Kredi Almanın Yolu

QNB Finansbank EFT Saat Kaça Kadar Yapılır?

04.08.2020
263
QNB Finansbank EFT Saat Kaça Kadar Yapılır?

Para transferinde EFT istediğiniz zaman diliminde gerçekleştiremeyeceğiniz bir bankacılık ürünü. Aynı banka içerisinde para aktarımları istenilen zaman yapılabilen bir husus iken farklı bir bankaya para göndermek belli zaman aralığında gerçekleştirilebiliyor. Burada tüm bankalar için aynı husus geçerli. QNB Finansbank bünyesindeki bir hesaptan başka bir bankaya para aktarımı EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Bunun nedeni bankaların merkezinin onayının alınması gerektiğidir.

QNB Finansbank EFT Saatleri

İçindekiler

Enpara markası ile ücretsiz para transferine imkan veren QNB Finansbank kendi bünyesinde bu hizmeti ücreti mukabilinde gerçekleştiriyor. Bir çok bankacılık ürününü uygun şart ve fiyatlar eşliğinde veren QNB Finansbank EFT saatleri 09:00 ile 17:15 saati arasında bu hizmete olanak kılıyor. Bu saat elbette mesai saatleri ve mesai günleri içeriisne oluyor. Hafta sonu yada tatil günlerinde para göndermek isterseniz burada alacağınız hizmet EFT yoluyla yapılamıyor. Kişi kendi dileğine göre talimat verebiliyor. Burada verilen talimat ilk mesai günü ve saatini kapsıyor. Bu saat dilimi sonrası paranız karşı hesaba gönderilmiş oluyor.

EFT Limiti

QNB Finansbank üzerinden yapacağınız EFT transferlerinde üst limit 200 bin lira olarak belirlenmiş. Bir sonraki gün yine EFT yapabilirsiniz. Ancak 24 saat içinde verilen limit bu kadar. Ancak zaman içerisinde ihtiyacınıza göre bankaya başvur yaparak eft limiti yükseltme talebinizi de yapabiliyorsunuz. Gönderilen EFT İptali her ne kadar zor bir işlem olsa da QNB Finansbank EFT iptali talepleriniz arasında olabilir. Ayrıca bankalar arası eft limitleri incelemeniz gereken yazılarımızdan biri.

EFT Gönderim Yolları ve Ücretleri

Bankalar para aktarımı için ücret alırken bu ücretin belirlenmesinde hizmetin alındığı yol önem arz ediyor. Enpara ile masrafsız para aktarımları söz konusu iken bu durum QNB Finansbank’ta banka şubesi, internet bankacılığı ve ATM için farklı oluyor. QNB Finansbank bünyesinde EFT yolları şu şekilde;

  • İnternet Bankacılığı
  • Mobil Bankacılık
  • Telefon Bankacılığı
  • ATM
  • Banka Şubesi

Göndermiş olduğunuz EFT yaklaşık 5-15 dakikalık zaman aralığında karşı hesaba geçiyor. Ancak bazı durumlarda bu durum farklı. Bu nedenle hesaba geçmeyen paranızın durumunu öğrenmek için eft sorgulama imkanınız da olacaktır. Bankaların EFT saatleri hepsinde aşağı yukarı aynıdır. EFT ve Geç EFT imkanı veren bankalar bu olanaklar çerçevesinde farklı ücret alır. QNB Finansbank EFT ücretleri ise şu şekilde;

  • İnternet ve Mobil Bankacılıktan 4,90 TL
  • Hesaptan 55 TL
  • Telefon Bankacılığından 35 TL
  • QNB Finansbank Cep Şubesi 4,5 TL
  • ATM’den 15 TL

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.