Kredi Almanın Yolu

İş Bankası EFT Havale Ücretleri, EFT Saatleri

29.07.2020
322
İş Bankası EFT Havale Ücretleri, EFT Saatleri

İş Bankası bünyesinde hesabı olan kişilerin dışında henüz müşterisi olmayan kesiminde hizmet alabildiği EFT ve Havale para gönderimleri için kullanılan bir alan. Bu hizmetin kullanımı için ise bilindiği üzere bankaların almış olduğu bir masraftan bahsetmek gerekiyor. Her ne kadar ücretsiz alınabilen hizmetlerden bir tanesi olmuş olsa da; para aktarımı için kullanacağınız EFT ve Havale işlemi için İş Bankası belli ücretler belirlemiş. Bu anlamda göndermek istediğiniz hizmete göre ödeyeceğiniz masrafları merak ediyorsanız makalemiz içerisinde bulabilirsiniz.

İş Bankası EFT Havale Saatleri

İş Bankası gerçek ve tüzel kişiliklere EFT hizmetini saat 09:00 ile geç EFT ile birlikte 17;15 e kadar vermektedir. Bu manada bankaların eft saatleri dikkate alınarak para aktarımı yapılması mantıklı. Nitekim bu aşamada geçen saat mevhumu ile mağdur olabilirsiniz. Ancak paranızı havale yapmak istiyorsanız burada 24 saatin her dilimi işlem yapabilme haklarınız bulunuyor. Bunun yanında gerçek bir kişi için günlük eft limitiniz de maksimum 100 bin lira. Burada daha yüksek tutarda para göndermeniz söz konusu değil. Ancak sürekli para aktarımı yapıyorsanız ve bu limitler sizlere yeterli gelmiyorsa günlük eft limiti yükseltme yoluna gitmekte mantıklı adımlardan birisi olacaktır.

İş Bankası EFT Ücretleri

İş Bankası EFT ve Havale ücretleri almış olduğunuz hizmetin yoluna göre de değişiyor. Bu yollardan bahsetmek gerekirse internet bankacılığı, mobil bankacılık ile daha uygun fiyatlara gönderim sağlayabilirken bir banka şubesinden yapacağınız işlem için daha yüksek tutarda ödeme söz konusu. Bu anlamda daha az para ödemek adına banka şubesinden uzak durmak gerekir. İş Bankasından yapacağınız EFT ücretleri limitler dahilinde değişirken alacağınız hizmete göre yapacağınız ödeme ise şu şekilde olacaktır.

  • Şubeden EFT hizmeti için 55 TL
  • ATM den yapacağınız EFT işlemi için 12 TL
  • İnternet ve Mobil Bankacılıktan yapacağınız EFT için 5 TL
  • Telefon Bankacılığı ve Müşteri Hizmetlerinden yapacağınız para aktarımı için 55 TL

EFT Talimatlarında iban Numarası

Para gönderim yolu EFT seçilmesi halinde kişinin iban numarası yada banka numarası ile şube numarası olması gerekiyor. EFT yaparken iban üzerinden yapmak en doğru yol. Banka hesabı ile yaparsanız ayrıca iban ile işlem yapmak istemiyorum seçeneğini seçmeniz gerekenlerden. İban numarası EFT için girildiği zaman onaylamanız için kişinin ismi ve soyadından belli harfler görünür. Bu aşamadan sonra onaylamanız halinde de EFT talimatınız işlem görmeye başlar.

İş Bankası EFT İptali

EFT talimatlarının onaylanması sonrası özellikle paranın karşı hesaba geçmesi halinde EFT iptali söz konusu olmaz. Burada hesabın sahibi ancak parayı size iade ederse gönderiminiz iptal olmuş olur. Aksi takdirde son aşama vermiş olduğunuz onay ile EFT yaklaşık 15 dakika içerisinde karşı hesaba geçer. Burada mesai saatleri içerisinde olunması elzem bir husus. Zira tatil günlerinden EFT yapmanız mümkün değil. Ancak vereceğiniz talimat ile ilk mesai günü ve saatinde paranız da gönderilmiş olacaktır.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Kullanılabilir

Para aktarımında İş Bankası Cebe havale yöntemini de kullanabilirsiniz. Bu sayede kişinin banka da hesabı olup olmaması önemli değildir. Ayrıca mesai saati gözetmeksizin 24 saatin her bir diliminde işcep havale hizmeti alınabilir. Ancak burada da karşınıza düşük limitli para gönderimleri çıkacaktır. Bu nedenle de tercih etmeyeceğiniz bir yöntem olabilir. Ancak para gönderimi için karşı tarafın cep numarasının yeterli olduğu gerçeği de en pratik yöntem olarak gösteriliyor.

İş Bankası EFT ve Havale ücretleri bir çok manada farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle en güncel hali ile İşbank resmi internet sitesinden ürün ve hizmet ücretleri sayfasından da takip edilebiliyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.