Kredi Almanın Yolu

QNB Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ve Taksitlendirme

QNB Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ve Taksitlendirme

Borç yapılandırmanın nedeni borcunuzu ödeyemez duruma gelmenizdir. Mevcut borcunuzu uzun vadede rahat rahat ödemek isteyen kişilerinde başvurduğu husus yapılandırma bankaların müşterilerine sunduğu hizmetlerden sadece bir tanesi. QNB Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma taksitlendirme de bu hizmetlerden alınabilen bir husus. Bankanı enpara kredi kartını kullanıyorsanız ve bu karta borcunuz bulunuyorsa borcunuzun tamamını kredi ile kapatarak uzun vadelerde ödemeniz söz konusu olacaktır.

QNB Finansbank Enpara Kredi Kartı Yapılandırma

Kart mağdurları hakkında zaman zaman haberlere konu olduğu herkesce biliniyor. Bu mağduriyetin giderilebilmesi için devletin arada sırada attığı yapılandırma adımlarında olduğu gibi bankalarda kendi bünyelerinde müşterilerine destek vermek amacıyla bu tür yollara başvurabiliyor. Bankaya olan borç nedeniyle icralık olmak, haciz işlemleri, kredi yasaklısı olma gibi adımların yerine QNB Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma taksitlendirme çok önemli bir alternatif oluyor. Üstelik bu durum başka banka kartlarındaki borçlar içinde geçerli olması QNB Finansbank alternatifini daha güçlü kılıyor.

Kart Borcu Yapılandırma Daha Avantajlı

Kartınıza ait borcun ödenebilmesi için asgari ücret söz konusu. Bu oran da sizin kart borcunuza göre % 40 civarlarında oluyor ki 10 bin lira borcu olan bir kişinin 2 bin lira aylıkla 6 bin lira asgari tutarı ödemesi imkansızlaşıyor. Bu durumda tüketicinin en kolay yolu mevcut borcun tamamını yapılandırma ve taksitlendirme. Bu işlem için bankaya başvuru yapıyorsunuz. Banka sizin durumunu değerlendirerek incelemeye alıyor. Mevcut borcun tamamının ödenmesi halinde size ihtiyaç kredisi sunuyor. Bu kredi ile kart borcunuz kapatılırken size de taksitle ödemek kalıyor. Kart yapılandırma işlemi mevcut ihtiyaç kredisi vadelerinde gerçekleşeceğinden en fazla vadeniz beş yıl oluyor. İhtiyaç kredisi geri ödemeleri son dönemde 60 ay vadeye kadar uzatıldı. Bu durumda mevcut 10 bin lira borcunuzu faizlerde dahil olmak üzere beş yılda ödüyorsunuz ve uzun vadede ödemek daha rahat oluyor.

Örnek Hesaplama

  • 60 Ay Vadede. Yine mevcut kart borcunuz olan 10 bin lira üzerinden yola çıkarsak en uzun vadede ödeyeceğiniz taksit tutarı 319,71 Lira oluyor. Toplamda 19 bin 182 TL ödemeniz söz konusu. Faiz oranı burada % 2,04 olarak sunulurken bu durum sizin müşteri potansiyelinize göre değişiklik yaşayabilir.
  • 48 ay 4 yıl vadede ödemek isterseniz burada ödeyeceğiniz tutar aylık 356,44 TL. Toplam ödemeniz 17 bin 109 lira ve faiz oranı yine % 2,04.
  • 36 ay 3 yıl vadede ödeyeceğiniz kredinin taksit tutarı 429 lira. Toplam 15 bin 443 lira ve faiziniz ise % 2,14 oluyor.
  • 24 ay vadede ödemek istediğinizde ise aylık 570 lira öderken 13 bin 699 lira ile borcunuz kapanmış oluyor.
  • 12 ay bir yıl için ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 986 Lira. Toplam 11 bin 832 lira ile ödediğiniz faiz tutarı olan bin 182 lira sizi avantajlı kılıyor. Zira kredi kartı üzerinden asgari ödemeleriniz ile bu durum hiç içinden çıkılamayacak bir hal almaya başlayabiliyor. Bu nedenle ekonomik olarak rahatlamak adına mevcut borçlarınızı yapılandırma yoluna gidebilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.