Kredi Almanın Yolu

Yapılan Havale’den Para Kesilir mi?

01.06.2021
602
Yapılan Havale’den Para Kesilir mi?

Bir bankanın kendi şubeleri arasında para aktarma işlemi olan havale ücretsiz olduğu kadar bazı aşamalarda ücrete ve masrafa tabi tutulan bir bankacılık ürünü. Geçmişte her ay çalışanlara maaş elden verilirdi. Ancak gelişen dünyada zamanla bu durum banka algısına doğru kaymış ve en kolay ve en pratik yol ile birlikte artık direkt olarak kişinin kendine ait olan hesabına o anki aylık geliri direkt olarak yatırılabilmektedir. İşte ödeme yönteminin bu alana kayması ile birlikte de yine parasal olan tüm işlemler bankalar üzerinden gerçekleşmektedir.

Para Gönderiminde Havale Ücretli mi?

Tüm bu işlemlerin daha kolay bir biçimde yapılabilmesini kolaylaştıran bir diğer önemli hamlede artık banka işlemlerini yapabilmek için bankaya gitmemize gerek olmayacağıdır. Çünkü tüm bu işlemlerin yapılabilmesini oturduğunuz yerden yaparak sağlayacak olan telefonlara da atık bu banka eklentileri yüklenmiştir. Bunları telefon uygulamalarında üyesi olduğunuz banka adını ve cep bank sözcüklerini yazarak bulabilir ve indirebilirsiniz. Yine başa bir insana para atmak isteyeceğiniz zaman oturduğunuz yerden uygulamayı açarak parayı atacağınız kişinin bilgileri üzerinden havale gerçekleştirebilirsiniz.

Havale Yaparken Banka Herhangi Bir Ücret Keser mi?

Bu her ne kadar bankadan bankaya göre değişen bir durum olsa da hemen hemen hiçbir banka müşterisinden havale yaptığı için herhangi bir ücret kesintisi uygulamaz. Sadece farklı bir bankaya kayıtlı olan kişiye EFT işlemi ile para gönderimi yaparken bankalar para kesim işlemi uygulamaktadır. EFT ücreti ise bankadan bankaya 4 Lira ile 20 Lira arasında değişmektedir. Ancak havale ücretini herhangi bir banka almamaktadır.

Cep Bank İle Havale De Kesinti Olur Mu?

İçerisinde yaşamış olduğumuz çağda insanlara sunulan en büyük kolaylıklardan birisi olan bankanın telefon uygulamasından başka bir hesaba para gönderme işleminin herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır. Aksine bu işlem dünyada ilk çağdan bu yana kullanılan en kolay ve en pratik işlemlerdendir. Çok büyük olasılıkla bu işlem uzun yıllar boyunca en modern hali ile de kullanılmaya devam edecektir. Banka farklılığına göre Cep Bank ile yapılan işlemlerde de işlem ücreti alınabiliyor.

Bankalar Arasında Havale İşlemine Göre Farklar Mevcut mudur?

Bankaların havale işlemini telefonların cep bank uygulaması üzerinden insanlara sunması hiç kuşku yok ki yaşadığımız şu çağda alabileceğimiz en güzel hizmetlerden bir tanesidir. Ortalama olarak da her banka içerisinde barındırdığı işlemler bakımından diğer bankalar ile aynı uygulama biçimlerine sahiptirler. Bu nedenden dolayı bankalardaki havale işlemlerinde de diğer bankalara göre herhangi bir fark mevcut değildir. Döviz Havale yapılır mı bu da merak edilenlerden.

Bankalarda Havale Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Geçmiş zamanlarda insanlar birbirlerine para gönderecekleri zaman son derece uzun yoldan gerçekleşecek olan ve pratik olmayan birtakım seçeneklere sahiptiler. Ancak şimdi uygarlıkların gelişmesi ile daha modern seçenekler ortaya çıkmış ve parasal işlemleri halletmek için bizlere son derece pratik olacak seçenekler sunulmuştur. Bu seçeneklerin başında ise telefondaki bankamızın cep bank uygulaması ile parasal işlemleri gerçekleştiriyor olmamızdır. Bu son derece hızlı bir biçimde yapılmakta ve bu işlem için herhangi bir banka bir ücret kesmemekte. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirdiğiniz anda parayı gönderdiğiniz kişiye para ortalama 10 dakika içerisinde ulaşmaktadır. Ancak hafta sonu için bu 10 dakika işlemi geçerli değildir. Bu işlem sadece hafta içi yapıldığında en fazla 10 dakika içerisinde gönderilen kişiye para ulaşacaktır.

Bankanın şubesinden, ATM’sinden, internet ve mobil bankacılığından, telefon bankacılığından havale imkanı müşterinin talebine göre değişiyor. Ancak bu hizmetin alımı da ödenecek masrafa direk etki eden hususlardan bir tanesi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.