Kredi Almanın Yolu

Kmh Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

30.05.2020
920
Kmh Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Ülkemizi ve bütün dünyayı etkileyen ekonomik kriz nedeniyle yatırımcılara kolaylık sağlayan yöntemlerden birisi de Kredili Mevduat Hesabı yani KMH kredisidir. Bu kredinin herhangi bir vadesi olmadığı için ödemeniz daha rahat olur ve istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bir süre belirlenmeden hemen hesabınızda görülür. Ama tabi zaman tanınmadan çekildiği için bu kredinin günlük, haftalık ya da aylık faiz oranlarının oldukça yüksek olduğunu belirtmemiz gerekiyor. her bankanın KMH hesabı farklı bir isim taşır ve hemen hepsinin faizi farklı olarak hesaplanır. Bu hesabı banka şubesine gitmeden kapatmak isterseniz iki yöntemden birisini uygulayabilirsiniz.

Faks Çekerek Kapatma

KMH hesabını kapatmak için öncelikle bir dilekçe hazırlamanız gerekiyor. Bu dilekçeyi ilgili bankanın şubesine hitaben, “şubeniz nezdindeki …nolu vadesiz kredi hesabımı kapatmak istiyorum” şeklinde kredi nosunu belirtip, altına da isminizi ve imzanızı yazarak hazırlayabilir ve şubeye faks çekebilirsiniz.Bu şekilde faksın ulaşıp ulaşmadığından emin olduktan ve hesabın kapandığını onaylattıktan sonra hesabınızı tam olarak kapatmış olursunuz.

Okunmalı. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Müşteri Hizmetleri ile Görüşme

Bir diğer vadesiz mevduat hesabı kapatma yöntemi ise telefonla müşteri hizmetlerini aramaktır. Ama bu her banka için geçerli değil. Yani bazı bankaların müşteri hizmetleri bunu yapabilir ama bazı bankaların böyle bir hizmeti yok. O yüzden eğer mevduat hesabınızın bulunduğu banka böyle bir hizmete sahipse bu şekilde de vadesiz mevduat hesabınızı kapatabilirsiniz. Yine kredi numarası, TC kimlik ve de varsa özel olarak belirlediğiniz bir soru onların yanıtını hazır bulundurmanız gerekiyor. Gereken soruları yanıtlayıp hesabınızın kapandığının onaylanması ile görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.

Okunmalı. Vakıfbank KMH Bankomat

Bankanın Teklifleri

Genel olarak vadesiz mevduat hesaplarının faizleri çok yüksektir. Bazı bankalar yüksek bir haftalık bazıları aylık hatta günlük faiz uygulayabilir. Hesabınızı kapatmanız bankanın gelirini azaltacağı için size bazı farklı teklifler ve farklı taksit imkânları sunulabilir. Bunları dinledikten sonra daha net bir karar verebilirsiniz. Ama kesin olarak kapatmaya karar verirseniz, hemen kararınızı bildirin. Kısa sürede faiz ödemesinden kurtulmak için bunu net bir şekilde belirtmeniz gerekiyor. Özellikle banka şubesi yakın değilse yukarıdaki yöntemlerle hesabınızı kapatabilirsiniz.

 Kredili Mevduat Hesabı bankalar arasında artı para, ek hesap, avans hesap gibi farklı isimler altında hizmet veriliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

2