Kredi Almanın Yolu

QNB Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu Yöntemi

29.05.2020
264
QNB Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu Yöntemi

Kredi başvuru yöntemi, bankaya gitmeden TC numaranızı  (mesaj) sms olarak 5030 numaraya göndererek kredi başvurusu yapma şeklidir. 5030’a mesaj göndererek, hiçbir yere gitmeden, başka bir müracaat yapmadan ve çeşitli bekleme işlemlerine takılmadan kredi başvurunuz oyalanmış olacak.

Banka mesajınızı değerlendirme aşaması bitince, zaman kaybetmeden size geri dönüş yaparak bilgilendirecektir. Bu yöntemle Finansbank’a ön kayıt yapmış oluyorsunuz. İşlem onaylandığında banka tarafından geri bildirim talep ettiğiniz numaranıza tekrar gönderilir.

 5030 Sms Kredi Başvurusu Yöntemi Nasıl İşler?

Bu kısa haliyle kredi başvurusunu tamamlama işlemine devam edilir ve ikinci aşama olarak istediğiniz kredi miktarını belirtmeniz istenir, talebiniz düşükse cep telefonundan istediğiniz tutarı onaylatarak işleme devam edebilirsiniz. Ancak istediğiniz kredi miktarı yüksekse onay mesajı aldıktan sonra, 1 ay içerisinde en yakın Finansbank şubesine gitmeniz istenir.

Oturduğunuz yerden, başvuru yöntemi ile işlemi yaparak bankaya gitmeden ve zaman harcamadan kredi talep ve onay işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz. Şubeye gitmeden tüm işlemleriniz onaylandığında 30 gün içerisinde, bulunduğunuz adrese en yakın herhangi bir Finansbank şubesine müracaat ederek, işlemlerinizi tamamlayabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

Şubeye gitmeden kredi alabilmeniz için kredi ödemesi bitinceye kadar hayat sigortası yaptırmanız istenecektir ve bunun zorunlu bir işlem olduğu tarafınıza bildirilecektir.

Kredi Başvurusunda Ayrıca Bir Teminat İsteniyor Mu?

Kimlik ve adres bilgilerinizi sürekli yanınızda taşıdığınıza göre başkada her hangi bir belge istenmemektedir. Böylelikle ikinci aşamayı da tamamlamış oluyorsunuz. Finansbank 5030 SMS kredi başvurusu yöntemi değerlendirmeye alındıktan sonra uygun görülmez ise kısa mesajla yapmış olduğunuz başvuru onaylanmayacaktır.

Fakat teminat göstererek (ipotekli kredi) ve de başka bir ek belge sunarak kredinizi bankaya onaylatma seçeneğinizin olduğunu bilmeniz faydalı olur.  Bu üçüncü ve son aşamada talep ettiğiniz krediyi alma şartı olan sigorta işlemi onayınızdan sonra tekrar bankanın onay ve süreci olumlu olacak.

Son aşama olarak sizden ikamet belgesi, onaylı adres belgesi, adınıza düzenlenmiş son 3 aya ait 1 adet fatura (su, doğalgaz, elektrik, telefon) sadece bir tanesini bankaya ibraz etmeniz istenecektir ve bu aşamadan sonra kredi talebinizde onaylanmış ve de kullanmış olacaksınız.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.