Kredi Almanın Yolu

İnternetten Alışveriş Yapamıyorum Ne yapmalıyım?

İnternetten Alışveriş Yapamıyorum Ne yapmalıyım?

Sizin alışverişte kullanabileceğiniz kartların güvenliği açısından çoğu kredi kartı hatta son çıkan yönetmelikle hepsi internet alışverişi konusunda kapalı konuma getirilmiştir. Bunun için internetten alışveriş yapamıyor olmanız normal bir durumdur.

Başta bu alışverişe başlayabilmek için öncelikle müşteri hizmetlerinden kredi katınızın kapalı olup olmadığını ve kapalı ise açtırma işlemini yapmanız gerekir. Sanal âlemde bu konuda sorun yaşamanızın en büyük sebebi internet alışverişine kapalı olan kartlarınızdan kaynaklanır. O yüzden kartınızı ilgili bankanızla görüşerek açtırdıktan sonra alışverişe başlayabilirsiniz.

Limitinizi Takip Edin

İnternette alışveriş yaparken sorun yaşıyorsanız ve kartınız alışverişe açık bir kart ise yapmanız gerekenlerden ikincisi kartınızın hali hazırda bulunan kullanım bakiyesinin bitmiş olacağı ihtimalini kontrol etmenizdir.

Bu konuda kartınızın kullanılabilir limiti ile kredi kartı limiti farklı konumlarda yer alır. Yani sizin banka hesabınızda bulunan bakiyeniz kredi kartınızda gözükmez. Bu durumda banka kartınızdan kredi kartınıza para göndererek alışverişinizi yapabilirsiniz.

Yanlış Şifre Denemesi

Kartınız internette ki alışverişlere açık ve yeteri bakiyeniz varsa hala internet alışverişinizde sorun yaşıyorsanız alışveriş sırasında gerekli sayıdan fazla şifrenizi tekrar tekrar girmişseniz kartınız alışverişe izin vermiyor demektir. Bunun sebebi artık kartınız bloke olmuş demektir. İnternet alışverişine açmanız için yapmanız gereken ise müşteri hizmetleriyle ya da bankanızla görüşmenizdir. Hatta kredi kartı kullanım sürenizi uzatabilirsiniz.

Kartınız Onay Almamış Olabilir

Yeni bir kart aldınız ve internetten alışveriş yapmak istiyorsunuz. Ancak bir türlü olmuyor ise bu durumun sebebi kartınızın yeni olmasıdır. Kartı aldığınız bankayla iletişime geçip bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Yani bankanızdan bu konuyla ilgili izin almalısınız. Bankanız bu konuda kartınızı en kısa zaman da aktif hale getirecektir. Bunun ardından rahatlıkla alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.

İnternet Alışverişi için Bilmeniz Gerekenler

İnternetten alışveriş yapmanın kolay bir yöntem olduğu ortadadır. Ancak bazı durumlarda bu alışverişi yapamıyor olmanızın farklı sebepleri olabilir. Bunlardan biri de kullandığınız kart alışveriş site için geçerli olmayabilir. Yani site bu konuda kendi belirlediği bankalar ile çalışıyor ise o bankaların haricin de ki bir bankadan almış olduğunuz kart ile oradan alışveriş yapamayacağız anlamına gelir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.