Kredi Almanın Yolu

Kiraz Hesap Avantajı ve Kazançlarıyla Fibabank Hesaplarında

08.10.2020
288
Kiraz Hesap Avantajı ve Kazançlarıyla Fibabank Hesaplarında

Banka şubesinde açmış olduğunuz dolar, euro ve diğer ülke para birimleri gibi TL ve altın hesaplarındaki birikimlerinizi gecelik olarak faiz kazandıran Kiraz Hesap Fibabank ürünü olarak hizmete sunuluyor. Birikim yapmak uzun vadeli ve meşakatli bir seçenek. Ancak yapmış olduğunuz birikimlere de kazandırmak önemli. Bu aşamada alternatif olarak Fibabank’ın sunduğu Kiraz Mevduat Hesabı değerlendirilebilir.

Fibabank Kiraz Mevduat Hesabı

İçindekiler

Hesabınızda olan paranızı harcama yapma imkanı bulunurken aynı zamanda birikim yapma ve bu birikimin değerini de düşürmeden yapmak önemli bir husus. Gecelik olarak vadeli mevduat hesabı olarak yüksek faiz veren Fibabanka Kiraz ayrıca ilk iki ay altmış gün boyunca da hoş geldin faizi ile sizlere daha çok kazandırma imkanı sunuyor. Bu hesaba tanımlı olarak mobil bankacılığınızdan sınırsız ve ücretsiz EFT ve Havale imkanı sağlıyor olmasının yanı sıra tüm İş Bankası bankamatiklerinden sınırsız olarak para çekme, yatırma, bakiye sorgulama gibi hizmetleri de ücretsiz olarak alabiliyorsunuz.

Gecelik olarak birikimlerinize kazanç sağlamak istiyorsanız öncelikli olarak Kiraz Hesap açılması gerekir. Burada açılmaktan ziyade tanımlama doğru olur. Bu tanımı yapabilmek için başvuru adresleriniz ise Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı, 444 88 88 Telefon Bankacılığı ile Fibabanka Şubeleri oluyor.  

Okunmalı : Kredili Mevduat Hesabı Ziraat Bankasında

Kiraz Hesap Getiri Hesaplama

Yatırımınız ile birikim hesabınızı kuru ve vadesine göre değişen bir kazanç durumu söz konusu. İlk iki aylık hoş geldin faizi de bulunuyor. Bunun dışında muhtemel hesabınızdaki para ve 30 günlük size kazançları ise şu şekilde;

  • 10 Bin lira Hoş geldin faizli % 13 ile 76,29 TL. 4,02 TL de vergi kesintisi mevcut.
  • 1750 Dolar % 3 Faiz 1.97 Dolar
  • 1750 Euro 0,66 Euro
  • 295 gr altın 30 gün süre ile 0,13 gram

Gecelik olarak Kiraz Hesap değerlendirme yapmak isteyen kişiler için asgari tutarlar söz konusu. TL olarak en az 2 bin lira, Dolar ve Euro için 1750 ve altın için ise en az 295 gr altınınızın hesapta olması halinde değerlendirmeye alınıyor. Yani 2 bin liranın altında bir paranız varsa burada mevduat olarak kazancınız söz konusu olmuyor.

Okunmalı : Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Paramı Kiraz Hesaba Yatırmalı mıyım?

Kişilerin beklentisi hangi yönde olur bilinmez. Ancak paranızı hesabınızda tutuyorsanız ve kalması gerekiyorsa en azından değerlendirilebilir. Yani bir çok kişi binlerce lirasını banka hesaplarında hiç hareket ettirmeden tutma yoluna gidiyor. Bu aşamada paranızı Fibabanka Kiraz Hesap ile değerlendirmek mantıklı olur. Örneğin 100 bin liranız var ve 3 gün hiçbir şey yapmayacaksınız. Bu gibi durumda bu mevduat hesabı size 3 günün sonunda 96 Lira para kazandıracaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.