Kredi Almanın Yolu

İninal Kart Nedir, Nasıl Alınır, Para Yatırma ve Çekme, Aktifleştirme

05.02.2020
638
İninal Kart Nedir, Nasıl Alınır, Para Yatırma ve Çekme, Aktifleştirme

İçine yüklediğiniz para kadar harcama imkanları veren ininal kart kişilerin özellikle internet üzerinden alışveriş yapmasına olanak veren bir ön ödemeli kart olarak tanımlanabilir. Bu kart ile sadece alışveriş değil aynı zamanda bazı oyunların oynanması için de ödeme yapılması söz konusu.

İninal Kart Nereden Nasıl Alınır?

İçindekiler

Bu kartın tahsisinde başvuru ininal kart interent sitesi üzerinden yapılıyor. Bunun için internet sitesinde konuşlanan nereden alırım sayfası ile bulunduğunuz bölgede alabileceğiniz ininal kart dağıtım noktalarına ulaşabilirsiniz. Bu anlamda ikametinize yada bulunduğu adrese en yakın yerden ön ödemeli kartınız ininal kart tahsisi yapılabilir.

İninal kart tahsisinde öncelikli olarak beş lira gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor. Kart bedeli olan bu tutarı ödeyerek alabileceğiniz noktalar; Migros ve Şok marketlerler ile PTT, D&R, Vatan Bilgisayar, TK Kırtasiye, Teknosa. Bu mecralardan fiziki olarak alınabilirken aynı zamanda dijital ortamda da kart sahibi olunabiliyor. Nitekim sanal kart olarak kullanabileceğiniz bir özelliği sahip ön ödemeli karttan bahsetmek mümkün.

Nasıl Aktifleştiririm?

İninal kartınızı kullanabilmeniz için aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için kartınızı satın aldıktan sonra aktifleştirme işlemi için karttaki aktivasyon işlemini internet sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu işlem için üyelik söz konusu. Siteye girdikten sonra ilgili bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Adınız soyadınız, e posta adresiniz, şifre, cep telefonu numaranız ve kartınızla ilgili davet kodu isteniyor. Daha sonra girmiş olduğunuz cep telefonuna SMS ile doğrulama kodu gönderiliyor. Bu kodu girdikten sonra kartınızı kendinize göre kişiselleştirme işlemi sonrası da ininal kart aktif hale gelmiş oluyor.

İninal Karta Para Yüklemesi

İninal karta para yüklemesi yaptıktan sonra harcama yapabiliyorsunuz. Bunun için ücretini ödeyerek fiziken satın aldığınız mecralarda da para yüklemesi yapabiliyorsunuz. Para yükleme için ücret iki liradır. Aynı zamanda para yükleme işlemi için akıllı telefon uygulaması olan ParaMara kullanılabilir. Bu hizmet için internete bağlanmanız gerecektir.

Kredi kartı kullanımında yaş sınırı bulunurken ininal kart kullanımında 12 yaşını dolduran kişilere tahsis yapılabiliyor. Bu anlamda alım yapılabiliyor olsa da fiziken bu kartın alımı PTT ve diğer satış yapan firmalardan mümkün değil.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.