Kredi Almanın Yolu

Numara engelleme, vodafone, turkcell, türk Telekom

21.01.2020
300
Numara engelleme, vodafone, turkcell, türk Telekom

Gizli numaradan yapılmakta olan çağrıları engellemenin yolu bulunmaktadır. Özel ve gizli numaralardan gelmekte olan aramaları kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Gizli ve özel numarayı engelleyerek telefonunuza gelen çağrıları almamanız mümkün hale gelmiştir. Gizli numaralar üzerinden gelmekte olan aramaları engelleyebilirsiniz. Servisi aktive etmeniz durumunda gizli numaralar üzerinden gelmekte olan aramalar size yansımayacaktır. Özel numarayla arayan kişiye, sizin gizli numaralardan çağrı kabul etmemekte olduğunuz bilgisi verilmektedir. Üstelik bu servis için sizden herhangi bir ücret kesintisi yapılmamaktadır.

Türk Telekom Gizli/Özel Numara Engelleme

Türk Telekom internet ortamı üzerinden numarayı engelleyebilmek için, gizli numara engelle aktivasyon işlemlerini yapabilirsiniz.

*253# ile:  Gizli numaralardan gelmekte olan aramaları engelleyebilmek yada alabilmek için *253# yazdıktan sonra arama yapmanız yeterli olacaktır. *253# ye arama yapmanız halinde özel numaralardan gelmekte olan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek olup, telefon ekranınıza bu konuya ilişkin bilgi gelecektir.

*100# ile: Özel numara engelle aktivasyon işlemlerinizi  *100# işlemler menüsü üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Gizli/Özel Numara Engelleme

*253# tuşlayarak YES tuşuna bastıktan sonra servisten yararlanabilmeniz mümkündür. Servisiniz aktif şekildeyken *253# tuşladıktan sonra YES tuşuna basmanız ile servis kendiliğinden iptal olacaktır.

 Vodafone Gizli/Özel Numara Engelleme

Özel numaralı çağrıları almamak adına Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS üzeriden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Özel numaralardan gelmekte olan çağrıları engelleyebilmek için, GIZLI AC yazdıktan sonra 7046’ya mesaj gönderebilirsiniz yada 7046’yı arayabilirsiniz.

Özel numaradan gelmekte olan çağrıları kabul etmeniz için, GIZLI KAPAT yazdıktan sonra 7046’ya sms gönderebilir yada 7046’yı arayabilirsiniz.

SABİT HATLARDA ÇAĞRI ENGELLEME

Bu işlemi gerçekleştirmeniz için 444 1 444 numarasını aramanızdan sonra hizmet talebi yapmanız gerekmektedir. Sabit telefonlarının teknolojik imkanları bu şekilde yapmaya olanak sağlamamaktadır. Bu numara Türk Telekom müşteri hizmetlerine aittir.

Android Telefonun Özelliklerini Kullanarak Numara Engelleme

  • Cep telefonunuz üzerinden telefon simgesini tıklayın.
  • Dilerseniz bu simge üzerinde çağrı geçmişine tıklayın.
  • Dilerseniz de engellemek istemiş olduğunuz numaranın üzerine tıklayınız.
  • Bazı android sürümler üzerinde size gelmekte olan çağrıların yanlarında Ayrıntılar kısmına tıklamanız gerekebilir. Bazı cihazlardaysa bu özellik değişebilir.

Özetlemek gerekirse sizlere gelmekte olan çağrının üzerine tıkladıktan sonra, ayrıntılar içerisinde bulunmakta olan ‘Çağrı Engelleme’ seçeneğine tıklayarak bu istemediğiniz numaralardan gelen çağrıyı engellemiş olursunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.