Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartı Borcumu Ödedim Kartım Ne Zaman Açılır?

Kredi Kartı Borcumu Ödedim Kartım Ne Zaman Açılır?

Hem bizi nakit para taşımaktan kurtaran hem de vadeli ödeme planlarıyla avantajlar sağlayan kredi kartları hepimizin elinde sıklıkla kullanılıyor. Alışverişte avantajlar sağlayan kredi kartını kullanırken dikkatli olmazsanız bu avantajlar dezavantaja çevrilebilir. Bu sebeple kredi  kartı kullanırken dikkatli olmalı, ay sonunu ve ne kadar ödeyebileceğinizi düşünerek alışveriş yapmalısınız. Kredi kartınızın ödemelerini geciktirirseniz kart kullanıma kapatılabilir. Siz de bu durumdan muzdaripseniz ve kredi kartı borcumu ödedim kartım ne zaman açılır diye düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz.

Kredi Kartı Borcunu Ödeme

İçindekiler

Kredi kartınızın bir hesap kesim tarihi ve son ödeme günü vardır. Kredi kartı kullanırken bu iki güne dikkat etmelisiniz. Sadece ödemelerinizi değil harcamalarınızı da bu iki günü dikkate alarak yaparsanız kredi kartınızın kapanmasının önüne geçmiş olursunuz. Böylece kredi kartı borcumu ödedim kartım ne zaman açılır gibi sorular sizi meşgul etmez. Hesap kesim tarihinden son ödeme gününe kadar kredi kartınızın asgari borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Aksi halde kartınız kapanır. Son ödeme gününüzü geciktirip borcunuzu hala ödemediğiniz takdirde kredi kartınız kullanıma kapatılır.

Kredi Kartı Borcunu Geciktirme

Kredi kartınızın son ödeme tarihini takip ediyor olsanız bile bazen kredi kartı borcunuzu ödemeyi unutabilir ya da bazı aksilikler sonucu ödeyemeyebilirsiniz. Kredi kartınızın borçlarını 3 ay boyunca ödemezseniz kredi kartınız kullanıma kapatılır. Kapatılan kredi kartınız için bankanız size ihtarlarda bulunacak ve borcunuzu ödemenizi talep edecektir. Eğer kredi kartı borcunuz aklınızdan çıktıysa bankanızın sizi arayarak kredi kartı borcunuzu hatırlatması sizin yararınıza olacaktır.

Kartım Ne Zaman Açılır?

Kredi kartı borçlarınızı 3 ay boyunca ödemezseniz kartınız kapatılır ve 3 ay sonunda hala ödeme yapmamaya devam ederseniz bankanız avukatlarını devreye sokacaktır. Devreye giren avukatlar borcunuzun tamamını ödemeniz veya bir ödeme planı yapmanız için sizinle iş birliği yaparlar. Kredi kartınızın yeniden kullanıma açılması için tüm kredi kartı borcunuzu ödemeniz gerekir sadece asgari borcunuzu ödemeniz yetmez. Borcunuzun tamamını ödedikten sonra genellikle birkaç saat içerisinde kredi kartınız açılır. Bu sürenin uzunluğu bankanıza göre değişmektedir.  Umarız yazımız aklınızdaki kredi kartı borcumu ödedim kartım ne zaman açılır sorunuzu cevaplandırabilmiştir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.