Kredi Almanın Yolu

Kolay Kredi Almanın Yolu (Kredi Yolu)

Kolay Kredi Almanın Yolu (Kredi Yolu)

Bankacılık ürünlerinin temel kalemleri olan kredileri alabilmeniz için bazı kriterleri taşıyor olmanız gerekir. Bu kriterlerin başında yasaklı konumunda olmamanız ve kredi notunuzun yüksekliği geliyor. Bu iki temel taşı bünyenizde barındırıyorsanız bankalarda size ihtiyacınız olan kredi türünü tahsis etme yoluna gider.  Fakat genel olarak bakıldığında kredi almak hiçte o kadar kolay değil. Bu anlamda kolay kredi almanın yolu sizin karşınıza engellerle çıkabilir.

Kredi Almanın Yolu Borcunuza Sadık Olmaktan Geçiyor

Kredi talebinde bulunacaksanız bankanın öncelikleri arasında bulunan gelir belgeniz, önceki almış olduğunuz bankacılık ürünleri için geri ödemelerinizdeki düzen, borcunuza ne kadar sadık olduğunuz, mevcut kredi notunuzun durumu gibi hususlar önem arz ediyor. Yani yüksek tutarda geliriniz olsa bile bu gelirinizi belgelendirerek kredi başvurusu yapsanız dahi bankalar size kredi vermeyebilir. Yani mevcut maaşınıza ve gelirinize güvenmeyin dersek yanlış olmak. Çünkü kredi notunuz düşük seviyelerde ve kredi almaya yetecek miktarda değilse istediğiniz kadar geliriniz olsun banka size kredi vermeyebilir.

Borcuna Sadık Müşteri Kredi Alabiliyor

Kolay Kredi Almanın Yolu olarak başta almış olduğunuz banka borçlarınızı zamanında ödemekten geçiyor. Burada kredi ödeme planındaki tarihlere uymanız gerekir. Bu tarihlere uymadığınız zaman belli dönemlere kadar bankalar müsaade gösterebilir. Bu müsaade süresi sizi icraya vermek, gerekli haciz işlemlerinin başlatılabilmesi için gerekli olan 90 günlük yani üç aylık süre kadardır. Bu süreye belki bir hafta daha eklenebilir.  Bu süreyi aşmanız halinde bankaya kredi başvurusu yaparsanız bankalar size olumsuz cevap verir ve bu durum en az 5 yıl kadar sürer. Bu süre sizi kredi yasaklısı konumuna getirmiştir ve bankalar size kredi vermekten kaçınır.

Çalışma Süresi Kredi Almanın Kolay Yolu

En Kolay Kredi Almanın Yolu olarak bir neden de çalışma sürenizdir. Gerçek kişi olarak bir iş yerinde ne kadar süre ile çalışıyorsunuz, mevcut çalışma sonrasında ödenen SGK primlerinizin durumu, çalışma sürenizin kaç yıl olduğu gibi hususlar önemli. Yeni işe başlamış birisinin kredi başvurusu reddedilebilir. Fakat 6 ay ile daha fazla süreli çalışıyorsa kişinin başvurusu onaylanabilir. Bununla birlikte alacağınız kredi tutarı da önem arz eder. Yüksek tutarlarda krediye ihtiyacınıza red cevabı alırken düşük tutardaki bir krediye banka olumlu yanıt verebilir. Bu durum tamamen sizin başvurunuz ve başvurduğunuz banka ile alakalıdır.

Kolay Kredi Almanın yolu öncelikli olarak özel bankalardan geçiyor. Çünkü özel bankalar devlet bankalara nazaran daha esnek davranırken size daha yüksek kredi faizi verdikleri için kazançları da yüksek oluyor. Bu durumda notunuzun düşüklüğü ile kredi faizinin yüksekliği sizin kredi başvurusu yapmanızda onay mercii olabilir.

Kredi Notunuzu Artırmalısınız

Kredi taleplerinizin olumlu yanıtlanabilmesi için öncelikli olarak geliriniz sonrasında kredi notunuzu artırmanız gerekir. Artırmadığınız sürece istediğiniz limitlerde kredilere ulaşamazsınız. İpotekli kredileri tercihen kullanabilme hakkınız da olsa burada ipotek söz konusu olduğu için biraz riskli olabilir. Bu durumda bankalara olan borçlarınızda sadık kalmalı ve kredi notunuzu artırmak için gerekli adımları atmalısınız. Kredi notunuzu artırmak için öncelikli olarak bir kredi kartı alınmalı, kart ile harcamalar yapılmalı ve borcunun gününde ödenmesi gerekir. Kredi notunuza bağlı olarak geçmişteki olumsuz olayların raporu alınması, fatura ödemelerinizi kredi kartınıza otomatik talimatlar vermesi ve bir bankada açtığınız yatırım hesapları ile yatırımlar yapılması sizin kredi skorunuzu artırmanıza önemli etken maddeler oluyor.

En Kolay Kredi Almanın Yolu olarak merak ettiğiniz hususlarda aşağıdaki yorumlara sorularınızı bırakabilirsiniz. Bu anlamda yazarlarımız kısa sürede sizlere yanıt verecektir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.