Kredi Almanın Yolu

Komisyonla Kredi Çıkarılır Firmaları (Kredi Yapılandırma)

Komisyonla Kredi Çıkarılır Firmaları (Kredi Yapılandırma)

Pandemi sürecinde devlet bankalarınca uygun şartlarda kredi tahsisi yapılıyor olması başvuruların rekor seviyelere ulaştığını söylemek mümkün. Şartları taşıyan kişilerin kredi alımının yolu açılmasına karşın bir çok kesim de bu kampanyadan faydalanamadı. Bunun yanında kredi ödemeleri devam eden banka borçları olmasına karşın yeni krediler alınması da ödemeleri zorlaştıran sebeplerden bir tanesi oldu. Bankalara birden fazla kredi ve kredi kartı olan kişilerin daha rahat ödeme yapabilmesi ve tek taksite bağlamasının yolu da kredi yapılandırma ile oluyor. Ancak kredi alımında olduğu gibi yapılandırma işleminde de karşınıza bazı şartlar çıkıyor.

Bankalara Kredi Yapılandırma Başvurusu

Kredi yapılandırma işlemi bir bankada olduğu gibi farklı bankalardaki borçları da bir bankada birleştirme imkanları veren bir bankacılık hizmeti. Bu hizmetin alınması biraz zaman alan cinsten. Sebebi ise yapılandırma yapma düşüncesinde olduğunuz bankanın borçlu olduğunuz bankalar ile yazılı iletişime geçmesidir. Burada alınan kredi ile bu borçların kapanma miadında oluşan ana para ve faizler ile masraflar toplamının ödenmesi gerektiğidir. Sizin yapılandırma başvurusu sonrası bankalar onay vermesi halinde söz konusu borçlarınıza ait paraları size teslim etmez. Bunu bankalara kredi alımının gerçekleştiği gün eft yoluyla hesaba devreder ve karşı borçların tamamının kapanmasını sağlar. Burada amaç kişinin aldığı borç kredisini farklı şekilde değerlendirmesinin önüne geçmektir. Sonuçta kredi ödemeleri riskli olan kişiler yine bu borçlarını ödemekten imtina edebilir.

Kredi Çıkarılır Firmaları

Kredi alımında finans kuruluşları sizden gelir belgenizi isterken aynı zamanda kredi notunuzun da iyi olmasını bekliyor. Aksi takdirde de kredi tahsisi yapılması söz konusu değil. Nitekim sizlerde bankaların yerinde olsanız aynı şekilde davranırsınız. Bu nedenle bankalara tavır takınmanın da bir anlamı yok. Ancak kredi notu düşük olan kişilerin kredi alımında bazı komisyoncular ile çalışarak bu durumu aştığı da biliniyor. Yasal olarak kredi çıkartılır firmaları bulunmasına karşın bunun yanında güvence veremeyenlerde çok. Bu tip kuruluşlarla çalışmak riskli ve bu riskleri göz önüne alarak hareket etmek sizlerin maddi olarak zararlarınız ile sonuçlanabilir. Bu nedenle geniş bir açı ile incelemek gerekiyor.

Komisyonla Kredi Çıkartılır Firmaları

Komisyonla kredi çıkarılır başlıklı bir reklama gözünüz takılabilir. Bu tür reklamlar genelde sosyal medya üzerinden gerçekleşmektedir. Burada reklam başlığı ile farklı sayfaların ziyareti sonrası sizlerin kredi notu düşük olması ve diğer şartlar nedeniyle kredi alamamanızın önüne geçildiği belirtiliyor. Ancak peşin komisyon ile çalışan bu tür firmalar da bulunuyor. Bu nedenle peşin ödeme yapmaktan kaçınmak sizlerin faydasına olan bir husus olabilir. Bu tür kurumların yetkisinin olup olmadığı, bankalar ile ilişkileri, aldıkları komisyonlar, bulundukları firmanın adresi gibi ulaşmanız gereken etken çok. İnternet üzerinden size ulaşım sağlanıyor olması da bu etkenlerin göz ardı edilmesine neden olabiliyor.

Kredi Yapılandırma Faizleri

Bankalara yapacağınız kredi yapılandırma başvurusu sizlere farklı bakış açısını toplanmasının önüne geçmez. Söz konusu yapılandırma normal kredi faizlerinin üstünde olur. Bunun sebebi ise farklı bankalardaki borçların kapatılarak yeni bir kredi alımında risklerin daha çok olmasıdır. Yeni kredi çekimi  ile borçları sizin kendinizin kapatıyor olması çok daha uygun faiz şartları ile alımının yolunu açar. Bu nedenle kredi notunuzu yüksek tutmak için bir takım adımların sürekli atılması gerekiyor. Nitekim ne zaman banka kredilerine ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz.

Komisyonla Kredi Firmalarındaki Riskler

Komisyonla kredi başlıklı internet siteleri sizden bazı bilgiler ister. Burada ilk sizden istenilen TC numaradır. Bu numara sizin kişisel tüm bilgilerinizi içerdiği için kim olduğunu bilmediğiniz firmalar ile paylaşmak riskleri beraberinde getirir. Özellikle annenizin kızlık soyadının hiçbir firma ile paylaşılmaması önem arz eder. Zira bankacılık hizmetlerinin telefon ve müşteri hizmetlerinden alınmasında bu soyadı önemli ki sizlerin bilgisi ile farklı işlem yapılmasının önüne geçmenizin önem derecesi büyük.

Kredi yapılandırma işlemi finans kuruluşları üzerinden yürütülüyor olsa da, komisyonla kredi çıkarılır firmalarının varlığından da bahsetmek mümkün.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.