Kredi Almanın Yolu

İş Bankası ATM Kartsız Para Çekme Yatırma Nasıl Yapılır?

01.07.2020
324
İş Bankası ATM Kartsız Para Çekme Yatırma Nasıl Yapılır?

Virüs nedeni ile kartların bakteri toplama olasılığı çok yüksek olduğundan dolayı kartsız işlem uygulaması günden güne artmaktadır. Tüm uzmanlar en çok virüsün bulunduğu bölgeler arasında özellikle banka atmlerinde olduğunu gözlemlediklerini söylemektedirler. Bu durum insanları daha çok kartsız para çekmeye yönlendirmiştir. Banka kartınızı unutunca, kartınız elinizde olmayınca da bu şekilde para çekebilirsiniz.

Bankamatikten Kartsız Para Çekme

ATM’lerden kartsız işlem kısmından kimlik bilgileri ve sms onayı ile de para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  İş Bankası kartsız para çekme işlemi teknolojiyi en iyi kullanan banklar arsında yer almaktadır. Kartsız para çekme ile ilgili birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlar; QR kodla para çekme, Biyokimlik ile para çekme, İ-anahtarla para çekme, cep anahtarla para çekme ve mobil imza ile para çekmedir.

Okunmalı : Akbank Kartsız Para Çekme

Para çekmenin yanı sıra kartsız para yatırma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Bankamatik üzerinden Kartsız işlemler seçeneğini tuşlayarak giriş yapıp, daha sonra Para Yatırma butonuna basıp karşımıza çıkan Müşteri Numaramla veya TC Kimlik numaramla seçeneklerinden birine tıklayarak kartsız para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

QR Kod İle kartsız Para Çekme

Üç adımda kolay bir şekilde QR kod özelliğiyle kartsız para çekebilirsiniz. Cep telefonlarınızdan İş Bankası uygulamasına giriş yaptıktan sonra menü kısmından Para Çekme seçeneğine tıklayın.  Önünüze çıkan sayfadan para çekmek istediğiniz tutarı giriş yaparak Devam butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra kameranız otomatik olarak açılacaktır. Önünde bulunduğunuz bankamatiğin klavyesi üzerinden 9 tuşuna basın. Açılan kameranızdan Karekod’u okuttuktan sonra bütün bu işlemleri başarılı bir şekil de tamamlayıp paranızı çekebilirsiniz.

Okunmalı : Garanti BBVA Kartsız Para Çekme Yatırma

Cep Anahtar ile Para Çekme

Cep telefonlarınıza yükleyeceğiniz mobil uygulama ile kullanım sağlatılan Cep Anahtar ile kartsız para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Cep anahtar ile elde edeceğiniz tek kullanımlık şifre mobil uygulama sayesinde bankamatikten kartsız işlem menüsüne girerek alt menüsü olan Para Çekme seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra karşınıza Cep Anahtar ile para çekme şeklinde bir ekran gelecektir. Bu işlemi gerçekleştikten sonra karşınıza almış olduğunuz cep kodunu girmeniz istenecektir. Cep telefonlarınıza yüklediğiniz mobil İŞCEP uygulamasından bu kodu elde ederek devam edebilirsiniz. Almak istediğiniz tutarı yazarak böylelikle kart kullanmadan para çekme işlemini gerçekleştirmiş oluruz.

Okunmalı. QNB Finansbank Kartsız Para Çekme

Biyokimlik ile Para Çekme

Kartsız para çekmenin bir diğer yolu bankamatik üzerinden Biyokimlik uygulaması ile şifresiz bir biçimde para çekme işlemidir. İş bankası sistemi üzerine parmak izi haritanızı kaydettirerek parmak izi okuyuculuğuyla atm üzerinden parmak izinizi okutarak Biyokimlik uygulaması ile para çekebilirsiniz. Bu işlemi kartınız kullanarak da yapabilirsiniz. Bankamatiğe kartınızı takarak şifre girmeden parmak izini girerek para çekebilirsiniz. Biyokimlik ile para çekme işlemini gerçekleştirmek için İş Bankası şubelerine giderek Biyokimlik başvurusu yapmanız gerekmektedir.  Başvuru işleminiz tamamlandıktan sonra bankamatiğe tek seferlik kart ve şifre ile giriş yaparak işlemi aktifleştirip bundan sonraki işlemleri kartsız gerçekleştirebilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.