Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nedir? Ne Kadar?

29.02.2020
998
Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nedir? Ne Kadar?

Günümüzün en çok tercih edilen ve sık kullanılan hızlı kredi türü olarak kayıtlara geçen işlemi Kredi Kartınız Üzerinden Taksitli Nakit avans. Kartınızın limitini bu avansı faiz eşliğinde maksimum 12 ay vadeye kadar kullanabiliyorsunuz. % 2,25 faiz oranı ile verilen bu hizmet yüksek olmasına rağmen en çok tercih edilen bankacılık ürünleri arasına girdi.

Kredi Kartından Nakit Avans

Bankaların en çok kullanılan ürünlerinin başında gelen kredi kartları zaman içerisinde sahiplerine taksitli nakit avans desteği de vermeye başladı. Kart üzerinden nakit çekim için önemli faiz oranları ödeyen tüketiciler nakit ihtiyacı olduklarında en kolay ve hızlı temin edebildikleri taksitli nakit avans hizmetinden faydalanma yoluna gidiyorlar.

Kartınız bulunuyorsa bu durumu kendiniz açısından avantajlı bir duruma getirebilirsiniz. Zira bunun için en önemli ihtiyacınız ise kartınızda limitiniz olmasıdır. Bu limit olmadığı zaman zaten bu hizmetten faydalanmanız da mümkün değil. Lakin ihtiyacınız olduğu zaman kredi kartından nakit avans çekebilmesi için bankaların müşterilerine sunduğu çok önemli bir fırsattır. Bu şekilde paraya ne zaman ihtiyacınızın olduğunun bir önemi bulunmuyor. Zira kartınız ile kolayca istediğiniz ATM’den 7/24 nakit avans çekip ihtiyacınızı hemen giderebiliyorsunuz.

Tüm Kartlara Nakit Avans Desteği

Acil nakit ihtiyacı için mekan ve yer önemli değilken bu durumu yurtiçinde hem de yurtdışında Mastercard, Visa, Amerikan Ekspress ve yeni milli kartımız Troy gibi pek çok sisteme bağlı kredi kartlarından yurtdışında da nakit avans çekebilirsiniz. Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda kendi durumunuza göre değişen taksit seçenekleri ile ve sabit faiz oranı üzerinden istediğiniz yerden kolayca nakit avans çekebilirsiniz. Size sunulan limitler doğrultusunda taksitli nakit avans hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Nasıl Başvururum?

Taksitli nakit avansına başvurunuz için en kolay iki yol bulunuyor olsa da farklı yoları da kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi için kartınızı kullandığınız bankanız üzerinden internet bankacılığınızın olması gerekiyor. Bu ürünü kullanıyorsanız yine mobil bankacılık üzerinden kredi kartları menüsünden takiple nakit avans başvurusu yapabiliyorsunuz. Buradaki başvuru onayı sonrası dijital onaylar ile limitiniz dahilinde avansınızı alıyorsunuz ve taksitlendirme hususunu da kendiniz seçiyorsunuz.

ATM’den Başvuru

Dijital bankacılık ürünlerini henüz kullanmayan tüketicilerdenseniz başvuru yapabilmeniz için diğer bir yol ise bankamatikler. ATM üzerinden başvuru yapabilmeniz için kredi kartınız ile giriş yapıyorsunuz. Başvuru için yine ATM den onay veriyorsunuz ve kredi kartınıza taksitle nakit avans almış oluyorsunuz.

Telefon Bankacılığından Başvuru

Başka bir başvuru yolunuz da bankanızın müşteri hizmetleri ya da telefon bankacılığı üzerinden oluyor. Burada telesekreter ile karşılanıyorsunuz ve başvuru için canlı destek almanız gerekiyor. Dijital olarak bu hizmetten faydalanabilmeniz için kart numarası sonrasında kartınızın şifresini girmeniz gerekiyor.  Bu desteği alarak bu hizmetten yararlansanız dahi paranızı çekmeniz için bir ATM’yi kullanmanız gerekeceğinden size en kolay yol yine bankamatikler olabilir. Bunları da yapamıyorsanız en pratik ve klasik yöntem en yakın banka şubeniz olacaktır.

Nakit Avans Desteği Faiz ve Vadesi

Kredi kartı taksitli nakit avansında en az vade üç ay ile sınırlı iken en fazla ise 12 ay vadede çekilebiliyor. Daha uzun vadede çekim söz konusu olmuyor. Tabi dilerseniz erken ödeme imkanları da sizin olabiliyor. Bu hizmeti almanızdaki faiz oranı yüzde 2,25 olarak hesaplanıyor.

Akbank Axess Taksitli Nakit Avansı

Avans hizmeti bankalar arasında vade olarak değişebiliyor. Örneğin Akbank Axess kullanıcıları geçtiğimiz dönem en az üç vade ile bu hizmeti alırken günümüzde bu durum en az beş vade ile sınırlandırılmış durumda. En fazla alabileceğiniz tutar ise kredi kartı limitiniz daha yüksek oranda dahi olsa 15 bin lira ile sınırlı. En az alabileceğiniz tutar ise 200 TL olarak belirlenmiş ki daha düşük tutarlarda alım söz konusu değil.

Örnek Hesaplama

Alacağınız 2 bin lira avans hizmeti için 12 ay 197,34 TL, 9 ay için 253,29 TL ve 6 ay için ise 365,53 TL ödeme yapmanız gerekiyor. 12 ay sonunda toplam 2.368 Lira ödüyorsunuz. Burada faiz farkı 368 lira olsa da, bununla birlikte vergi ödemeleriniz de bulunuyor. Tüketici kredi faiz oranlarının 1,60 seviyelerinde olduğu düşünüldüğünde daha fazla ödeme yaptığınızı fark edebileceğiniz kredi kartından nakit avans hizmeti özellikle bir çok kart kullanan ve bu kartların asgari ödeme tutarını ödemekte zorlanan tüketiciler tarafından kullanıldığı da bir gerçek.

Garanti Bankasından Ücretsiz Taksitli Nakit Avans

Garanti bankası ücretsiz olarak bu hizmeti veriyor. Fakat burada faiz ödemesi yapmanız gerekiyor. Başvuru kanalları Alo Garanti, Garanti Paramatik, Garanti İnternet Bankacılıı, BonusFlaş, Garanti Cep. Alacağınız 1000 TL nakit avans hizmetini 5 taksitte 218,38 TL, 12 taksitte ise 99,54 TL ödeme yapıyorsunuz.

Halkbank Paraf Taksitli Nakit Avans

Taksitli nakit avansın Halkbank markası Paraf. Bunun için başvuru kanallarımız Halkbank Şebeleri, ATM, Halkbank İnternet Bankacılığı, Mobil Şube ile 0850 222 0400 Halkbank Diaolog. Buradan alacağınız 1000 TL nakit avansın ödemeler ise 3 ay 351,49 TL, 6 ay 182,77 TL, 9 ay 126,64 TL ve 12 ay 98,67 TL oluyor.

Yapı Kredi World Card Taksitli Nakit Avansı

Yapı Kredi bankasının nakit avans hizmetinde kullanabildiğiniz World Card ile alacağınız 1000 TL için 6 ay 180,36 tL, 9 ay için 124,98 TL ve 12 ay için ise 97,37 TL ödeme yapıyorsunuz. Başvuru için 444 0444 Yapı Kredi Telefon bankacılığını aramanız yeterli oluyor.

Denizbank 3 Ay Ertelemeli Taksitli Nakit Avans

Denizbank kredi kartı üzerinden taksitli nakit avansa farklı bir bakış açısı ile 3 ay erteleme imkanı veriyor. Denizbank internet bankacılığından başvurabileceğiniz bu hizmet için üç ay ertelemenin yanı sıra 12 ay vadeye kadar taksit imkanı bulunuyor. Ayrıca bu işleme başvuruda SMS imkanı da bulunuyor. Bunun için ERTELE boşluk KARTINIZIN SON ALTI HANESİ boşluk KULLANMAK İSTEDİĞİNİZ MİKTAR yazdıktan sonra 3280 e mesaj gönderiyorsunuz. Diğer başvuru kanalları ise 08502220800 Denizbank Müşteri Hizmetleri, Denizbank Şubeleri, Denizbank ATM leri. Alacağınız 3 ay ertelemeli 9 taksitli 5 bin lira için 683,16 TL ödeme yapıyorsunuz ve toplam ödeme tutarınız 6.148,45 TL oluyor.

CepteTEB Taksitli Nakit Avans

TEB bankasından bu hizmeti almak isterseniz en az 250 en çok ise 10 bin lira için hizmet alıyorsunuz. Başvurular için ATM den 2 bin lira günlük çekme limitiniz bulunuyor. Bu rakam masarflı olarak 4 bin liraya çıkarılsada başvuru analınız ATM, CepteTEP, 0850 222 0929 TEB Destek, banka şubelerinden olabiliyor. Alacağınız 1000 TL için 12 ay 99 TL ödemeniz olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.