Kredi Almanın Yolu

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Alma Yolları

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Alma Yolları

Kredi alımında finans kuruluşlarının talep ettiği kriterlerden birisi hatta en önemlisi kredi notudur. Bankalar arasında kişilerin finansal borçları ile ödeme alışkanlıklarının bir arada tutulduğu kredi notu alım tutarınıza da bağlı olarak sizin kredi alabilirliğinizi belirliyor. Bu kredi notunuzun düşük ve hatta hiç olmaması sizin bankaların ürünlerinden uzak kalmanıza neden olabiliyor. Kredi notu düşük olanlar için kredi alma yolları arayışı içerisindeyseniz emin olun doğru adrestesiniz. Çünkü her ne kadar not olayı önem arz ediyor olsa da bankalardan olmasa da kredi alabileceğiniz farklı kurum ve kuruluşlardan bahsetmek mümkün.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alırım?

İçindekiler

Bankalar size kredi vermiyorsa sizde hakkınız olan başka yolları arayabilir ve alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Belki sizin durumunuza hitap eden bir kredi alımı söz konusu olmasa da en azından değerlendirmiş olmanız da önemli. Kişiler genel olarak banka borçlarını kapatmak için kredi talebinde bulunmaya başladı. Bunun nedeni ise milyonlarca kişinin birden fazla kredi kartına sahip olması ve bu kartlara olan borçları olan nitelendirilebilir. Özellikle kredi kartı borcunu kapatmak için kredi talebinde olan kişilerin ise kart borçlarından dolayı not düşüklüğü yaşıyor olması önlerine bir problem olarak geliyor. Kredi notu düşük olanlar için kredi alma yolları arasında alacağınız kredi ile kredi kartı borçlarınızın kapatma talebinizden geçiyor.

Kartınızın olduğu bankaya kart borcunuzu ifa etmek için kredi başvurusu yaptığınız zaman bankalar bu borçların kapatılmasını göz önüne alarak size kredi sağlayabiliyor. Zira devlette zaman zaman yaptığı çalışmalar içerisinde kredi kartlarına yapılandırma imkanı getiriyor. Örneğin son dönemde 72 ay vade ile kredi kartı yapılandırma imkanları verilmişti. Bu durum kart borçluları tarafından sevinçle karşılandı ve her ne kadar bankalar bu yapılandırmalara sıcak bakmasalar da milyolarca müşteri bu haktan yararlandı diyebiliriz. Kredi Kartı yapılandırmada en uzun vade başlıklı yazımız size uygun olabilir.

Sizlerin parasal borçlarınız nedeniyle kredi notunuzda düşme olmuşsa kredi alamayibilirsiniz. Burada bir zorlaşma söz konusu oluyor. Yine de sizler için bir kaç alternatif yol sunmak istedik.

Kredi Veren Kuruluşlar

Öncelikli olarak bankalara yaptığınız banka ürünleri için olumsuz cevap almışsanız ilk yol kredi veren diğer finans kuruluşları olmalı. Bu durum sizin konunuzun dışında olabilir. Fakat örneğin polis olanlar içen Polis Sandığı POLSAN, Milli Eğitim Memurları ve İlkokul Öğretmenleri için oluşturulan İLKSAN, Esnaf olan kişilerin kredi alabilmeleri için Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, Kooperatiflere üye olanlar için kooperatif sandıkları kredi alma yolları arasında bulunuyor. Yazımız konusuna binaen İLKSAN ikrazı (Kredisi) nasıl çekilir başlıklı yazımız incelenebilir.

Kişiler nakit paraya ihtiyaç duyduğunda ilk etapta yakınlarından ve arkadaşlarından borç para istemekte bulunuyor. Fakat günümüzde ekonomik olarak meydana gelen hususlar nedeniyle kişiler maddi açıdan oldukça zor durumda. Özellikle asgari ücretle çalışan kimselerin ödedikleri kira, yemek, ulaşım gibi başlıca ihtiyaçları karşılamada zorlandıkları bir gerçek. Bu durumda eş ve dosttan nakit para bulmanız  ve onlara boyun eğmeniz kimse tarafından uygun görülmeyen bir hususu oluşturuyor. Borçlu olduğunuz taraf bankalar olduğu zaman işler biraz daha uygun yerinde yürüyor.

Kefille Kredi

Kredi yasaklısı yada kredi notu düşük olanlar için kredi alma yolları arasında kefil ile kredi çekmekte bulunuyor. Bir yakınınız yada dostunuzun sizin çekeceğiniz krediye kefil olması sizin talep ettiğiniz kredinin kilidini açabilir. Bu anlamda aylık geliri olan ve kredi notu iyi olan bir kişinin kefilliği ile kredi verilir. Zira kefil de kredi alan kadar yasal sorumluluk altına girer ve banka siz borcunuzu ödemezseniz bu kefilden ödemesini talep eder.

İpotekle Kredi

Kredi almanın bir diğer yolu da sahibi olduğunuz taşınır ve taşınmaz varlıklar üzerinden ipotek koydurarak olabiliyor. Örneğin bir ev, arsa ile bir otomobili ipotek ettirmeniz halinde bankalar size talep edeceğiniz krediyi de tahsis edebiliyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.