Kredi Almanın Yolu

İnternetten Para Kazandıran Ödüllü Bilgi yarışmaları

31.12.2019
1.598
İnternetten Para Kazandıran Ödüllü Bilgi yarışmaları

Para kazanmak… Herkesin hayali ve bu hayalin içinde de çok para kazanmak var. Bunun için bir takım fikirlerimiz ve planlarımız olsa da küçük çaplı olarak para kazanabileceğimiz unsurlar var.  Bunlardan bir tanesi olan internetten para kazandıran ödüllü bilgi yarışmaları sizi zengin etmese de harçlık açısından önemli tutarlara neden olabilir. Nitekim öğrenciyseniz öğrenci harçlığı için ekonomik bir adım atmış olabilirsiniz.

Para Kazandıran Bilgi Yarışmaları

Para kazanmanın tadı bir başka. Bu kazanımı eğlenceli ve zevkli hale getirmek çok daha anlamlı kılıyor. Bunun için her ne kadar kolay olmasa da dijital dünyada herkese sunulan para ödüllü bilgi yarışmaları her geçen gün popüleritesini artırıyor. Sayfamızda bugün sizlere bu uygulamalar hakkında bilgi vermeye çalışırken sizlere de umarım bol kazançlı yarışmalar açmış oluruz.

Para ödüllü bilgi yarışmaları akıllı telefonlara indirilen uygulamalar neticesinde katılabileceğiniz bir yarışma türü. Burada karşınıza da bir çok internetten para kazanma fikri çıkabilir. Bu alternatiflerinizi kendi bünyenizde değerlendirirken umarım hazırladığımız onlarca makale sizlere önemli bir yol haritası çizer.

Hadi (Turkcell)

Para kazandıran yarışma olunca kişiler buna inanmak istiyor. Bunun için arkasındaki güçte önemli bir etken. Nitekim insanlar güven duymak istiyor ve markanın gücü ile daha olumlu bir yaklaşım sergiliyor. Bu anlamda Turkcell bir süre önce bu yarışmalara bir örnek olarak katılım sağlamıştı. Hatta bu katılım için yarışmanın ilk sorusu O Ses Türkiye programında paylaşıldı ve yarışmaya katılanlar da ilk sorularını bu sayede öğreniyordu. Turkcell’in sunduğu bu yarışmaya katılımın sayısı oldukça fazla. Bu katılanlar arasında bilen kişiler ise para ödülünü paylaşıyor. Kişilere sunulan para ödülü ise 5 ile 10 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Sorulan soruların hepsine doğru cevap verilmesi gerekiyor. Bunun yanında yarışmacı istediği dostunu da yarışmaya davet ederken bu davet sonrası da joker kazanmış oluyor. Turkcell’in sunduğu Hadi uyglamasını hem Android hem de İOS işlemci olarak yükleyebiliyorsunuz.

Mobil cihazlar sayesinde bilgi yarışmasına katılabileceğiniz Hadi uygulaması ile bugüne kadar 165 bin liranın üzerinden para dağıtıldığı belirtiliyor. Bu anlamda yarışmayı takip eden bir milyonun üzerinde kişiden bahsetmek mümkün. Takip sayısı artınca yarışmacı sayısında da artış sağlanıyor. Zira rekor 145 bin kişinin aynı anda katılım sağladığı yönünde.

Eleq (Türk Telekom)

Turkcell’in tüketicinin hizmetine sunduğu internetten para kazandırma bilgi yarışması tutulmasının ardından bu kitleye sahip olabilmek adına bir adımda Türk Telekom devinden geldi. Burada Hadi’ye rakip olabilme adına hizmete sunulan Eleq benzer bir program anlayışında. Burada yarışmaya katılımcı sayısı sınırlı. Bunun için sorulan soruların hepsini doğru olarak yanıtlamanız halinde Hadi’ye göre daha fazla kazanç sağlamanız mümkün. Yarışmaya katılanlar kazançlarını hesaplarında biriktiriyor bu para 50 liraya ulaştığı zaman yetkililer sizinle iletişim kurarak ödeme bilgilerinizi alıyor ve bu mecralara yatırıyor. Türk Telekom Eleq uygulaması APP Store ve Google Play üzerinden indiriliyor.

Eleq oyununun oynama saati her gün akşam 20:00 de yapılıyor. Soruların adeti 10. Bunlara 10 saniye içerisinde cevap vermeniz ve hepsinin doğru olması gerekiyor. Doğru bilenlere de kazanılan para eşit bir şekilde dağıtılıyor.

Koş Kazan Canlı yarışma

Google play Storeden indireceğiniz uygulama olan Koş Kazan Canlı Yarışma günlük iki kez sunulan bir bilgi yarışması. Birincisi 13:00 ikincisi ise saat 20:00 de yapılıyor. Burada katılımcı olarak istediğiniz kişileri de yarışmaya davet edebiliyorsunuz. Bu davet kişilere joker kazancı veriyor. Yarışma sonrasında ilk üç dereceye giren kişilere para kazancı banka hesabına yatırılıyor

Que Bilgi Yarışması

Her gün akşam 21:15 de yapılan Que bilgi yarışmasında toplam 10 soru soruluyor. Yarışma öncesi para ödülü belirleniyor. Burada yarışmaya katılanlar arasında doğru cevap veren kişilerce bu ödül paylaşılıyor. Bu yarışma neticesinde yapılan açıklamalara göre bir kişinin yaklaşık bin lira kazanç sağladığı yönünde.

Oyna Kazan Bilgi Yarışması

Oyna Kazan akıllı telefonlara indireceğiniz uygulama ile oynanıyor. Mobil Telefondan para kazanma olanağı sunan Oyna Kazan diğer yarışmalardan farklı. Nitekim bu yarışmaya katılım sonrası bir kişi kalana kadar devam eden bir bilgi yarışması. Son kalan kişi de bu yarışmanın ödülünü alıyor. Yarışma içerisinde ekstra can, yanlış cevap eleme, çift cevap hakkı gibi jokerlerinizde bulunuyor.

Bil Kazan

Bil Kazan yarışması ödüllü olmasının yanında ücretli bir yarışma olduğundan bahsetmek mümkün. Toplamda sorulan 10 soruya 20 saniye içerisinde doğru cevap verilmesi ile yarışılıyor. Beşer sorudan oluşan iki etap söz konusu. İlk aşamada kazancınız ile yarışmadan çekilebiliyorsunuz yada devam edebilirsiniz. Barajlı ve barajsız olarak iki aşama oyun söz konusu. Bu yarışmanın ödülü ise tüm soruların doğru yanıtlanması halinde günlük 1 GB internet oluyor.

İnternetten Para Kazanma herkeste bir merak uyandırmış durumda. Bu nedenle internetten para kazandıran ödüllü bilgi yarışmaları da kazanç sağlamak adına başı çeken konulardan bir tanesi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.