Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartından Havale ve Eft Nasıl yapılır?

28.06.2021
15.838
Kredi Kartından Havale ve Eft Nasıl yapılır?

İnternet bankacılığı kullanıyorsanız en kolay yöntem buradan giriş yaparak eft ve havale yöntemini kredi kartı üzerinden seçmeniz halinde ister Master Card, ister Visa ve Troy gibi diğer marka kartlar üzerinden para gönderimini sağlayabiliyorsunuz.

Para gönderime konu olan havale ve eft hesaplar arasında ve bankalar arasında gerçekleştirilen para transferi işlemi. Bu işlemin yapılabilmesi için hesabınızda para olması lazım yada bir banka şubesine giderek nakit para verip para aktarımı talebinde bulunmanız gerekir. Günümüzde bankacılık işlemleri internet bankacılığına yığılmış durumda. Bunun için para gönderime konu işlemleri de bu mecralardan yapıyoruz ki bizler için daha pratik bir konu. Fakat bu işlem için hesabınızda para olmadığında farklı yollara başvurulabiliyor. Ek hesabınızdaki parayı gönderime konu edebilirken buda olmadığı zamanlarda mevcut kredi kartınızın limiti doğrultusunda gönderimde söz konusu. Kredi Kartından hesaba havale ve EFT yapılır mı diye sorusu olanlar için karttan nasıl para gönderilir biraz konuya değinelim.

Visa – Master Card Kredi Karttan Havale

Güncel hayatımızı neredeyse cep telefonlarının yerini alan akıllı telefonlar belirliyor. Gelişen teknoloji ile akıllı telefonlar sayesinde bankacılık işlemlerine daha hızlı ulaşım imkanları geldi. Eskiden para gönderim işlemleri için banka şubelerine gitmek, sıra beklemenin yanı sıra 60 – 70 lira havale ücreti ödeyerek gönderdiğimiz paralar artık çok daha ucuza ve kolay hale geldi. En pratik para gönderimi internet bankacılığı.

Visa – Master Card Kredi Karttan EFT

Hesabınızda para varsa gönderim için bir sıkıntınız olmuyor. Fakat yoksa olmayan bir parayı göndermeniz söz konusu olmaz. Budurumda başvurabileceğiniz husus kredi kartınız olabilir. İnternet bankacılığını kullandığınız bankanın kredi kartını kullanıyor olmanız sizi biraz daha şanslı hale getirebiliyor. Bunun nedeni bu kartınız üzerinden para gönderimi sağlamak. Bankacılık işlemlerine giriş sonrasında para transferi menüsünden havale yada EFT seçimi yapıyorsunuz. Burada göndereceğiniz kişinin hesap numarası yada İban numarası girildikten sonra kimlik ve alıcının telefon numarası girilmesi gerekiyor. Son etapta ise para gönderimi için hesap seçimi söz konusu ediliyor. Burada hesabınız yerine para göndermek istediğiniz kredi kartınızı seçmeniz halinde kredi kartından hesaba havale ve eft yapmış oluyorsunuz.

Bankamatik Aracılığıyla Kredi Kartından Hesaba Havale ve EFT

İnternet bankacılığına sahip bir kredi kartınız bulunmadığı halde para gönderimi yine bu kartınız üzerinden yapılabilir. Bunun tek yolu ise bankanızın en yakın ATM’si oluyor. Bankamatik üzerinden giriş yapabileceğiniz kredi kartınız ile istediğiniz hesaba havale yada eft yapabilme imkanları da getirilmiş durumda. Burada nakit çekim söz konusu olduğundan nakit çekim faizi ile karşılaşıyorsunuz. Fakat para gönderimi yapmak zorundaysanız bu durumu da göz önüne almışsınız demektir.

Hangi Bankalara Ait Kartlar İle Havale ve EFT Yapılıyor?

Kredi kartından havale ve eft söz konusu olsa da bu hizmeti her bankadan ve kredi kartından alamayabilirsiniz. Talep artışı ile bankalar bu hizmeti vermeye başladı. Bu hizmeti veren başlıca bankalar arasında TEB, İng Bank, Garati Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası bulunuyor. Bu bankaların kartları sayesinde para gönderim işlemini yapabiliyorsunuz.

Okunmalı : Garanti BBVA Bonus Kredi Kartından Havale EFT Nasıl Yapılır?

Peşin ve Taksitle Kredi Kartından Havale ve EFT

Kredi kartından para gönderimi nakit çekim olarak değerledirildiğini belirtmiştik. Bu işlemi isterseniz bankanızın size verdiği avantajlar sayesinde peşin ödeme yada taksitle kredi kartından havale ve eft söz konusu olabiliyor. Nakit avans desteği ile hizmet alacağınız bu işlem için elbette bir ödemeniz olacaktır. Fakat göndereceğiniz tutar yine kredi kartı limiti dahilinde olduğu için size yeterli olmayabilir. Bu durumda küçük rakamlarda da olsa para gönderiminizi peşin yada taksitli yapabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Play ile Kredi Kartından Havale ve EFT

Öncelikli olarak Yapı Kredi Bankasına ait World Card kullanıcısıysanız Yapı Kredi Play adresi ile para gönderimi de söz konusu oluyor. Burada göndereceğiniz para ise nakit avans limitlerinden düşüyor ki buda bilinmesi gereken bir husus. Bu para gönderimi ile ilgili bilgi olmak için 444 0 444 müşteri hizmetleri aranarak telefon bankacılığından da yapılabiliyor.

Güvenilir internet sitesi ile giriş yapmış olduğunuz internet ve mobil bankacılığı sayesinde istediğiniz kişiye kredi kartınız üzerinden havale ya da EFT yapma imkanınız doğuyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.