Kredi Almanın Yolu

Hangi Bankanın POS Cihazı? Hangisi Alınmalı?

16.12.2019
763
Hangi Bankanın POS Cihazı? Hangisi Alınmalı?

Küresel ekonomi üzerinde faaliyet gösteren yüzlerce banka olmasına karşın kredi kartı markalarının başını Master Card ve Visa çekiyor. Bunların yanında ülkemizin milli kartı Troy kart ta kullanılanlar arasında. Fakat Bu kartların hepsi ile ödeme alabilen POS cihazları işletmeleri ve şirketlerin olmazsa olmazı. Bu anlamda sizlere en çok avantaj verecek olmasının yanında sizin için artı kazanç diyebileceğiniz alternatifler sunuyor olması aynı zamanda alacağınız hizmet için ödeyeceğiniz masraf tutarları da hangi bankanın POS cihazı sorusuna cevap arar nitelikte oluyor. Yani işletmenize hangi POS cihazını almalısınız? bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

Hangi Bankanın POS Cihazı Avantajlı

Bankalar tüketicilerine farklı kart markası sunuyor olsa da bu kartların hepsi aynı vazifeyi üstlenir. Kaldı ki bu kartlar sayesinde gerçek kişilerin ödeme ve harcama alışkanlıkları da önemli değişikliklere uğradı. Günümüzde neredeyse nakit ödeme alışkanlığı ortadan kalktı. Bu ödemelerin ana kaynağı kredi kartlarından ödeme alınabilmesi için ise bankaların üye işyerlerine sunduğu POS cihazları sayesinde yapılıyor.

Ödeme Noktaları POS Cihazları ile

Kişiler POS ne demek, ne anlama geliyor olduğunu bilse de açılımı Point Of Sale dir. Yani ödeme noktası olarak geçer. Bu sayede üye iş yerleri de ödeme noktası haline gelir. Günümüzün ödeme alışkanlığı kredi kartı olunca işletmelerde bu sayede daha çok kazanç sağlamak adına ödeme noktası olmak zorunda bırakıldı. Bu anlamda işletme sahibi alacağı cihaz için hangi bankanın POS cihazını almalıyım sorusunu soruyor.

Bir POS cihazı almak istiyorsanız bankaların vereceği cihazın ücretinin yanında size sağlayacağı ekstra avantajları araştırmalısınız. Bu anlamda bankalar tüketicilere olduğu gibi üye iş yerlerine de kampanyalar düzenler. Bu kampanyalar ile size artı kazançlar sağlayacak olan bankanın POS cihazı sizi olumlu geri dönüşler sağlar. Kredi kartı ile ödemelerde en büyük etken bankaların aldığı komisyon tutarlarıdır. Burada en az komisyon tutarı alan bankanın POS cihazı sizin için avantaj sağlayacaktır. Komisyonun yanında yapılan ödemenin sizin hesabınıza ne zaman yapılacağı da önem arz eder. Ödeme yapıldıktan günler sonra sizin hesabınıza aktarılması sizin yararınıza olmayabilir. Bu anlamda kısa süreli hesap aktarımları sağlayan bankaların POS cihazları sizlere avantaj sağlayacaktır.

Okunmalı : Yapı Kredi POS Destek Hattı

POS Cihazı İçin Gerekli Belgeler

Sizler üye işyeri olarak ödeme noktası olmak için bankanızı seçtikten sonra yapmanız gereken husus ya internet üzerinden yada şahsen banka şubesinden POS Cihazı Başvurusu yapmak olacaktır. Burada banka şubeleri olumlu olsa da, internet üzerinden yapılan başvuru ile banka bunu değerlendikten sonra kısa süre içerisinde iş yerinize gelerek bağlantıları sağlayıp, sözleşmenizi imzaladıktan sonra hizmetinizi almaya başlayabiliyorsunuz. Bu anlamda POS cihazı Başvurusu için gerekli belgeleriniz de şunlar olacaktır.

  • İşletme Sahibinin Nüfus Cüzdanı (kimliği)
  • Ortaklık söz konusu ise işletme ortaklarının kimlikleri
  • İş Yerine ait Adres Bildirim Belgesi
  • İşletmenin Çalışma Ruhsatı
  • İşletme yetkilisi olduğuna dair imza beyannamesi,
  • İşletme esnaf odası kayıt belgesi
  • İşletme sahibi adına kayıtlı olan güncel kullanıma ait elektrik, su, telefon gibi hizmetlerin faturaları

Hangi Bankalar POS Cihazı Hizmeti Veriyor

Bankaya yapacağınız başvuru ile muhtemel alacağınız ödeme tutarlarına göre farklı paketler ile size POS cihazı desteği veriliyor. Burada alınan komisyon tutarı bu limitler nedeniyle değişiyor. Bunun için işletmenizi en uygun olan POS cihazını seçmeniz gerekir. Türkiye’de binlerce üye iş yerine sahip olan bankalar bu sayede tüm tüketicilere ulaşma imkanı veriyor. Bu anlamda başlıca  bankalar Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbak, Garanti BBVA, TEB, Denizbank, QNB Finansbank ve Enpara ile Akbankı sıralayabiliriz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.