Kredi Almanın Yolu

İş Bankası Kart Şifresi Oluşturma, Unuttum, Bilmiyorum

22.06.2020
4.085
İş Bankası Kart Şifresi Oluşturma, Unuttum, Bilmiyorum

İş Bankası Bankamatik Kartı Şifre Oluşturma, İş Bankası Maximum Kredi Kartı şifre oluşturma, İş Bank kart şifresi oluşturma, İş Bankası kart şifremi unuttum ne yapmalıyım, İş Bankası kart şifremi bilmiyorum ne yapmalıyım gibi sorularınızın cevapları makalemiz içinde bulunuyor.

İş Bankası Maximum Kart Şifresi Oluşturma

İş Bankası geçmişe dayanan köklü deneyimleri sonrası edindiği milyonlarca müşterisine bankamatik  ve kredi kartı hizmeti sunuyor. Bu hizmetlerin alınabilmesi için ise tüketicilerin bireysel şifresi bulunuyor ki, yapacağınız tüm işlemler bu şifre ile giriş sonrası mümkün. İş Bankası kartları sahibi olan kişilerin muhtemel şifrelerini unutma, bilememe yada yeni aldıkları kartlara şifre oluşturma işlemi yapması gerekiyor. Bu anlamda İş Bankası kart şifresi oluşturma, unuttum bilmiyorum diyenler için yeni şifre alımı kısaca şu şekilde;

İnternetten İş Bank Kart Şifresi Alma,Oluşturma

İş Bankasının hizmete sunduğu internet bankacılığını kullanan gerçek ve tüzel kişilikler anında şifre oluşturabilirler. Bunun için TC numaranızı, Cep telefonunuzu ve doğrulama kodunu girdikten sonra devam menüsü ile takip ediyorsunuz. Burada diikkat etmeniz gereken husus vereceğiniz telefon numarasının İş Bankası sisteminde kayıtlı olması ve hesaba tanımlanmış olmasıdır. Zira farklı bir numara girmeniz halinde yeni şifreniz size gelmeyecektir. Banka buradaki  formu doldurduktan sonra devam etmeniz halinde size SMS yoluyla yeni şifrenizi göndermektedir.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Şifre Alma

Burada internet üzerinden anında şifre sayfası ile şifre oluşturamazsanız endişelenmenize de gerek yok. Zira burada banka kişilere müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 0 724 numaralı hattı aramanız halinde yardımcı olmaktadır. Telesekreter ile karşışalıldığından kişilerin en çok muzdarip oldukları husus anında müşteri hizmetlerine bağlanamamak. Bundan dolayı arama sonrası sizi telesekreter yönlendiriyor olsa da; sırasıyla 5 – 1 – 1 numaraları tuşlarsanız müşteri şifre alma menüsüne gidiyorsunuz. Buradan sonra yine İş Bankası banka kartı, kredi kartı şifresini belirleyebiliyorsunuz.

SMS İle İş Bankası Kart Şifresi Alma

Kişilerin en kolayına mesaj yoluyla şifre almak geliyor. Bunun için ise göndereceğiniz mesaj içeriği şu şekilde olmalı. SIFRE boşluk KART SON DÖRT HANESİ boşluk DOĞUM YERİ boşluk KARTIN GÜVENLİK KODUNUN İLK İKİ HANESİ yazdıktan sonra 4402 ye mesaj gönderiyorsunuz. Buradan gelen mesaj size geçici şifre oluyor ve İş Bankası AtM leri üzerinden bu şifrenizi değiştirebiliyorsunuz.

Banka Şubesinden İş Bankası Kart Şifresi Alma

İş Bankasının sağladığı bankamatik kartları ile kredi kartları şifrelerinin temin edilmesinde banka şubeleri sizlere yardımcı olmazlar. Buradan başvuru yapmanız halinde görevli sizin talebinizi sisteme işler ve sistem otomatik olarak sizin telefonunuza yeni bir şifre gönderimi yapar. Banka görevlilerinin şifre oluşturma, verme gibi yetkileri yoktur. Zira bu güvenlik açısından da açık oluşturur. Banka şubelerinden yapacağınız işlemlerde sizden kimlik talebinde bulunulur. Bu kimlik sayesinde yetkili sizin talebinizi yerine getirirken tamamen yeni şifreler üzerinden telefonunaz mesaj gelir.

Kart Güvenliği Önemli

Banka hizmetlerini alırken en önemli güvenlik adımı şifreler. Burada vereceğiniz şifreler ve bu şifreleri saklama yöntemlerinizi sizin için önem arz eder. Kart şifrenizi kimseye vermemelisiniz. Zira banka çalışanları da dahil olmaküzere kimseye verilmemesi gerekir. Buradaki durumu banka yetkilileri de sürekli duyuru ediyor ve mesaj yolu ile bilgilendirme yapıyor. Şifre oluştururken kimsenin tahmin edemeyeceği, düşünemeyeceği şifreler tercih edilmeli. Telefon numaranız, kapı numaranız yada sokak numarası gibi girişler tehlike arz edebilir.

Yeni almış olduğunuz kartlar olsun yada önceden kullandığınız fakat bir süre kullanmadığınız için unutmuş olduğunuz şifrelerin temini hep aynı şekilde yapılmaktadır. Yani İş Bankasının sağlamış olduğu İş Bank Banka kartı yada Maximum Kredi kartlarından birini yeni almış olsanız dahi yeni şifre oluşturmalısınız. Yada mevcut kartınız varken şifrenizi hatırlamıyorsanız yapmanız gereken yine yeni iş bankası kart şifresi oluşturmak olacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.