Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartı Temassız Özelliğini Açma Kapama Nasıl Yapılır?

30.05.2020
479
Kredi Kartı Temassız Özelliğini Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Temassız kartlar ödeme yapılırken 10 dakikalık işlemlerinizi 5 dakikaya kadar düşürmektedir. Yani hızlı bir ödeme imkânı sunmaktadır. Temassız kartınızla sizin banka kartınızda olduğu gibi bir limit mevcuttur. Eğer iki özellikli bir kartınız varsa yani hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilen bir kartınız mevcutsa temassız ödeme yaptığınız sırada paranız kredi kartı kısmınızdan çekilmektedir.

Eğer kredi kartı kısmınızda para yoksa ise kredi kartınız da bulunan nakit avans kısmından çekilmiş demektir. Günümüzde her banka bu hizmeti sunmaktadır. İsterseniz açık olan temassız özelliğini kapattırabilir dilerseniz de temassız özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Genellikle bankalar kredi kartı verirken bu işlemin özelliğinden size bahseder ve nasıl istiyorsanız o şekilde düzenlerler.

Temassız Özelliği Açtırma

Eğer kartınızı alırken temassız kartı kapalı kalsın demişseniz daha sonra bu özelliği açtırabilirsiniz. Temassız kartı özelliği açtırma işlemi için bankaların internet bankacılığı sistemlerine girip ya da ilgili bankanın müşteri hizmetlerinden faydalanarak açtırabilirsiniz. Sizin daha önce kapalı halde bulunan kartlarınızın temassız özelliğini açtırmanız sizin işlemlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Okunmalı   Akbank Axess Temassız Özelliğini Kapatma

Ancak şunu unutmayın ki bu temassız özelliğinden faydalanırken kredi kartı kısmınızdan harcama yapmaktasınız. Kredi kartının temassız özelliği açtırılırken internet bankacılığı ya da müşteri hizmetleri yardımı alınabilir. Ancak bunun yanında bazı bankalar bu konu ile ilgili müşterilerinin taleplerini onaylayabilmeleri için yazılı bir dilekçe istemektedirler. Bankaya gidip bu konuda yazacağınız dilekçe hakkında bilgi ya da formunu alabilirsiniz.

Temassız Özelliği Kapatma

Siz kredi kartınızdan harcama yapmak istemiyorsanız ve temassız özelliğini kullanırken kredi kısmından çektiğini bilmiyorsanız. Daha sonra öğrendiğinizde sürekli kullanmamak için kapattırmayı düşünüyorsanız bunun için kolay bir yöntem ile kredi kartınızın temassız özelliğini kapattırabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerinden ya da bankanızdan yardım alabilirsiniz. Bu işlemi yardım almanız dahilinde kolayca yapabilirsiniz.

Temassız Özellikte Dikkat Etmeniz Gerekenler

Siz eğer daha önce temassız kartınız olduğunu bilmiyor ancak bu durumu daha önce öğreniyor ve daha önce başkasının sizin kartınızı kullandığını düşünüyorsanız bu durumda müşteri hizmetleri ile mutlaka iletişime geçmelisiniz ve bilginiz dışında bir işlem gerçekleşmiş ise bankanızla görüşmelisiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.