Kredi Almanın Yolu

İstanbul ve İlçeleri Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Adresleri

İstanbul ve İlçeleri Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Adresleri

Ekonomik olarak maddi sıkıntılar çeken vatandaşa sosyal devlet ilkesi ile yardım elini uzatan devlet bu anlamda gerekli yardımı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları eliyle atıyor. İl ve ilçelerde kurulan vakıflar sınırları içerisindeki vatandaşın başvurusunu alıyor, inceliyor ve gerekli gördüklerine de para yardımı gibi yardımlarda bulunuyor. İstanbul ile ilçelerindeki Sosyal Yardım Vakıflarına Yardım Başvurusu, adresleri ile nasıl yapılacağına dair küçük ipuçları vermek istedik.

Özellikle son salgın döneminde evde kalmanın çok önem arz erttiğinden nakdi yardım başvuruları internet üzerinden alınmaya başlandı. Bu aşamada öncülük eden ilçe vakıfları da mevcut. Ancak genel olarak aynı başvuru yolu ile nakdi yardım talebinde bulunabiliyorsunuz. Salgından korunmak adına internet, telefon ile başvuralar da yapılamıyor değil. Ancak en çok ta son dönemde e-devlet üzerinden yardım başvurusu alınıyor olması kişileri de bu yönteme yönlendirdi.

Arnavutköy Sosyal Yardım  Vakfı Başvuru

İstanbul Arnavutköy ilçesinde ikamet eden yardıma muhtaç vatandaşlar nakdi yardım başvurusu başta olmak üzere her türlü yardımları için İslambey Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Caddesi, No.37 adresinde bulunan Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapabiliyorsunuz. Fiziken gidilmesine gerek yok. Telefon numarası olan 0 212 597 54 77 numaradan da ulaşarak teknik olarak destek alabilirsiniz. Ayrıca e-devlet şifreniz ile giriş yaparak sosyal yardım başvurusu yapmanız mümkün. Çevrimiçi yardım başvurusu ise arnavutkoyasyam.org adresinden yapılabiliyor.

Avcılar Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yardım Başvurusu

İkamet adresiniz Avcılar ilçesindeyse yardım başvurunuzu buradan yapmanız gerekiyor. 0 212 6950 2 04 – 0212 676 82 02  olan telefon numarasından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ziyarette bulunmak isterseniz adresi Cihangir Mahallesi, Ormanlı Caddesi, Avcılar Hükümet Konağı, No.55 adresinde. Yine internetten ve e-devletten online yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Ataşehir Sosyal Yardım Vakfı Yardım Başvurusu

Adresiniz ve oturma yeri Ataşehir olan kişiler Ataşehir Kaymakamlığı bünyesindeki vakfa yardım başvurusu yapabiliyor. Burada adresimiz Küçükbakkalköy Mahallesi, Merdivenköy Yolu Cad, No.9-3. Ataşehir Yardım Başvurusu ve diğer bilgiler için 0 216 577 27 10 numaralı telefondan ve Kaymakamlıktan bilgi alabilirsiniz. İnternetten başvuru adresi ise e-devlet.

Bağcılar Sosyal Yardım Vakfı Yardım Başvurusu

Nakdi yardım başvurusunu Bağcılar Kaymakamlığından yapmak isteyenler https://sydv.bagcilar.bel.tr/ adresinden giriş yaparak ilgili formu tanzim ettikten sonra başvurusunu tamamlıyor. Burada mesai saati içinde yapılması önemli. Ancak e-devletten istediğiniz saatte yardım başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bahçelievler Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvurusu

Bahçelievler ilçesinde oturan yardıma ihtiyacı olan kişiler yardım başvurusunu Bahçelievler Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardım Vakfına yapması gerekiyor. Salgın sürecinde fiziken giderek başvuru yapmaktan uzak durmak önemli. Adresi Şirinevler Mahallesi, Barbaros Caddesi, No 11-3 adresinde olan vakfın telefon numarası ise 0 212 441 94 27. Buradan da bilgi alabilirsiniz.

Bakırköy Sosyal Yardım Vakfı Yardım Başvurusu

Bakırköy Sosyal Yardımlaşma Vakfının adresi Atatürk Hava Limanı, Yeşilköy, Bakırköy adresinde. Telefon numarası ise 0 212 583 43 76. Bakırköy SYDV yardım başvurusu için e-devleti kullanabilirsiniz. Buradan yapılan başvurular da ilgili vakıflar yönlendirilmektedir.

Başakşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Yardım başvurularının adresi vakıflar olunca Kaymakamlıklara gidilmesi gerekiyor. Başakşehir Kaymakamlığı bünyesindeki vakfa nakdi yardım başvurusu yapmanız için adresiniz Başak Mahallesi, Kanunu Sultan Süleyman Caddesi, No.165. Telefon numarası ise 0 212 487 35 55.

Bayrampaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Yardım Başvurusu

Abdi İpekçi Caddesi, Özel İdare İş Merkezi, Bayrampaşa adresinde faaliyet gösteren Bayrampaşa SYDV yardım başvurunuzu alan kuruluşlardan. Burada teknik bilgi alabilmek için 212 567 67 71 ile 0 212 674 04 06 numarayı arayabilirsiniz. Yine e-devlet portalından yardım başvurunuzu tc kimlik numaranıza göre gerçekleştirebilirsiniz.

Beşiktaş Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvurusu

Beşiktaş Kaymakamlığı Yardım Vakfının bulunduğu adres Yıldız Mahallesi, Çırağan Caddesi, No.77. Telefon numarası ise 0 212 261 46 46. Yardım başvurunuzu fiziken yapabilirsiniz. Ayrıca internetten e-devlet şifrenizle giriş yaparak formu doldurmanız mümkün.

Beykoz SYDV Yardım Başvurusu

Beykozda ikamet ediyorsanız yardım başvurusu adresiniz Gümüşsuyu Mahallesi, Şehit Bülent Kocabıyık caddesi, Beykoz adresinde yapmanız mümkün. Yardımlar için  0 216 322 14 16 numarayı aramanız halinde de sizlere yardımcı olunuyor. Ancak en sağlıklı başvuru yine internetten.

Beylikdüzü Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvurusu

Ücretsiz gıda ve nakdi para yardımı başvurusu yapmanız için Beylikdüzü Kaymakamlığı vakfı Yakuplu Mahallesi, 124 Sokak, No.47 adresinde bulunuyor. Telefn numarası 444 09 039.

Beyoğlu Sosyal Yardım Vakfı Yardım Başvurusu

Resmi olarak adresi Beyoğlu ilçesinde olan kişilerin yardım başvurusunu yapabilmesi için adresi Kulaksız Mahallesi, Seferikoz Sokak, No.5 adresinde. Telefon numaraları ise 0 212 256 48 34 ve 0 212 256 43 91.

Çatalca Sosyal Yardım Vakfı Başvuru

Çatalca Kaymakamı başkanlığında kurulan mütevelli heyetince yardım başvurularını karara bağlandığı Çatalca SYDV Hükümet Konağı birinci katında. 0 212 789 39 40 numaralı telefon aracılığıyla yardım başvurunuzu gerçekleştirebilirken yine internetten tc kimlik numaranız ile yardım talebinizi yapabiliyorsunuz.

Çekmeköy Kaymakamlığı Yardım Vakfı Yardım Başvurusu

Çekmeköy Yardım vakfı yardım başvurularının alınması amacıyla 0 535 464 72 68 numara ile whatshapp hattı kurmuş. Buradan Adınız soyadınız, Tc numaranız, ikamet adresinizi ve telefon numaranızı yazarak başvuru yapmanız mümkün.

Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) Kaymakam başkanlıklarında kurulun mütevelli heyetlerince yürütülmektedir. Yapılan başvurular ile sosyal incelemeci personeller sizin başvurunuzu, hane halkı ile birlikte gelir ve giderlerini inceler, üzerinize mal varlığı olup olmadığı SGK kaydınızın olup olmadığını araştırır ve heyete sunar. Heyet sizin bilgileriniz eşliğinde gerekli gördüğü takdirde sosyal yardım başvurunuzu karara bağlar ve yardım yapar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.