Kredi Almanın Yolu

İşte Öğrencilerin Merak Ettiği E-Okul, e okul giriş

29.06.2020
414
İşte Öğrencilerin Merak Ettiği E-Okul, e okul giriş

E-Okul VBS, birçok öğrenci ve veli tarafından merak edilen sistemlerden birisidir. Velilerin aklına yatan soruları bu yazımızda detaylı olarak açıklayacağız. Özellikle de E-Okul nedir, E-Okul’da neler yapılır, E-Okul’un E-Karne sistemi nedir gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. E-Okul sistemi, gelişen teknolojiden faydalanılarak oluşturulmuş sistemlerden birisidir. E-Devlet benzeri online sistemlerden birisi olan E-Okul VBS, öğrencilerin ve velilerin merak ettiği tüm bilgileri içerisinde barındırmaktadır.

E-Okulda Neler Var?

İçindekiler

E-Okul, içerisinde öğrencinize ait bilgiler barındıran sistemlerden birisidir. Bu bilgiler başlıca; sınav sonuçları, devamsızlık süresi, E-Karne sonuçları, diploma bilgileri, öğrencinin okuduğu kitaplardır. Bu bilgiler, birçok öğrenci tarafından gizlenmeye ve çarpıtılmaya çalışılır. Ancak veliler, dilediklerinde E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla öğrencilerinin tüm bilgilerine ulaşabilir. Bu bilgiler, gerçek bilgiler olup öğrencilerinizin sınavlardan aldığı gerçek sonuçları gösterir. İşte velilerin ve öğrencilerin merak ettiği E-Okul sistemi bundan ibarettir.

E-Okul Sistemi Beğenildi.

E-Okul sistemini başta öğretmenler olmak üzere; idareciler, müfettişler, öğretmenler, veliler ve son olarak öğrenciler kullanabilir. İdareciler, idareyle ilgili işlemleri halletmek üzere E-Okul sistemini kullanırken öğretmenler; devamsızlık, sınav notu, öğrencinin okuduğu kitap sayısı gibi bilgileri girmek için kullanır. Veliler ise öğrencilerin söylemek istemediği ya da gizlediği bu bilgileri kontrol etmek için kullanmaktadır. Öğrencilerin kullanım amacı ise devamsızlık sayısını görmek ve sınavlardan aldığı puanları incelemektir.

E-Okulda Öğrenci, Öğretmen, Veli Girişleri

İşte velilerin ve öğrencilerin merak ettiği E-Okul sistemi yukarda anlattığımız gibidir. Peki bu sistem ne kadar yararlıdır? Gelin şimdi bu sorunun cevabını verelim. Sistem öğrencilerden çok veliler için büyük yararlar sağlamaktadır. Bu yararlar doğrultusunda velilerin öğrenci ile ilgili birçok bilgiye ulaşması belirtiliyor. E-Okul sistemi, öğrencilerin velilerini kandırmalarını ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede velilerin gerçek bilgilere ulaşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin devamsızlık ve sınav notu bilgilerini öğrenmeleri açısından oldukça faydalıdır. Öğretmenlerin ise kolay kullanımı sayesinde notları girmesi oldukça basittir. Hem idarecilere hem de öğretmenlere kolaylık sağlayan E-Okul sistemi, birçok insan için çok faydalıdır. E-Okul’un aynı zamanda ücretsiz olarak kullanılabiliyor olması, avantajlı yönlerinden birisidir. Ayrıca isteyen veliler ücret karşılığı E-Okul öğrenci bilgilerini telefonlarına SMS olarak alabilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.