Kredi Almanın Yolu

İnternet Bankacılığa Giriş İçin Telefon Numarası Güncelleme

01.03.2020
2.728
İnternet Bankacılığa Giriş İçin Telefon Numarası Güncelleme

Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığının girişi esnasında kullanabildiğiniz şifreler, hesap numaralarının yanında güvenlik açısından önem arz eden bir husus cep telefonunuza gelen SMS şifredir. Tek kullanımlık olarak gelen bu şifre bankada kayıtlı olduğunuz telefon numarasının yanı sıra aynı zamanda GSM operatörüne de geliyor. Yani numaranız aynı kalsa bile bu operatörünüzü değiştirdiğinizde karşınıza tek kullanımlık şifrenizin gelmediği bir telefonla karşılaşıyorsunuz. Sonuç olarak ise dijital bankacılığa giriş yapamamış oluyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken ise telefon numarasını güncelleme oluyor.

İnternet Bankacılığının Güvenlik Adımı SMS Şifre

Bankacılık işlemlerinin dijital yollara bağlanmasının ardından en önemli sorun güvenlik. Bu güvenlik adımlarının teker teker oluşturulması hem bankayı hem de hesap sahibini güvenli kılıyor ki maddi olarak mağduriyetin önüne geçiyor. Telefon numarasına tek kullanımlık olarak gelen SMS şifreleri ise bu güvenliğin en büyük adımı. Zira kişiler hesap numaranızı, şifrenizi ele geçirmiş olsa dahi SMS şifresi elinde olmadığı için internet bankacılığınıza giriş yapamıyor ve sizinde hesaplarınızdaki durumlarınız itibariyle mağdur edemiyor. Numara değişikliği olmamasına rağmen bankaların sim kart değişiklikleri ile bu güvenliği sürdürmesini anlamayabilirsiniz. Fakat konu sizin maddi çıkarlarınız olduğu için bu durumu kabullenmelisiniz ki bu şifre işlemlerine önem vermelisiniz.

Tek Kullanımlık SMS Şifre Gerekiyor

Aniden gelişen bir bankacılık hizmeti alımı için giriş yapmayı denediğinizde size SMS şifresi gelmiyorsa mutlaka bir nedeni vardır. Bu nedeni sorgulamalı. Öncelikli olarak telefonunuzun açık olup olmadığına, hattınızın kapanıp kapanmadığına bakılabilir. Zira kişiler fatura ödemelerini unutmalarından dolayı telefon hatları da kapanabiliyor. Her şey normal durumda iken gelmiyorsa diğer bir nedeni ise GSM operatöründe değişiklik yaptığınızdan kaynaklanabilir. Bu durumu sorgulamak için hızlıca bankanızın müşteri hizmetlerini arama yoluna gidin. Buradan size destek olacaklardır. Sim kart değişikliği nedeniyle telefonunuza şifre gelmiyorsa burada yeni sim kart tanımı bankanızca yapılmalı. Aksi takdirde yine aynı durum devam eder ve giriş yapamazsınız.

Telefon Bankacılığından Telefon Numarası Güncelleme

İnternet Bankacılığı Telefon numarası güncelleme işlemi birkaç yolla yapılabiliyor. Bazı bankalarda telefon bankacılığı ile bu işlem yapılabiliyor olmasına rağmen bazı bankalar bu duruma uzak. Nedeni ise yine güvenlik. Fakat banka ile müşteri potansiyeliniz arasında ılımlı bir iletişim bulunuyorsa bunu gerçekleştirme imkanınız her daim var. Fakat sıradan bir müşteriyseniz size bu alternatifi vermeyebilirler.

ATM’den Telefon Numarası Güncelleme

Telefon bankacılığından alamadınız mı? Bu durumda yapmanız gereken bankanızın ATM’sine giderek telefon numaranızı ve sim kartınızı güncelleme olacaktır. Geçtiğimiz dönemlerde bankamatiklerden bu hizmet almak mümkün değildi. Fakat artan talepler neticesinde bankalar bankamatik kartlarının şifresi ile giriş yaptıktan sonra ilgili menü ile bu hizmeti vermeye başladı. Çünkü son dönemlerde operatör değişikliğinde artışlar meydana geldi.

Sürekli telefon numarası değişikliği yada sim kart ile operatör değişikliğine gidiyorsanız bankacılık işlemlerinden mahrum kalmamak adına internet bankacılığı telefon numarası güncelleme işlemini de yapmanız gerekir. Çünkü banka hizmetlerini ne zaman almanız gerektiği kestiremezsiniz.

Akbank ATM’lerinden Telefon Numarası Güncelleme

Akbank bünyesinde bulunan hesaplarınıza Akbank Direkt internet bankacılığı bulunuyorsa burada sim kart değişikliğini yapabilmeniz için hesap kartınız ile bir Akbank bankamatiğine giriş yapmanız yeterli oluyor. Birkaç adımla gerekli güncelleme operatör seçimi ile gerçekleştiriliyor. Bunun dışında en yakın bir Akbank şubesine de başvuru yapabilirsiniz. Bireysel müşteri ilişkileri yöneticileri sizin talebini birkaç dakika içerisinde tamamlıyor.

Garanti Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Garanti Bankası 444 0 333 telefon numarası ile ulaşıldığında Garanti Bankacılık hizmetlerini veriyor. Telefon bankacılığı ile birlikte sesle yönlendirme desteği sayesinde gerekli hizmeti alıyorsunuz. Ses doğrulaması sonrasında yapacağınız işlemlerde hızlanıyor. Bununla birlikte Garanti Paramatiklerinden, banka şubelerinden de mevcut telefonunuz ile ilgili bilgileri güncelleme yapabiliyorsunuz. Yurt dışından yapacağınız işlemler için ise 0212 444 0 333 numara ile destek alabilmeniz mümkün.

QNB Finansbank Telefon Numarası Güncelleme

QNB Finansbank bankamatikler sayesinde bu hizmeti veriyor olsa da, bankanın ATM ve banka şubesi ağı biraz az olduğu için en doğru seçim müşteri hizmetleri üzerinden yapılmalı. QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri 0 850 222 0900 numarası ile hizmet veriyor. Buradan numara değişikliği hizmeti verilmiyor. Fakat sim kart değişikliği için bilgi edinebilme imkanları da bulunuyor.

Yapı Kredi Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Yapı Kredi Bankası müşterileri sim kart değişikliği yaptıklarında sim kartlarından dolayı internet bankacılığı kullanımları bloke oluyor. Bu blokenin çözülmesi için sim kart güncellemesi yapılması gerekir. Güncelleme işlemi bireysel internet kullanıcıları için 444 0 444 yada 0 850 222 0 444 numaradan ulaşarak, kurumsal kullanıcılar ise 444 0 448 ile 0 850 222 04 448 numaradan aramaları halinde blokeyi kaldırabiliyor. Yurt dışına çıkışlarda SMS size ulaşmadığı için bu hizmetinizi alamıyorsunuz. Bunun için yurt dışı kullanımlarında akıllı telefon kullanımı sizlerin işini fazlasıyla göreceli olarak şekillendirilmiş.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

En çok ATM ve banka şubesi ağı ile hizmet veren devlet bankamız Ziraat Bankası bünyesinde internet bankacılığında giriş yapabilmeniz için gereken simkart değişikliği ile telefon numarası güncelleme hizmetini 0 850 22 00 00 ve 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerinden destek alarak yapılabilir. Yine banka şubesi ile bankamatiklerde bu hizmeti veriyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.