Kredi Almanın Yolu

Havale – EFT Ücreti Almayan Bankalar

07.02.2020
325
Havale – EFT Ücreti Almayan Bankalar

Hesaplar arası ve başka banka şubelerinde bulanan hesaplara para aktarımı için önümüzde birden fazla seçene varken bu seçenekler için ücret ödeme zorunda kalabiliyoruz. Para gönderiminde Havale – EFT ücreti almayan bankalar arayışındaysanız tam adresindesiniz.  İşte sizlere EFT ve Havale hizmeti için para almayan bankalar;

İnternet Bankacılığından Ücretsiz Havale EFT

Teknolojinin gelişmesi en çok bankacılık sektörüne yön verdi. Bu anlamda bankacılık hizmetleri herkesin cep telefonlarına kadar sığmış durumda. Bu sayede kişi istediği hizmeti istediği saat diliminde kendi çabaları ile gerçekleştiriyor. Bu durum için bazı zaman kısıtlamaları olmuş olsa da verilen talimatlar ilk mesai saati için yerine getiriliyor. Bankalar verdikleri hizmetler için ücret talep eder. Bu ücrtelerden bir tanesi de para gönderimi için kullandığınız havale ve eft içindir. Ancak bu duruma bazı bankalar ücretsiz hizmet vererek tüketicinin yanında yer alıyor.

Havale – EFT Arasındaki Fark Nedir?

Havale bir bankanın hesapları arasında gerçekleştirilen EFT ise farklı bankalar ile hesapları arasında para gönderilen bir para transferi seçeneği. Bu nedenle havale için daha düşük masraf öderken başka bankaya göndermiş olduğunuz için EFT için daha yüksek tutarda masraf ödemesi yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Bir çok bank internet bankacılığını kullanıyor olmanız halinde ücretsiz olarak para transferine imkan verebiliyor. Bu anlamda her bankanın ücretsiz hizmeti söz konusu edilebilirken bu durum birazda tüketicinin konumuna göre değişiyor. Nitekim A bankası EFT için 9 TL ücret alırken yine aynı banka şuebesinden maaş alan, anlaşmalı bir tüketici yine A bankasından EFT için hiç ücret ödemesi yapmayabiliyor.

Enpara Masrafsız Bankacılık Adımı

Masrafsız bankacılık adına Türkiye’de ücretsiz para transferine olanak veren ilk banka enpara ile QNB Finansbank markasıdır. Burada tamamen dijital ortamlardan hareket edildiğinden yapacağınız işlemler için masraf ödemesi yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Hesap açımı için banka görevlilerinin sizleri ziyaret ettiğini de düşünürsek bir banka şubesine bağlımlı olmadan hareket edebileceğiniz bir bankacılık türü enpara bir çok kanuda Türkiye’de ilki başarmış durumda. Bu nedenle para gönderimi yapmak istiyorsanız ücretsiz olarak yapabilmeniz için ilk alternatifiniz ENPARA olabilir.

Akbank Direkt

Para gönderiminde Akbank’ı seçen kişiler bir banka şubesinden gönderim için yüksek masraf ödemesi ile karşılaşırken maaş anlaşmalı olan kişiler Akbank Direkt sayesinde hiç ücret ödemeden limit aşımı söz konusu olmadan ücretsiz olarak havale ve eft yapabiliyor. Havale için günün her saatini seçebilirken EFT için mesai saatleri olması gerekiyor. Mesai saati sonrası talimatlar ilk mesai saati ile gerçekleştirilmiş oluyor. Ücretsiz para gönderimi için alternatifiniz Akbank Direkt Mobil.

Türkiye Finans Para Gönderimi

Para aktarımı için Türkiye Finans Katılım Bankasını seçebilirsiniz. Banka müşterilerine düzenlediği masrafsız üçlü ile tanışın kampanyası dahilinde talep halinde para havale ve eft si için masraf almamaktadır. Bu hizmetin ana nedeni para ve altın piyasasının yakından takip edilmesinin sağlanması için yapılmış durumda.

Havale ve EFT Ücretleri Ne Kadar?

Yapılan havale ve EFT’nin şekli ve tutarlarına göre masraflar ile karşılaşmanız pek muhtemeldir. İnternet bankacılığından yapılan havaleler için bankalar genel olarak para almamaktadır. Fakat EFT için 1,50 TL ile 10 lira ödeme yapabilirsiniz. Bu hizmeti banka şubesinden alırsanız göndereceğiniz tutara ve hesap ile ada gönderilen paralar için yaklaşık 500 lira gibi bir ücrete tekabul edebilmektedir. Bu nedenle internet bankacılığının kullanılması en mantıklı yollardan bir tanesidir.

PTT Para Gönderimi

PTT şubeleri son yıllarda bir banka gibi hizmet vermektedir. Para gönderiminde bankalara göre daha az tutarlar kesen PTT şubeleri alternatif olarak kullanılabilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.