Kredi Almanın Yolu

İş Bankası Kayıtlı Telefon Numarası Güncelleme Yolları

12.08.2020
1.937
İş Bankası Kayıtlı Telefon Numarası Güncelleme Yolları

Banka müşterileri online ortamlarda da harcamaları, limitleri gibi işlemleri yapmaktadır. Online ortamda banka bilgilerine ulaşmak için telefon numarası oldukça önem arz etmektedir. Aynı zamanda kredi kartı ya da banka kartı ile yapılan online harcamalarda verilen şifre, telefon numarasına gelmektedir. Bunların yanında en önemlisi mobil bankacılığa giriş yapmak için, telefon numarasının gerekliliğidir. Bu yüzden banka müşterisi telefon numarasını değiştirdiği zaman, bankada kayıtlı olan telefon numarasını da güncellemesi gerekmektedir. İş bankası müşterilerinin, telefon numarası değişimi ya da güncellemesi güvenli ve kolay bir şekilde yapılmaktadır.

İş Bankası Müşterileri Telefon Numaralarını Kaç Şekilde Değiştirebilir?

İş bankası müşterileri, telefon numaralarını değiştirdikleri zaman güncelleme işlemlerini basit bir şekilde yapmaktadırlar. Önceden atm’lerde çok daha kolay yapılıyordu. Ancak güvenlikten dolayı atm’lerden yapılan değişim işlemi kaldırılmıştır. Evinizde oturduğunuz yerde müşteri hizmetlerinden numaranızı güncelleyebilirsiniz. Bunun yanında şubeye giderek de güncelleme yapabilirsiniz. Böylece kimlik bilgileriniz, güvenlik soruları ile daha güvenli bir şekilde telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak Telefon Numarası Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş bankası müşterileri telefon numaraları değişimi söz konusu olduğunda, müşteri hizmetleri yardımıyla, bankada kayıtlı olan numarayı değiştirebilmektedirler. İş bankası müşteri hizmetlerinin telefon numarasının aranması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri aradıktan sonra bilgi güncelleme menüsüne gidilmelidir. Bilgi güncelleme için, müşteri temsilcisine başvuruda bulunulmalıdır. Müşteri temsilcileri bazı güvenlik soruları soracaktır.

Okunmalı : İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Bu güvenlik soruları kart numarası, kart şifresi, kart bilgileri veya kimlik bilgileriniz olabilir. Sorular doğru bir şekilde yanıtlandıktan sonra, numara değiştirme işlemi gerçekleştirilecektir. Banka müşterisi, müşteri temsilcisine telefon güncelleme talebinde bulunacaktır. Talep sonucunda müşterinin söyleyeceği yeni telefon numarasına, tek kullanımlık bir şifre gönderilecektir. Bu şifre, müşteri temsilcisini söylenecek ve böylece telefon numaranız güncellenecektir. Telefon numaranızın güncellemesinin ardından, mobil bankacılığı aktif bir şekilde kullanabileceksiniz.

Banka Şubesine Giderek Telefon Numarası Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetlerine bağlanarak numara değiştirme işlemi, her ne kadar daha kolay olsa da daha güvenli numara değiştirmek için, banka şubesini gitmeniz daha uygun olacaktır. Şubelerden numara değiştirme işlemi için T.C. kimlik numarası ile şubelerden sıra numarası almak gerekmektedir. Alınan sıra numarasından sonra, veznelerden sıra numaranızı takip etmeniz gerekmektedir. Sıra size geldiği zaman numara değiştirme talebinizi, veznedeki banka görevlisine söylemelisiniz. Kullandığınız banka ya da kredi kartını göstermeniz gerekir.

Okunmalı : İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Kimlik bilgileriniz ve bankadaki bilgileriniz ile birlikte, sistem araştırmaları yapılmaktadır. Daha sonra yeni telefon numaranız sisteme banka görevlisi tarafından yüklenecektir. Bazı durumlarda müşteri temsilcisine bağlanmak yoğunluktan dolayı zor olmaktadır. Bu gibi durumlarda şubeden, telefon güncelleme işlemini halletmek, daha kolay ve güvenlidir. Eğer şubeden telefon güncelleme yapacaksınız, kullandığınız banka kartınız ya da kredi kartınız ve kimlik kartınız mutlaka yanınızda olmalıdır. İki şekilde de kolay ve güvenli bir şekilde bankada olan telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.