Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartından Ehliyet Harç (parası) Ödeme

19.05.2020
597
Kredi Kartından Ehliyet Harç (parası) Ödeme

Ehliyet almak için gerekli tüm resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından, yapılması gereken işlemlerimden bir tanesidir ehliyet harç bedelini ödemektir. Ehliyet harç bedelleri ehliyet türüne göre değişmekte ve her yıl bu ücretlerde artış olmaktadır. Ehliyet harç bedeli ödenirken alınmak istenen ve hangi tür ehliyet sınıfın almak için işlemler yürütülmesinde o ehliyet sınıfı için belirlenen miktar kadar ödenmesi gerekiyor. Ödeme işlemleri nakit olarak ya da kredi kartı ile ödenebilir.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Web Adresi Üzerinden Ehliyet Harcı Ödeme

Ehliyet harcı ödeme işlemleri yöntemlerinden biri, Gelir İdaresi Başkanlığı sayfası üzerinden kredi kartı ya da banka kartı seçenekleri ile ödenebilmesidir. Ödeme işlemleri yapılırken aşağıda belirtilen işlem sırası takip edilmelidir. Ehliyet Harçları ATM’den ödeme diğer bir alternatif.

  • Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web adresi olan https://www.gib.gov.tr/ adresi üzerinden giriş yapılır.
  • GİB sayfasına başka bir giriş yöntemi olan e-devlet sistemi üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem öncelikle PTT’den e-devlet şifresi alıp, e-devlet web adresi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinde yer alan “giriş yap” kısmına tıklayarak, sizden istenen TC kimlik numarası ile PTT’den aldığınız şifreyi girmek olacaktır. Sayfaya giriş yaptıktan sonra arama kısmına Gelir İdaresi Başkalığı yazmak olacaktır. Karşınıza çıkan seçenek tıklanarak GİB sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Gelir İdaresi Başkanlığı sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfa üzerinde yer alan “Harç ve Değerli Kağıt Ödeme” başlığına tıklanmalıdır. Bu aşamadan sonra “Sürücü Belgesi Harcı Ödeme” kısmına tıklanır ve açılan ekranda, istenen bilgiler doldurulur. İstenen bilgiler ise kişi bilgileri, kredi kartı ya da banka kartı 16 haneli numara, son kullanım tarihi bilgileri girilir ve 3D güvenilir ödeme seçeneği işaretlenir.
  • Bu aşamadan sonra cep telefonunuza banka tarafından gönderilecek şifre girilerek “Öde” butonu tıklanır ve işlem sonlandırılır. Yaptığınız ödemeye ilişkin belgeyi e-posta adresinize göndermeyi isteyebilirsiniz. Ödeme dekontu geçerli bir e-posta adresiniz varsa bu adrese gönderilir.

Okunmalı : Ziraat Bankası Ehliyet Harcı Ödeme

Kredi kartı İle Ehliyet Harcı Ödemesi Yapılacak Banka Kartları Hangileridir?

Deniz Bonus, Visa, TEB Bonus, Axess, Yapı Kredi Bankası World Card, Mastercard, Akbank, Garanti Bonus, Troy, Garanti BBVA Bankası’dır. Sürücü Belgesi Harcını İnternetten Ödeme oldukça kolay ve hızlı bir yöntem.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.