Kredi Almanın Yolu

Kredi kartı son ödeme günü son saati kaçtır?

Kredi kartı son ödeme günü son saati kaçtır?

Gelirinizin hesabınıza aktarılması ile mevcut borçlarınız ödeme zamanınızın bir olması sizlerin rahat hareket etmesine neden oluyor. Bu nedenle özellikle kredi kartı borcunun ödenmesinde belirlenen süre sizin maaşınızı aldığı zamana bağlanıyor. Sahibi olduğunuz kredi kartının son ödeme günü geldi ve siz para bekliyorsunuz. Bu nedenle ödeme yapacağınız kredi kartının son ödeme saati kaç sorusunu soruyor olabilirsiniz. İşte size yanıtlarımız;

Kredi kartı son ödeme tarihi saati ve ödeme günü saat kaça kadar olduğu tüm kullanıcıları yakından ilgilen diren bir konu olup dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü kredi kartı son ödeme tarihi ve saati kullanıcıların dikkat edilmesi gereken bir konu olup sonraki süreçte içinden çıkılamayacak işlemlere sebep olabilmektedir.

Kredi kartını son ödeme tarihi ve saatleri şu şekilde;

* EFT ile yapacağınız ödemeler için hafta içi ve mesai günleri saat 16:00 ya kadar.

* ATM’den saat 23:59 e kadar

* İnternet ve Mobil Bankacılığından saat 23:59 e kadar

* Banka şubelerinden mesai bitimine kadar (bankaların genel kapanma saati. 17:00)

Günümüzde hemen herkesin cebinde ya da cüzdanında en az bir tane kredi kartının bulunduğunu varsayarsak ki bu kullanıcının ekonomik ve kullanım durumuna göre değişmektedir bazen üç, bazen dört, bazen 5’e kadar ulaşabilmektedir. Bu noktada kullanılan kredi kartları için ödeme düzeni oldukça önemlidir. Çünkü kredi kartlarının ödeme düzenine göre kredi notu düşer ya da yükselir, kullanıcılar bu yüzden ödemelerine oldukça özen gösterir ve dikkat ederler.

Yani kredi kartlarını günü gününe deyim yerindeyse saat saatini ödenmesi gerekmektedir. Bir kaç defa gününde yapılmayan kredi kartları faiz artışına sebebiyet verirken kullanıcılar için de zor anlar yaşamaya ve ekonomik olarak zorlanmaya sebebiyet verebilir. Bu noktada kredi kartı kullanıcılarınca son ödeme tarihi ve saati dikkate alınarak ödemeler yapılmalı, saati geçirmeden işlem tamamlanmalı aksi taktirde ekonomik açıdan büyük sorunlar oluşturabilir.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Borcunu Ödemede En son Saat

Her bankanın kredi kartı borcunu tahsil şekli ve tarihi farklıdır. Farklılığın sebebinin ise sistem farklılığından kaynaklandığı bilinmelidir. Kredi kartı borcunun banka şubeleri üzerinden ödenebildiği  gibi internet şubesi ve ATM’lerden de ödenebilmektedir. Eğer kredi kartı borcu banka şubesinden ödenecekse şubeye giderek ödeme tarihinin son günü en geç saat 17:00’ye kadar banka şubesinde ödeme yapılması gerekmektedir. Kısacası banka şubelerinden ödenecek olan kredi kartı borcu mesai saatleri içinde yapılmalı. Bankanın mesaisinin hafta içi 8:30 ile 17.00 saatleri arasında olduğu unutulmamalı ve işlem bu saatler içinde gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde banka şubesinden bu saatler dışında işlem yapılması mümkün değildir.

ATM’den Kredi Kartı Ödeme Saati

Diğer taraftan kredi kartı borcu ATM’den de ödenebilmektedir ve para yatırma seçeneği olan ATM’lerde istenilen saatte ödeme yapılabilir. Tabi burada unutulmaması gereken bir nokta da ATM’nin arızalı olup olmamasıdır. ATM’ler bazen arızalı olabilmekte ve işlem yapamamaktır. Bütün bunlar göz önüne alınarak işlemin son saati beklenmemelidir. Çünkü son saatte yapılmak istenen bir işlem ATM arızası nedeniyle yapılamayabilir.

İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Borcu Ödeme Saati

Kredi kartı ödemelerinde bir diğer ödeme merkezi ise internetten ödemedir. Kredi kartı borcunu internetten ödemek isteyen kullanıcılar işlemlerini internet bağlı bilgisayar ya da cep telefonlarından ilgili bankanın cep şubesine ya da internet şubesinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ödeme işlemlerini yapabilmektedirler.

Kredi kartları borçlarını ATM üzerinden ödemek isteyen kullanıcılar kredi kartlarını ATM’ye taktıktan sonra hesaplarına giriş yaparak borç ödeme seçeneği butonuna basar ödeme işlemini yapar. Burada hesaptan ödeme yapılabildiği gibi para giriş yapılarak da kredi kartı borç ödenebilir. Fakat internet şubede durum farklıdır. İnternet şubeden kredi kartı borç ödemesi yapılabilmesi için paranın hesapta olması gerekmektedir. İnternet şubesine giriş yapıldıktan sonra ödeme işlemi seçilerek hesaptaki paradan kredi kartı borç ödenebilir ancak para girişi yaparak ödemek internet şubede mümkün değildir.

EFT İle Kredi Kartı Borcunu Ödemede En Son Saat Dilimi

Kredi kartınızı eğer EFT yaparak ödemek istiyorsanız burada EFT saatleri önemli. Bankaların geç EFT hizmeti olsa da genel olarak bir sonraki mesai gününe kalmaması açısından kredi kartı borç ödeme EFT nizi en son saat 16:00 ya kadar yapmalısınız.

Kredi kartının son ödeme tarihi saat kaça kadar diye merak eden kullanıcılar hafta içi mesai saatleri içinde ekstrenin son ödeme tarihi günü saat 17:00’ye kadar şubelerden ödeme yapabilecekleri gibi ATM ve internet şubelerinden son ödeme günü saat 23:59’a kadar ödeme yapabilmektedirler.  Unutulmaması gereken husus ATM’lerde arıza olabilmesi ve internet bağlantısının kesilebilmesi ihtimallerine karşı ATM ve internet şube üzerinden yapılacak ödemelerin son güne bırakılmamasıdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.