Kredi Almanın Yolu

Hemen (Acil) Para Bulma Yöntemleri, Acil Para Bulma tavsiyeleri

07.02.2020
354
Hemen (Acil) Para Bulma Yöntemleri, Acil Para Bulma tavsiyeleri

Gerçek ve tüzel kişilikler acil para ihtiyacına binaen bankalara yaptıkları kredi başvuruları kredi notu yada banka yasaklısı olmasından dolayı olumsuz yanıtlanmaktadır. Bu gibi durumlarda hemen para bulma yöntemleri araştırılır ki bu anlamda sizlere birkaç acil para bulma yöntemi hakkında tavsiyelerde bulunmak istedik.

Hemen Para Bulma Yöntemlerini Deneyin

Kişilerin yaşamlarını idame ettirirken finansal açıdan yaşadığı zorluklar kişileri acil para bulma yöntemlerine sevk ediyor. Bu türdeki tüketici profillerinin bankalardan kredi alamadıkları bir gerçek. Bunun nedeni ise bankalara olan borçlarını ödemedikleri, ödeyemedikleri ve kredi yasaklısı konumuna kadar gelmeleridir. Bu manada yapılan ihtiyaç kredisi başvuru talepleri olumsuz yanıtlanır. Bu aşamadan sonra kişinin merak ettiği husus acil para nereden bulurum oluyor.

Acil Para Bulma yöntemleri olarak size kısaca;

  • Senetle kredi verenler
  • Senetle altın veren kuyumcular
  • Faturalı hatlara alınabilecek krediler
  • Taksitli Cep Telefonu alarak satışa konu etme
  • Dost, Arkadaş ve akrabalardan temin etme

Olarak sıralayabiliriz. Ancak bu hususların birden fazla olumsuz yönleri de olabilir.

Senetle Kredi Verenler

Her ne kadar yasal bir konumda olmasa da piyasada illegal olarak senetle para veren kişiler bulunuyor. Bu durumda olan kişilere itimat etmek doğru bir husus değil. Çünkü alıcısı yasal olarak koruyan bir husus yoktur ve aldığı para için çok daha fazlasını öder. Ayrıca senet karşılığı olduğu için senette de miktar yazılı olmaz ki ödeme yapmadığınız takdirde daha çok rakamların yazıldığı bilinenler arasında bulunuyor.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Para bulmakonusunda geçmişten günümüze en yakın adresler altın satışı yapan yerlerdir. Bu tip yerler halk arasında kuyumcu olarak geçer ve kuyumcular eş dost ve yakın sayılan kişilere senetle altın satmaktadır. Bu manada vadeli olarak senetle alacağınız altınları paraya çevirerek acil para bulma yöntemlerinden birini gerçekleştirmiş olursunuz.

Taksitli Telefon Alarak Satmak

Piyasada taksitle telefon atma işlemi senetle yapılabiliyor. Bu anlamda büyük mağaza zincirine sahip markalar satışı kolay olan büyük marka telefonları senetle taksitle satış yapıyor. Buralardan alacağınız telefonları satışa konu ederek ihtiyacınız olan acil para bulma yöntemlerinden birisini gerçekleştirebilirsiniz. Telefon gibi taksitle satış yapılan elektronik malzemeler yine bu yolla paraya çevrilebilir. Burada yüksek tutardan alacağınız ürünleri düşük tutarlardan satarak biraz zarar  söz konusu olabilir. Ancak hemen para bulma yöntemi olarak listeye girebilir.

Faturalı Hatlara Kredi

Piyasa da kullanmış olduğunuz GSM operatörüne bağlı olarak belli tutarlarda faturalı hatta kredi tahsisi yapan firmalar bulunuyor. Bu firmalara daha çok internet sitelerindeki reklamlardan ulaşabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus kredi alımı yapmak isterken cebinizdeki paradan da olmamanızdır. Nitekim piyasada adresi bulunmayan ancak internetten ulaşılan firmalarda bulunuyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.