Kredi Almanın Yolu

İş Bankası Kart Şifresi Alma

29.05.2020
511
İş Bankası Kart Şifresi Alma

İş bankanızdan yeni bir kart almış ya da kartınız bloke olmuş ise her halükarda kartınız için yeni bir şifre oluşturmanız gerekir. Çünkü öbür türlü kartınızı kullanamazsınız. Bunun için yani aldığınız kartlar konusunda şifre oluşturmak için ya da bloke olmuş kartlarınızın yeniden şifrelendirilmesi için yapacaklarınız:

Kart Yeniyken Şifre Almak

Size yeni bir kart tahsis edildiğinde tek kullanımlık verilen şifreleriniz o kart ile birlikte gelen zarfın içerisinde yer almaktadır. Bu karta şifre koyabilmek için ilk başta tek kullanımlık şifrenizi kullanmanız gerekir. Ayrıca şifrenizi tamamladığınız da kimseyle paylaşmamanız önemli bir husustur.

İş Bankası Sms İle Şifre

İş Bankasından yeni aldığınız kart için yeni bir şifre belirlemek için sms yolunu da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şifrenizi alıp kart numaranızın son 4 hanesini doğum yeriniz ve kartınızda bulunan güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aldıktan sonra 4402’ye mesaj olarak atmanız gerekir. Yani şifre + kart numarasının son 4 hanesi + kartın güvenlik kodunun ilk iki hanesi, burada dikkat edeceğiniz husus her yazdığınız mesaj kelimesi arasında boşluk bırakmanız gerekir.

Müşteri Hizmetlerin Alma

İş Bankasından şifre almanın diğer bir yolu müşteri hizmetlerini aramaktır. Burada müşteri hizmetleri size geçici bir şifre vererek yardımcı olmaya çalışır. Müşteri hizmetlerinden kartınıza nasıl şifre koyabileceğinizi sorarak öğrenebilirsiniz. Mesaj ile gelen yeni geçici şifrenizi atmde ilk girişte kullanıp daha sonra kendi istediğiniz şifreyi oluşturabileceksiniz.

Kartınız Bloke Olunca Ne Yapılmalı?

Kartınız bloke olduysa kartınız için yeni bir şifre almanız gerekecek. İş Bankası kartına şifre alma işlemi sadece yeni alınan kartlar için değil aynı zaman da bloke olmuş kartlar içinde geçerlidir. O yüzden bu konuda şifre almak istiyorsanız İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak onun yönlendirmesi ile şifre belirleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ya da geçici şifre alıp kendiniz bu işlemi atm de değiştirerek yeni istediğiniz bir şifreyi koyabilirsiniz. Yani kart alanlar için sms ve müşteri hizmetlerinden kart şifresi belirleyebileceğiniz gibi tekrar tekrar şifre girilerek bloke olmuş kartlarınız için yine aynı yöntemler geçerli olacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.