Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartından Para Transferi Migros Marketlerde

16.12.2019
542
Kredi Kartından Para Transferi Migros Marketlerde

Para transferine konu olan EFT ve havale işlemleri yakın geçmişe kadar bankalar sayesinde yapılıyordu. Bu durum günümüzde çeşitli yollara bağlandı. Üçüncü dünya ülkelerinde banka şubesi sayısının az olması ekonomik durumların yetersizliği nedeniyle cep telefonuna para gönderme işlemi bundan 20 yıl öncesine kadar yapılan bir işlem iken günümüzde cep telefonuna para gönderme bir hayli revaçta olan para aktarım yolu oldu. Bunun yanında marketler üzerinden de para gönderimi söz konusu hale geldi. Burada hesap olmasa da kredi kartından para transferi yolu ile Migros marketlerden çekilebilme özelliklerine de sahip.

Migros Kredi Kartından Para Gönderme

Mevcut kredi kartınızın limitleri dahilinde istediğiniz kişiye para gönderme yapabilirsiniz. Bu gönderim işlemi için alternatif yollardan birisi Migros Para Gönderme işlemi. Bunun için marketin şubeleri kullanılabilirken dilerseniz yine internet üzerinden gönderim de yapılabiliyor. Bu anlamda internetten kredi kartı ile para gönderme işleminde atacağınız adımlar şu şekilde;

  • Money Transfer Sitesine gidin (Buradan)
  • Buradan para gönder menüsü ile gönderim türünüzü seçin.
  • Burada iban numaranızı girin.
  • Açılan sayfadan göndermek istediğiniz para tutarını girin.
  • Daha sonra 3D güvenlik yolları üzerinden kredi kartı ile ödeme yapın.
  • Bu aşamadan sonra paranız gönderilmiş olur.

Migros Mağazadan Para Gönderme

Para gönderiminde dilerseniz bir Migros market üzerinden işlem yapabiliyorsunuz. Bunun için fotoğraflı kimliğiniz ile mağazaya gitmeniz ve buradan para göndermek istediğinizi dile getirmeniz yeterli. Kalan kısımda yetkili personeller sizlere gereken hizmet sunacaklardır.

Migros Kredi Kartından para gönderme işlemi sonrası parayı gönderdiğiniz kişi en yakın Migros mağazasından parasını çekebiliyor. Migros para aktarma işlemleri Migros Ticaret AŞ temsilcisi olan Gönderal Ödeme Hizmetelir AŞ hesapları üzerinden yürütülüyor.

Okunmalı : Şok Market Para Gönderme

Para Nasıl Çekiliyor

Parayı gönderdiğiniz kişi kimliği ile bir Migros mağazasına gidiyor. Burada kimliğiniz fotoğraflı olması gerekiyor. Bunun yanında para gönderiminde kişiye bir referans kodu veriliyor. Bu kodu mağaza yetkilisine verin. Arkasından yetkili size paranızı imza karşılığı veriyor.

Bir nevi cep telefonuna para gönderme ile aynı olan bu hizmetin alınmasında ödeyeceğiniz tutar 6 lira. Gönderici olan limitler dahilinde masrafınız değişiyor. 5 bin liraya kadar 12 lira, 7 bin liraya kadar ise 20 lira para gönderim ücreti ödüyorsunuz. Bu masraf karşılığı istediğiniz kişiye banka hesabına bağlı kalmaksızın para gönderimi yapabiliyorsunuz. Bu da çok olumlu ve pratik bir  hizmet.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

2