Kredi Almanın Yolu

İnstagramdan para kazanmak için takipçi sayısı kaç olmalı

27.12.2019
437
İnstagramdan para kazanmak için takipçi sayısı kaç olmalı

Bir çok kişi instagram üzerinde gelir sağlamayı hedeflemektedir ve bunun için güvenilir bir profil hazırlama yolunda ilerlemektedirler. Çoğumuz bir ürün alırken bile satış yapan sayfanın takipçi sayısına bakarak hareket ediyoruz ki, bunu ürün kalitesi için değerlendiriyoruz. En önemli unsurlardan bir tanesi olan takipçi sayısı, alınan beğeni ve etkileşimler, satışlarınızı ciddi derecede etkileyecektir. Para kazanabilmek için net bir takipçi sayısına ulaşmanız gerekir diye bir kural olmadığı gibi az takipçili hesaplarla da para kazanmanız mümkündür. Ancak sizi tatminkar etmeyecek kadar cüzi rakamlar kazanabilirsiniz. Yani instagram üzerinde satışlarınızı daha kolay hale getirmek istiyorsanız, önceliğiniz takipçi sayısı olacaktır. Takipçileriniz ne kadar değerliyse sizin için o kadar da satış miktarınız artacaktır.

Instagram’dan nasıl para kazanılır ?

İnstagram kullanıcılarının yapmış olduğu paylaşımlara göre farklılık göstererek para kazanmalarını sağlayan etmenler vardır. Örneğin gönderilerinizin kalitesi, aldığı beğeni sayısı, oluşturduğu etkileşim, keşfet odaklı çalışılması, tema konsepti gibi bir çok örnekler sunabiliriz. Bir çok firma instagram üzerinden gelirlerini sponsor reklam vererek elde etmektedir. Bu sayede satıcılar, müşteri odaklı reklam vererek gelir sağlamaktadır.

Bazı hesaplar sadece e-ticaret odaklı olduğu gibi, paylaşım başına para alan kişilerde bulunmaktadır. Örneğin 100 bin takipçisi olan bir butik sayfası, ürünlerinden sadece satış yaptığında para kazanabilirken, kategorisi farklı müzik, mizah, komedi, burç ve benzeri tarzı sayfalarda paylaşım ve hikaye başına sayfalarından paylaşacak oldukları gönderi içinde aynı geliri elde edebilmektedirler.

İnstagram üzerinden para kazanmak için kaç takipçimiz olmalı ?

 Marka firmalar çalışmak için öncelikli olarak influencer araştırması yaparlar, bu araştırmayı sağlarken pazarlama bütçelerinin en etkili bir şekilde olacak olduğu kişilere ulaşmayı hedeflerler. Marka firmaların aradığı en önemli unsur takipçiler ile olan ilişkileridir. Eğer takipçilerinize ne kadar yakınsanız ürün satışınızda da o kadar artış göstererek, daha fazla kişiye tanıtımını yapmış olursunuz. Günümüzde 100 bin üzeri takipçiye sahip olan bir çok instagram kullanıcısı 1000 tl ve üzeri gibi rakamlar gelir elde etmektedir. Tabi ki sayfaların kendilerine ait oluşturdukları etkileşim sayısına ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. İnstagram üzerinden para kazanmanın pek çok farklı yöntemi olduğu gibi takipçileriniz ile eş değer odaklı gelir elde etmenizde artık mümkündür. Bu takipçi kitlenizi doğru kullanmanız halinde sizlerde ek gelir elde edebilir ve bu sayınız milyonlara ulaştığında ek gelirden çıkarak ciddi oranda gelirler kazanabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.