Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartımdan Nakit Avans Çekemiyorum

30.05.2020
237
Kredi Kartımdan Nakit Avans Çekemiyorum

Herkesin en çok kullandığı kartlardan bir tanesi de kredi kartıdır. Kredi kartından nakit çekme işlemi nakit avans yoluyla gerçekleşir. Kredi kartından eğer nakit avans çekemiyorsanız bunun birden çok sebepleri olabilir. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir.

Vaktinde Ödememek

İçindekiler

Siz kredi kartınızdan nakit avans kullanımı yaptıysanız ve vaktinde ödemeniz gereken avans kısmını ödememişseniz ve bunu 3 kere yapmışsanız sizin kredinizin nakit avans seçeneği kapanmıştır. Bunun açılması için ise hem kredinin hem de avans kısmının tamamen ödenmesi gerekir.

Asgari Tutar

Kredi kartlarının nakit avans kısmında bulunan nakit çekimi yapılmış ise ve paranın tamamı kullanılmış ancak ödemelerin sadece asgari ücreti ödeniyor ise sürekli bu şekilde kullanılmaya devam ediliyorsa en geç 3 ay içerisinde bu kredi kartınızın nakit avans kısmı kullanıma kapanacaktır. Çünkü siz asgari ücreti ödemekle borcunuzu ödemiş olmazsınız. Tekrar açtırabilmeniz için borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Okunmalı : Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Gecikiyor Olması

Bazı bankalara nakit avans çekiminden sonra 3 kere eksik ya da zamanı geçmiş ödemelerinizden dolayı bankanın sisteminde siciliniz kötü gözükecektir. Geç yaptığınız işlemlerden dolayı banka sizin 1 -2 ay sonra sizin nakit avans kısmınızı kapatacaktır. Bu konuda şu şekilde davranarak kartınızın kapanmasını engelleyebilirsiniz. Borcunuzun vaktini geçirmeden ödemek ve 3 ay olmadan borcunuzu tamamını ödemek.

Okunmalı Akbank Taksitli Nakit Avans

Kullanım Süresi

Her kart için bir kullanım süresi ve bir de limit belirlenmiştir. Siz eğer kartınızı kullanamıyorsanız bunlardan bir diğer sebep ise kartınızın kullanım süresinin yıl ve ay olarak dolmuş olma ihtimalidir. Bu ihtimal konusunda bankanızla görüşüp kartınızın yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı zaman da her kartın bir limiti olduğu için kartınızın limitinden fazla ya da az olacak şekilde ödeme yapmaya çalıştığınız da kartınız kullanılamıyormuş gibi gözükebilir. Bunun için kartınızın limitini kontrol etmeniz gerekir.

Diğer Sebepler

Bazı bankalar bir yıl içinde 3 kere asgari ödeme yapılmasını ister. Yani 3 ay da bir asgari ödemenizin ve borcunuzun tamamının ödenmiş olması gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde kredi kartı nakit avans kısmınız kapalı olacaktır. Çünkü bankanızın istediği borcunuzu ödememişsiniz


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.