Kredi Almanın Yolu

İş Bankasından Satılık Gayrimenkuller

İş Bankasından Satılık Gayrimenkuller

İş Bankasının mülkiyetinde bulunan arsa, tarla, konut, iş yeri gibi taşınmazlar zaman zaman satışa konu ediliyor. Bu taşınmazların satışı tamamen elektronik ortamda yapılıyor. Alım yapmanın en büyük avantajı çok uygun fiyatlardan alınabiliyor olmasıdır. Bu nedenle alternatif olarak İş Bankasından Satılık Gayrimenkuller değerlendirilebilir.

Bankadan Satılık Gayrimenkuller

İçindekiler

Bankanın resmi internet sitesinden satılığa çıkan menkulleri inceleyebiliyorsunuz. Burada fotoğraf, sokak görünümü, taşınmazın durumu ve teknik bilgilerine ulaşmanız mümkün. Gayrimenkullere teklif verebilmeniz için banka şubelerinden birine gitmeniz gerekiyor. Burada taşınmaza belirlenmiş bir muhammen bedel bulunuyor. Bu bedel üzerinden banka şubesine yüzde beş oranında teminat yatırılması gerekiyor. Bu teminatta açıklamalar da isminize olmalıdır.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Başvuruda İstenilen Belgeler

Başvuru için öncelikli teminat dekontunun bulunması gerekiyor. Bunun yanında bankanın belirlemiş olduğu şartnamenin her sayfasının imzalanması ve gerçek kişi için sadece kimlik yeterli oluyor. Tüzel kişiliklerde ihaleye katılabileceği için bu tür kurumsallardan ise şartnameye imza atan kişinin yetki belgesi, imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi ile vergi levhasının olması gerektiğini hatırlatalım.

İş Bankasından Satılık Gayrimenkul alımı İhalesine teklif verebilmeniz için öncelikli olarak şartnameye imza, teminat yatırımı ve bankanın uygun görmesi gerekiyor. İnternetten giriş yapılabilmesi için uygun görülen kişilere SMS ve mail yoluyla kullanıcı adı ve şifre gönderilir. Bu şifre ile sisteme giriş yaparsınız ve teminat yatırdığınız taşınmaza fiyat teklifinde bulunursunuz. Kullanıcı adınız ise TC kimlik numaranız olarak belirleniyor. İlk teklif sonrası sistemde ihale süreci başlamış oluyor ve buradaki zaman akışı ihalenin bitme zamanını gösteriyor. İhale bitimine yakın bir zamanda yeni teklif gelmesi halinde ihale uzamış oluyor. İhale bedelinin altında bir rakam teklif edilmesi söz konusu değil.

Okunmalı : Garanti BBVA Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Peşin Satış Yapılıyor

Satış ile oluşacak durumda yatırdığınız para için banka size dekont vermektedir. Bu dekont fatura yerine geçer. Fakat bankalar gelir vergisinden muaf oldukları için ayrıca fatura kesilmesi ve KDV ödenmesi söz konusu değildir. Burada sadece vergi olarak BSMV alınmaktadır.

İş Bankasından Satılık Gayrimenkuller İhale sonrası satış peşin olarak yapılıyor. Burada paranızı taksitlendirme imkanı yok. Fakat bankanın uygun görmesi halinde ve sizinde kriterleri taşıyor olmanız halinde bankanın kredi ürünlerinden de faydalanabilirsiniz. Burada ihale sonrası başka kişiye devir söz konusu değil.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.