Kredi Almanın Yolu

İş Bankası Öğrenci Kredisi Şartları Özellikleri

29.11.2019
546
İş Bankası Öğrenci Kredisi Şartları Özellikleri

Anında kredi alma özelliği ile ön plana çıkan İş Bankası Tüketici Kredilerine başvurular İşCEp, İnternet Bankacılığı, ATM’ler ile zaman mevhumu olmadan yapabiliyorsunuz. Daha klasik kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler banka şubesini tercih ederken kişi kendisine kolay gelen yolu seçiyor.

İş Bankası Öğrenci Kredileri ve Özellikleri

İş Bankası öğrenci kredisi verilen kredilerden bir tanesi. Burada öğrencilere özel olması nedeniyle limitler düşük olabilirken aynı zamanda banka şubesinden yapılması gerekebiliyor. İş Bankası öğrenci kredisi dahil başvuru yapmakta kullanacağınız adımlar internet bankacılığa giriş sonrası kredilerim, anında kredi başvur ile yapılırken bu durum mobil bankacılık içinde geçerli. ATM’den kredi başvurusu için ise daha fazlası menüsü ile anında kredi ve anında ek hesap menüsü üzerinden krediye başvuru yapıyorsunuz.

Kredi skorlarına bağlı olarak öğrencinin durumu iyi olması halinde anında kredi sayesinde 40 bin liraya kadar başvuru yapılabiliyor ve onay ile hesabına anında yatırılıyor.

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası öğrencilere verdiği ürünlerin başında öğrenci olması münasebetleriyle eğitim kredisi geliyor. Burada yurt içi ve yurt dışında alacağı eğitimde kullanmak üzere aldığı kredi için 18 yaş şartı bulunuyor. Bu yaşın altındaki öğrencilerin velileri aracılığıyla kredi alabilmesi mümkün. Başvuru için ise kimliğiniz, gelir durumunuz, eğitim amaçlı kullandığınız paranın karşılığı olan fatura, öğrenci olduğunuza ve kayıt yaptırmış olduğunuza dair belge oluyor. Buradaki eğitim kredisi için kesilmiş olan fatura bedeli kişinin kendisine verilmiyor. Direk faturayı kesen kuruma virman ediliyor ki, burada bu işletmenin hesap numarasının da olması gerekiyor.

Öğrencilere Kredi Kartı ve Sağlanan Limitler

Özellikle son dönemde Üniversite Öğrencilerini kıskacına alan bankalara BDDK tarafından bazı sınırlamalar getirilerek Kredi Kartı Limitlendirimesi sistemine geçildi. Ailesinden aldıkları harçlıklar ve Devlet tarafından ödenen burslar ile hiçbir ek geliri olmadan Öğrenim görmekte olan Üniversite Öğrencilerine verilen kredi kartlarının yavaş yavaş patlama başlaması sonrasında BDDK Ailelerden gelen şikâyetleri dikkate aldı ve geniş çağlı bir araştırma yaparak Bankalara yeni bir genelge gönderdi.

Geçtiğimiz senelerde öğrencilere yüksek limitli kredi kartları dağıtarak ciddi anlamda büyük bir harcama krizine sebep olan ve kartlar patlayınca da ailelerin kapısını çalmaya başlayan Bankalar bundan sonra öğrencilere kafasına göre limit atayamayacak.

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Limitleri

Yapılan yönetmelik değişiklikleri ile herhangi bir maddi geliri olmayan kişilere verilecek olan kredi kartlarındaki ilk limit oranı 1000 TL sınırını aşamayacak.Eğer öğrenci maaş almıyor ve resmi bir gelir gösteremiyorsa kendisine sunulan kredi kartı limiti 1.000 TL olarak belirlenecek. Daha sonra gelirinin artması durumunda ise limit artışına gidebilecek.

Geçtiğimiz sene geniş ekipler ile üniversitelere kamp kuran, öğrencilere 2.000 – 3.000 TL gibi rakamlardan açılan kredi kartı sunan bankalar bu sayede bir sınırlamaya tabi tutulacak ve öğrencilerin ödeyemeyecekleri borçların altına girmelerine engel olunmuş olacak.

Tabi ki bu durum patlayan kredi kartı oranını sıfırlamayacaktır ancak birçok aile için de en azından daha az patlak bir kredi kartı ile karşılaşma gibi bir ortam oluşturacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.