Kredi Almanın Yolu

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi?

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi?

Kredi kartı borçlarınızı geciktiriyor olmanız sizin haciz işlemine tabi olacağınız anlamına gelir. Buradan anlaşılacağı gibi kredi borçlarınızı istikrarlı bir şekilde ödememek konusunda inatçı olursanız bankanızda bu borçların tahsili konusunda bir bu kadar ısrarcı olacaktır. Sizi bu konuda sürekli bilgilendirecek bu ödemeniz için farklı tarihler belirleyecektir.

Borcunuz Haciz Doğurur

İçindekiler

Zaman içerisinde kredi borçlarınız alelade sıradan bir borç gibi durabilir. Ancak şunu bilmelisiniz ki sürekli ertelediğiniz ve önemsemediğiniz borçlarınız hacze, tutuklanmaya hatta hapse bile neden olabilir.

Okunmalı E- Haciz Nasıl Kaldırılır?

Sizin bu konuda dikkat etmeniz gerekenlerden bir tanesi eğer haciz sürecine girmiş iseniz icra dairesinin sizden istemiş olduğu mal beyanını kesinlikle doğru bir şekilde göstermelisiniz. Haciz işlemi sizin anaparanızla birlikte bir de gecikme faizi üzerinden yapılmaktadır. Mal varlığınıza el koyularak ihale ile satılır ve bu satımlar üzerinden borcunuz tahsil edilir.

Borçta Haciz Durumu

Bankanız sizi belli bir süre uyardıktan sonra sizin hakkınızda hukuki yollara başvuracaktır. Siz ne kadar zor bir durumda olduğunuzu bildirirseniz bildirin bu hukuk yolunun ilerlemesini değiştirmeyecektir. Yasal işlemlerin ilk başta 3 aylık bir dönem uygulanmaktadır. 3 ay içerisinde borcunuzu ödemeniz talep edilir. Bu talep doğrultusunda sizin her türlü yolu denemenizde fayda vardır.

Aynı zaman da borcunuza bir de faiz eklenecektir. Eğer bu süre içerisinde borcunuzu ödeyemez iseniz böylece yasal işlemler tamamen başlamış sayılır. Bu süreçten sonra sizin için bir icra takibi aşaması doğar. İcra takibinde borcunuzun tekrar ödenmesi konusunda bir uyarı yapılır.

Haciz İşlemi Nasıl Yapılır?

Sizin ödemediğiniz borcunuz için 3 aylık verilen süreyi de değerlendirememiş olmanız yasal işlemlerin başlamasını engelleyemeyeceği için bu süreden sonra sizin bütün mal varlığınızı inceleyen bir icra aktif edilir. İcra süresinde de borcunu ödeyemez iseniz bu durumda haciz işlemi gerçekleştirilir.

Bir mal varlığınız yoksa ve bir birikiminiz bulunmuyor ise bu durumda haciz işlemi evde devam eder. Eve gelen kişiler sizin varlığınıza el koyarak borcun ödenmesini sağlarlar. Bu işlemler gerçekleştirilmeden önce sizin ödeme konusunda farklı yollar aramanızı gerektirir. Çünkü bu süreler bittiğinde evinize borç yüzünden haciz gelecektir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.