Kredi Almanın Yolu

Pos Cihazını Taksitli Alışverişe Açma

30.05.2020
257
Pos Cihazını Taksitli Alışverişe Açma

Türkiye’de kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır. Hatta ülkemiz bu konuda Avrupa ikincisi denilebilir. Tek bir ödemeyle satın alınamayacak olan şeyleri taksitlere bölmesi kredi kartının en büyük avantajıdır. Bir işyerinin müşterilerine taksitli alışveriş yapma imkânı sağlaması için de pos cihazının mutlaka taksitli alışverişe açma olması gerekiyor. Bunu yapmadan önce alınması gereken bazı kararlar ve yapılması gereken bazı işlemler var.

En Çok Kullanılan Kredi Kartlarının Bankaları Tercih Edilmeli

Bir iş yeri işe başladıktan ve pos cihazı ile işlem yapmaya başladıktan sonra, öncelikle bir banka ile iletişim halinde olmalıdır. Eğer bir bankanın müşteri ağı içinde yer alırsa bazı konularda avantajlara sahip olabilir. Acil nakit ihtiyaç ya da diğer her türlü ihtiyacı konusunda ağında bulunduğu bankadan yardım alır. Bu yüzden önce bankalar ve sundukları hizmetler konusunda bir araştırma yapılıp uygun bir banka seçimi yapılmalıdır. Ayrıca eğer kapınızda herhangi bir bankanın legosunu görürlerse müşteriler sizin işletmenize yönelir. Bildiğimiz gibi bugün potansiyel müşteri olan herkeste bir kredi kartı bulunuyor. Herkes bu kartın avantajlarından ve de özellikle sunduğu taksitlendirme imkânından yararlanmak istiyor. Bu yüzden işletme sahibi öncelikle en çok kullanılan banka kredi kartı konusunda bir araştırma yapmalıdır.

Okunmalı. Hangi Bankanın Pos Cihazını Almalı?

Hangi Kartlar Çok Kullanılıyor?

Türkiye’de en çok kullanılan kredi kartları arasında, Garanti, Maksimum ve Axess yer alıyor. Eğer pos cihazınızı bunlardan birisi ile taksitlendirmeye açarsanız daha avantajlı olabilirsiniz. Ama unutmayın ki son günlerde katılım bankaları da taksitlendirme ve kredi kartları konusunda müşterilerine çeşitli hizmetler sunuyor. Bunlardan da faydalanabilirsiniz.

Banka Seçimi Sonrası Cihazın Taksitlendirmeye Açılması

Bütün bu kartları ve kullanım oranlarını düşündükten sonra işyeriniz için en uygun olan bankaya karar verip müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Ya da bana şubesine doğrudan başvurarak pos cihazınızı taksitlendirmeye açarsınız. Siz uygun şekilde bir talepte bulunmadan bu işlem yapılamaz. O yüzden önce bunu yerine getirmeniz gerekiyor. Bazı bankalar ise bu konuda şöyle bir kolaylık sağlıyor, internet üzerinden başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bankanızın bu özelliği varsa ondan da faydalanabilirsiniz. Tabi bu konuda bankanızın ek bir işlem masrafı alabileceğini de unutmayın. Denizbank POS Destek Hattı okunması gereken yazılarımızdan birisi.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.