Kredi Almanın Yolu

PTT Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

20.05.2020
359
PTT Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

PTT’nin emeklilere vereceği kredinin yaş sınırı 83 olarak belirlenmiş durumdadır. Örnek vermek gerekirse 79 yaşını doldurmuş olan emekli müşteriler 4 seneye varan vade ile PTT şubelerinden kredi çekebilir fakat 84 yaşını doldurmuş bir emekli PTT’den kredi çekme hakkına sahip değildir. PTT her yıl olduğu gibi 2020 yılında da emekli vatandaşlara faizsiz kredi uygulamasını sürdürmektedir.  Yalnızca emeklilere değil tüm vatandaşlara kredi desteği sağlar ve bu krediyi kendi çapında anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile yapar.

PTT’nin faizsiz olarak kredi verdiği anlaşmalı bankalar;  Aktifbank, Vakıfbank, Denizbank, Fibabanka, Türk Ekonomi Bankası, İNG Bank ve Şekerbank’tır. PTT aracılığı ile bu bankalardan kredi çekmek için müşteriden istenen evrakları PTT şubelerine teslim etmesi gerekir. Maaşınızı PTT şubelerinden alırken bile diğer anlaşmalı bankalardan emekli kredisi çekebilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz kredi sonrasında yalnızca kredi değil diğer bankacılık işlemlerinizi kısa yoldan halledebilirsiniz. PTT ile kredi çekmek isteyen bireyler kendilerine en yakın PTT şubelerine giderek  yalnızca TC kimlik kart fotokopisi ile kredi başvurusunda bulunabilirler.

Okunmalı. PTT Yeni Kimlik Parası Yatırma

PTT Kredi Veren Bankaların Şartları

PTT aracılığı ile faizsiz kredi veren bankaların şart koltuğu belli başlı koşullar bulunmaktadır ve bu şartları aşağıdaki gibidir;

İNG Bank; Bu bankada çekebileceğiniz maksimum kredi tutarı 45 bin TL’dir. Ayrıca yapılacak en uzun vade de 60 aydır. Kullanılacak en düşük kredi tutarı ise 2.500 TL’dir. Bu bankanın kredi vermek için şart koştuğu yaş sınırı 75’tir. Denizbank; Bu bankada kullanılacak alt limit 3 bin TL, en üst limit 36 bindir ve en fazla 36 ay vade yapılabilir. Emekli müşterilerin bu bankanın kredisinden faydalanmak için 80 yaşından büyük olmaması gerekiyor.

Hangi Bankadan Kredi Çekmek Daha Avantajlı?

PTT, bazı bankalar ile anlaşmalıdır. Müşteriler kredi başvurusunda bulunmadan önce bu bankaların taşıdığı şartları araştırırlar. Kimisine göre bankanın faizi uygundur, kimine göre vade tutarı, kimisine göre kredi alt ve üst limiti caziptir. Bununla birlikte yaş farkı da tercih edilir. Kişinin kendisi için cazip olan bankayı değerlendirilmesi gerekiyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.