Kredi Almanın Yolu

QNB Finansbank Hesap Numarası Öğrenme (iban no)

10.05.2020
1.144
QNB Finansbank Hesap Numarası Öğrenme (iban no)

QNB Finansbank hesap no öğrenme, özellikle Finansbank üzerinden yatırım işleri, döviz alım satımı ya da EFT işlemlerini yürüten kişilerin sıklıkla merak ettiği bir konudur. Diğer bankalarla yapılan her işlemde hesap numarası bilgisi gerektiğinden, müşteriler, şubeye giderek sıra bekleyip hesap numarasını öğrenmek istememektedir.

Finansbank’ta, müşterilerini bu zahmetten kurtarmak amacıyla, pek çok farklı kanal aracılığıyla hesap numarası bilgisine erişim sağlamıştır. Bu kanallar, telefon bankacılığı, mobil bankacılık, internet bankacılığı olarak sıralanabilmektedir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Hesap Numarası Öğrenme

QNB Finansbank hesap no öğrenme yöntemlerinden en çok tercih edileni ve muhtemelen en kolay olanı internet bankacılığı üzerinden hesap numarasını öğrenmektir.

 Müşteriler, internet şifrelerini kullanarak internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra yalnızca hesap numarası bilgisine değil, hesap hareketleri, iban numarası, şube kodu, müşteri numarası, hesap hareketleri, hesap dökümü, ekstre bilgisi, kart hareketleri, dönem borcu, asgari ödeme tutarı, kart limit bilgisi, ek hesaplar ve buna benzer pek çok başka bilgiye de aynı menüden ulaşabilmektedirler.

Bu nedenle, hesap numarası öğrenme konusunda, Finansbank için en çok tercih edilen yöntem internet bankacılığıdır. Ayrıca, mobil bankacılık üzerinden de internet şifresi ile giriş yapıldığında, ana menüden hesaplar kısmı seçilerek aynı bilgilere erişim sağlamak mümkündür.

Telefon Bankacılığı ve ATM Kullanarak Hesap Numarası Öğrenme

QNB Finansbank hesap no öğrenme yöntemler içerisinde tercih edilen diğer yöntemlerden biri, telefon bankacılığı aracılığı ile hesap numarası öğrenmektir. Müşteriler bankaya tanımlı müşteri hizmetleri numarasını aradığında, sesli yanıt sistemi üzerinden “hesap numaramı öğrenmek istiyorum” dediklerinde, ilgili menüye aktarılırlar ve bu sayede istedikleri hesap numarası bilgisine ulaşmış olurlar.

 ATM’ler üzerinden bu bilgiye ulaşmak isteyen müşterilerin ise, ilgili banka kartını ATM cihazına yerleştirdikten sonra, şifre girmeleri gerekmektedir. Ana menüye ulaştıklarında, burada hesap numarasını da görüntüleyebilmektedirler. Banka kartları üzerinde hesap numaraları bazı durumlarda kart numarasının altında yazmaktayken, bazı durumlarda ise yazmamaktadır. Bu durum, özellikle para gönderimleri konusunda aktif olan müşteriler için önem arz etmektedir. Hesap numarasının yanlış yazılması durumunda, gönderilen para yanlış hesaba EFT yapılacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.