerine düşeni yatırıyor. Burada belirlenen harç tutarı satış bedeli üzerinden hesaplanıyor.Burada satıcı olarak banka harç tutarını yatırıyor.

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller için bilgi alabiliyorsunuz. Bu bilgiyi ise 216 524 47 00 numaralı hattan alabilirsiniz. Ayrıca şartnameye de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

finansbank-tan-satilik-gayrimenkul-sartnamesi


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.