Kredi Almanın Yolu

İcralık Avukatlık Olanlara (ipotekli) Kredi Ziraat Bankası

İcralık Avukatlık Olanlara (ipotekli) Kredi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası en çok şubeye sahip devlet bankası olarak tüketicilere kredi ürünleri sunuyor. Bu ürünler arasında farklı mal alımları için kredi tahsisi söz konusu olsa da, kredi notu nedeni ile kredi alamayan ya da daha önceki banka borçları ve diğer borçlarından dolayı icralık konuma gelen kişilerin de ihtiyaçları karşılanabiliyor. Bu karşılama için elbette bazı şartları ve isteklerinde kredi başvurusu yapan kişi tarafından karşılanması gerekiyor. Bu anlamda İcralık avukatlık olanlara kredi ziraat bankası şartları ve özellikleri için makalemizi inceleyebilirsiniz.

İcralık Avukatlık Olanlara İpotekli Kredi Ziraat Bankasında

İcralık konumda ya da kredi notu düşüklüğü sebebiyle kredi alamayan kişilerin bu ürünü alabilmelerinin en büyük yolu ipotekli kredi olarak ilk sırayı çekiyor. Adınıza kayıtlı bir mal varlığı bulunuyorsa bu mal varlığını Ziraat Bankasına ipotek ettirerek kredi alımı yapıyorsunuz. Burada alacağınız kredi miktarı da bu mal varlığına bağlı olarak değişiyor. Burada başvuru ile mal varlığınızın değeri ekspertiz raporu ile belirleniyor. Bu değer ile taşınmazınız ev veya konut olması halinde değerin % 80 i, işyeri ise değerinin % 75 i, imarlı arsa ise bu değerin % 50 si oranında kredi alabiliyorsunuz. Yani gerçekten paraya ihtiyacınız varsa ve sizi bir çok zor durumdan kurtaracaksa bu yolu tercih etmek sizin için mantıklı bir adım olabilir.

Okunmalı : Ziraat Bankası Anında Dijital Kredi

İcralık Avukatlık Olanlar Krediye Nasıl Başvurabilir

kredi

Borçlarından dolayı icralık olan kişiler bu krediye başvuru için sadece banka şubelerini kullanabiliyor.  Bunun için internetten yada diğer yollardan başvuru imkanı verilmemiş. Başvuruda da taşınmazın tapu fotokopisi talep edilen belgeler arasında bulunuyor. Ziraat Bankası ipotekli kredi tahsisi ile mal varlığınız üzerine ipotek konulur. Bu ipotek sonrası maksimum 60 ay beş yıl vade ile tüketici kredisi alabiliyorsunuz. Vade ile borcun ödenmesi sonrasında yada erken ödenmesi sonrasında dilerseniz de başvuru yaparak bu ipoteği kaldırıyorsunuz. Zaten borç bitimi sonrası banka belli bir süre sonra bu ipoteği de kendisi kaldırıyor.

Ziraat ipotekli kredi alımında banka ayrıca bir teminat, kefil gibi bazı ek taleplerde bulunabiliyor. Bunun yanında kişiye hayat sigortası yaptırılırken aynı zamanda ipotek altındaki taşınmazın da Deprem Sigortası yaptırılması zorunlu kılınıyor. Burada icralık avukatlık olanlara kredi verilmesinde yasada belirtilen hususlar dikkate alınır. Yani yasalara aykırı durumda olan kişilere kredi verilmesi söz konusu değildir. Bu nedenle kesinlikle kredi alırsınız diye bir kuralda bulunmuyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.