Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Kaç Günde Gelir?

09.10.2020
1.038
Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Kaç Günde Gelir?

Başvurunuzun onaylanmasının ardından basımı, kuryeye verilerek size teslim edilme süresi yaklaşık 15 gün olan kredi kartı bazı bankalarca hemen teslim edilebilen bir bankacılık ürünü.  Teknik olarak iki hafta içinde alıcısına ulaştırılıyor olsa da bu daha kısa süren bir zaman dilimi de olabiliyor. Aynı zamanda cep telefonlarına indirilen kartlar söz konusu. Örneğin Akbank Axess Cebe indir ile burada zaman kaybı yaşamadan hemen harcamaya da başlayabiliyorsunuz.

İhtiyacınız olan kredi kartı için dilediğiniz bankanın kart markasına başvuru yapabilirsiniz. Önemli olan husus bu başvurunuzun onay almasıdır. Bu başvurunuzdaki onay kısmı size kısa süre içerisinde sözlü yada SMS yoluyla bildiriliyor. Bu bildirim kısmında mail ile gelenlerde özellikle daha ayrıntılı bir açıklama bulabilirsiniz.

Kartım Teslim Edildi Ne zaman Kullanıma Açılır?

Onaylanan kredi kartı kuryeler aracılığı ile alıcısına ulaştırılıyor. Burada başvuru yapmış olduğunuz bankanın bir önemi yok aslında. Dijital ortamlar, internet bankacılığı, ATM, Telefonla yada bankadan fiziki form tanzim ederek başvuru yaptığınız kredi kartı için bir sözleşme imzalamanız gerekiyor. Bu sözleşme ise yine size kurye tarafından getiriliyor ve imzanızı alıyor. Sözleşmenin her sayfasını imzalıyorsunuz ve size bir nüshası da teslim ediliyor. Bu imzalamış olduğunuz sözleşme bankaya iade edidiği aşamada da kredi kartınız kullanıma açılıyor.

Kredi Kartım Kuryede Ne Zaman Teslim Edilir?

Onay alan, basılan ve kuryeye verilen kredi kartının size teslimi için mutlaka ikamet adresi önemli. Ancak endişelenecek bir durum olmaz. Nitekim en geç 48 saat içerisinde kuryeler kartınızı sizlere teslim ediyor. Bu aşamada bankanın anlaşmalı olduğu kurye firması da önem arz eder. Ancak kartı size teslim etmek isteyen kurye çalışanı size telefon aracılığıyla kısa süre içinde ulaşacaktır. Bunun yanında bankalar zaten kartınızı kuryeye teslim etmek için verdiği zaman size SMS yoluyla da ayrıca bilgi veriyor. Bu nedenle kartım nerede gibi araştırmalar da yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

Kartım Hakkında Bilgi Nereden Alırım?

Bankanızın çağrı merkezi, telefon bankacılığı, müşteri hizmetleri, banka şubeleri gibi internet bankacılığınız varsa buradan kartınızın durumu ve hesap kesim tarihi ile limitleri gibi hususları da kartınız gelmeden öğrenme imkanınız olduğunu da hatırlatalım.

Kredi Kartınızın Şifresi

Sizin kullanıma açılan kredi kartınız için bir geçici şifre veriliyor. Yada internet bankacılığı, SMS yoluyla kredi kartınıza ait şifrenizi temin ediyorsunuz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken husus verilen şifre ile bir kez ATM’de giriş yapmanız. Yoksa kartınızla harcama yapmanız mümkün olmuyor.

İlk kez alanlar ve yenileyenler için kredi kartınızın basılarak size teslim edilmek üzere kuryeye verilmesi, kuryenin size ulaşarak kartınızı teslim etmesi ile kullanıma açılması yaklaşık 15 günlük bir süre içerisinde oluyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.