Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartından Havale Yapılır mı? Nasıl Olur?

02.01.2020
431
Kredi Kartından Havale Yapılır mı? Nasıl Olur?

Sahibi olduğunuz kredi kartından havale ile para gönderimi yapabildiğinizi biliyor musunuz? Bu hizmeti alabilmeniz için atmanız gereken hususlar;

  • Bankanızın internet bankacılığına girin
  • Para Gönderimi için ilgili menü ile havale yöntemini seçin.
  • Parayı göndermek istediğiniz iban numarasını girin
  • İban numaranız yoksa hesap numarasını girin, alıcının adı soyadını girin ve iban numarası olmadan göndermek istediğinizi onaylayın
  • Arkasından göndereceğiniz tutarı girin
  • Para gönderimi öncesi üst menülerde bulunan hesap veya kredi kartı menüsünü seçin
  • Kredi kartınızda para olması halinde bu seçim sonrası onay menüsü ile devam edin.

Kredi kartından havale işlemi kendi bankanız içerisinde olan bir hizmet. Bunun için genel olarak bir masraf ödemesi ile karşılaşmazsınız. Fakat Kredi kartından nakit para çekimi gibi işlem göreceğinden burada ödeyeceğiniz faiz ve vergi tutarı söz konusu olacaktır. Kredi kartından eft işlemi de alabileceğiniz hizmetler arasında bulunuyor.

Banka Şubesi Kredi Kartından Havale

Banka şubesinden havale işleminizi kredi kartından da yapabilirsiniz. Bunun için elbette bir banka şubesine gitmeniz gerekecektir. Para havalesini yapabilmeniz için müşteri  yetkilisine kredi kartınızdan havale yapmak istediğinizi belirtin. Bu anlamda yapılacak havaleler banka şubelerinden yapılması halinde masraflara neden olabilir. Kaldı ki banka şubesinden yapılması normal gönderimlere göre çok daha fazla ücrete tabi tutuluyor. Bunun için göndermeden önce de ne kadar bir masraf ödeyeceğinizi de öğrenmenizde fayda olacaktır.

ATM Kredi Kartından Havale

Para gönderimi havale söz konusu ise bu hizmeti bankamatik kredi kartından havale yöntemi ile yapabilirsiniz. Bunun için bankanızın ATM’sine kredi kartınız ile giriş yapın, para gönderme menüsü ile göndereceğiniz hesap numarasını veya iban numarasını yazın. Karşınıza hesaba ait kişinin isim ve soy isminin ilk iki harfi çıkar. Bu rakamları doğruladıktan ve masraf kesintisi ile faiz ücretini kabul etmeniz ile paranızı karşı hesaba kredi kartından havale yöntemi ile göndermiş oluyorsunuz.

Günümüzde para gönderimi eski yıllara nazaran çok daha kolay, hızlı ve ekonomik olarak yapılıyor. Nitekim kurumsal firmalarda para gönderme hizmeti vermeye başladı. Bu anlamda Şok Market Para Gönderme işlemi de alternatif olarak kullanabileceğiniz bir yöntem oluyor. Diğer bir hizmette Migros Market Üzerinden Para Transferi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.