Kredi Almanın Yolu

İnstagramda Beni Engelleyenleri Nasıl Öğrenirim?

21.08.2020
267
İnstagramda Beni Engelleyenleri Nasıl Öğrenirim?

Yoğun kullanıcı sayısı ile ilk sıralarda bulunan instagram kişilerin birbirini takip ettiği bir platform. Ancak burada çeşitli sebeplerle kişi engelleme imkanları da bulunuyor. Bu anlamda sizlerinde instagramda engellendiğini düşünüyorsanız yada kimlerin sizleri engellediğini öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken kısaca şu şekilde;

İnternet Tarayıcısından Öğrenme

http://instagram.com/kullaniciadi adresi ile internet sitesi tarayıcısına giriş yapın. Burada kişinin hesabını görüyorsanız kişi sizi engellemiş demektir. Fakat burada kullanıcı adı ile kişi görüntülenmiyorsa kişi instagram hesabını kapatmış anlamına gelir.

Uygulamadan öğrenme

Bu işlem için bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bu aşamada Follower Analytics sizin tam ihtiyacınız olan bir uygulama. Bu uygulamayı Google Play’den indin ve kurun. Bu uygulama başlı başına bize engellenenler bölümü verir. Bu bölümde açacağınız sekme sizleri kimin engellediğini göstermektedir.

İos işlemci kullanan kişiler ise Reports+ programını telefona kurması yeterli oluyor. Giriş yaptıktan sonra yine engelleyenler kısmında sizleri kimin engellediğini tespit edebiliyorsunuz.

Bilgisayardan Program Olmadan Engelleyenleri Öğrenme

Bilgisayar tarayacınızı gizli sekmeden açarak bu işleme başlayabiliriz. Bilgisayarın tarayıcılarında gizli sekme tuşları ctrl, shift ve N tuşlarıdır. Bunlara birden bastığınızda gizli sekme açılacaktır. Adres penceresine https://www.instagram.com/kullaniciadi yazın. kullanici adı sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin hesabı olmalıdır. Bu aşamada sayfa normal olarak açılmışsa kişinin sizi engellediği anlamına geliyor.

İnstagramda Engelleme Nasıl Olur?

Ancak burada dikkat edilmesi gereken kişinin hesap adını değiştirmiş olabileceği, hesabını kapatmış olabileceği. Bu durumda kişiyi göremeyeceksiniz. Kişi sizi engellemiş ise sizde doğal olarak onu engelleme imkanlarına sahipsiniz. Bu da iki yolla oluyor. Biri etiket yoluyla diğeri de engelleme kodu ile yapılabiliyor.

İnstagramda engelleme işlemi yapılmasının ardından o kişi sizin foto ve diğer paylaşımlarınızı göremez ve sizlere mesaj gönderemediği gibi yorumda da bulunamaz. Ancak ileriki dönemlerde fikrinizi değiştirirseniz bu engellemeyi de kaldırabiliyorsunuz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.