Kredi Almanın Yolu

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Hesap açılışları klasik olarak banka şubelerinden olurken bu hesaba bağlı olarak dolar, euro yada altın hesabının açılışını kişi internet bankacılığı sayesinde de yapabiliyor. Bu anlamda çok avantajlı konuma gelen müşteriye banka hesap açarken tüm şartları sunarken  iş bankası hesap kapatma işlemi için aynı şartlar söz konusu değil.

İş Bankası Hesap Kapatması

Bankalar hizmet alımı için özellikle şubeleri daha çok müşteri adına hesap açılışı için tüm imkanları veriyor. Zira bazı bankalar hesap açılmasında kişinin gelmesini şart koşarken bazı durumlarda buna da gerek kalmadan hesap açılıyor. Bazı durumlarda da banka müşterisinin adresine kadar giderek istenilen hesapların açılışına olanak veriyor. Fakat bu durum banka hesap kapatma işlemleri için geçerli değil. Kişi şubeye gidip hesabın kapatılmasını talep etmesine, müşteri hizmetlerini bunun için sürekli aramasına rağmen bankalar hesabın kapatılmasını imtina edebiliyor. Bu durumun tüketicileri ürküten ve korkutan olmasının sebebi ise 2014 Ekim tarihinde yürürlüğe giren Tüketici Kanunu diyebiliriz.

Tüketici Kanunu İle Hesap İşletim Ücreti

Bu kanun ile bankalarda bulunan hesaplar üzerinden hesap işletim ücreti alınmasının yolu açıldı. Bu durumda kişilerde kullanmadıkları hesapları için para ödemek yerine bu hesapları kapatma yoluna gitmek istedi.

Türkiye’nin en eski bankalarından bir tanesi olan İş Bankası bankacılık sektöründe güçlü bir yapıya sahip iken aynı zamanda deneyimi oldukça güçlü. Bu anlamda bankalarda hesaplarını açan kişilere her türlü finans desteğini veriyor. Burada desteğin bitmesi ile hesabını kapatmak isteyen kişilere de farklı imkanlar verilebiliyor. Kişi eğer İş bankası hesap kapatma işlemi yapmak istiyorsa mutla bir banka şubesine gitmekle yükümlü. Aksi takdirde bu kapanış dijital yollardan yapılamıyor.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Talep Oluşturun

İş Bankası Müşteri Hizmetleri numarası olan 0 850 724 0 724 numarayı ya da iş bankası telefon bankacılığını kullanıyorsanız buradan da aradıktan sonra söz konusu hesabınızın yada hesaplarınızın kapatılması için talep oluşturmanız da söz konusu. Fakat bunun için sizi banka şubesine de çağırabilirler bunu da ayrıca belirtmek gerekiyor.

Hesap Kapatma Dilekçesi

Banka şubenize ulaşamıyorsanız ve farklı illerdeki bir banka şubesindeki hesabı kapatmak istiyorsanız bunun için yazılı başvuru yapmakta fayda vardır. Herhangi bir iş bankası şubesine giderek hesabın olduğu şubedeki iş bankası hesap kapatma dilekçenizi verebilirsiniz. Bu dilekçeyi ilgili şubeye gönderen banka hesabın kapatılmasında ilk adımı atar. Fakat elinizde dayanak olması açısından göndermiş olduğunuz yani vermiş olduğunuz dilekçenin bir nüshasını elinizde tutmalı ve verdiğinize dair de imza almanızı tavsiye edebiliriz.

Kısaca; İş Bankası Hesap kapatma işlemini yapabilmeniz için en yakın bir banka şubesine gitmeli ve fiziki olarak kapatılmasını talep etmelisiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.