Kredi Almanın Yolu

Peşinatsız Konut Kredisi Almak İstiyorum Diyenler Buraya.

17.02.2020
297
Peşinatsız Konut Kredisi Almak İstiyorum Diyenler Buraya.

Her ne kadar peşinatsız konut kredisi alımına yasalar engel olsa da buna rağmen evin bedelinin tamamına kredi veren bankalar bulunuyor. Elbette bunun da bazı şartları bulunuyor ki bu kriterleri yerine getirebiliyorsanız alacağınız evin tamamına kredi alabilirsiniz.

Evin Tamamına Konut Kredisi Çekme

Konut kredisi alımında söz konusu evin eksper raporlarında belirtilen tutarların % 80 ine kredi alabilirsiniz. Diğer bir deyişle 100 bin liralık eve 80 bin lira kredi alımından bahsedebiliriz. Fakat burada 100 bin lira kredi ihtiyacımız varsa peşinatsız konut kredisi türüne girer. Bu tahmini sağlayabilmeniz için bankalar kendi bünyelerinde yaptıkları değişiklikler ile kişilere hizmet verebiliyor.

Ev alımı için elinde peşinat olmayan kimseler ceplerinden hiç para çıkmadan tamamına kredi alma talebine gidiyor. Bu tür taleplere rağmen olumsuz yanıt alanların peşinatsız ev kredisi veren bankalar hangileri diye sorunuz  bulunuyorsa tam adresindesiniz demektir.

Bankaların Farklı Kredi Türlerinden Peşinatsız Konut Kredisi

Türkiye’de faaliyette bulunan onlarca finans kuruşlu ve banka bulunuyor. Bu bankaların hepsi konut kredisi ürünü sunuyor. Bu sayede de herkes hayalindeki eve ulaşma imkanı buluyor. Bu imkanlar için bankaya başvuru yapılması ön onay sonrası ekspertiz görevlendirmesi yapmaktadır.Bu görevlendirme ile verileri raporlar dahilinde evin tamamına kredi almanız söz konusu olabilir. Bu işlem için ekspertiz raporundaki bedelin normalinden yüksek olması gerekir. Bu sayede evin tamamına konut kredisi kullanma imkanı bulmuş olursunuz. Eksper görevlendirmede firmalar kişilere tanımlanmasa da alınacak eve gelindiğinde ekspertiz sizi de çağırır. Bu sayede size ne kadar krediye ihtiyacınız olduğu sorusu sorulur. Burada bir anlamda talebinizi iletmiş olursunuz.

İpotekli Krediler İle Evin Tamamına Konut Kredisi Alınabilir.

Evin tamamına peşinatsız konut kredisi alabilmenin diğer bir yolu da ipotekli kredilerdir. Söz konusu kredi alımı için adınıza kayıtlı fazladan gayrimenkul ipoteği sizlerin tamamına kredi alımının yolu olabiliyor. Eksper raporunda 100 bin liraya alacağınız evin bedeli 140 bin lira olarak gösterilmesi halinde bu tutarın % 80 oranında kredi alabilirsiniz. Bu durumda 112 bin liraya kadar kredi çekimi söz konusu olacaktır.

Konut Kredisi Masrafları Büyük Yer Tutuyor

Konut alımında kişilerin muhasebe kayıtlarına tapu harç tutarları yüksek masraflar olarak yansır. Bu durumdaki ev alımında olan kişilere büyük miktarlar anlamına geliyor. Bu durum dahi ev alımında olan kişilere büyük miktarlar anlamına eliyor. Aynı zamanda yapılacak hayat sigortası, ekspertiz ücreti, ipotek rehin ücreti, kredi tahsis ücreti de eklendiğinde konut talebindeki kişilere ev alımı engel olabiliyor.

Tüketici Kredisi İle Evin Tamamına Kredi

Peşinatsız Konut kredisi alımı için her şeye rağmen bankanız ile görüşmeniz artı bir avantaj kazandırabilir. Evin peşinatı için gerekli olan tutar tüketici kredileri ile karşılanabilir. Konut kredisi ile birlikte ihtiyaç kredisi alımı söz konusu edilmese de konut kredisi kullanımından bir süre sonra ayrıca yeni bir krediye başvurabilirsiniz. Bu duruma bankalar olumlu cevap vermesi halinde yine peşinatsız evin tamamına kredi kullanımınızın önü açılmış olur.

Faizsiz ev alımında farklı kuruluşlarda bulunuyor. Bu manada farklı bir alım türüne yönelebilirsiniz. Bunlardan birisi Emin evim. Sizlerde eğer Eminevim ile konut kredisi arasındaki farkı incelemeniz sonrası bu alımı kendi adınıza daha cazip hale getirebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.