Kredi Almanın Yolu

Halkbank Hesap No Öğrenme iban numaramı öğrenmek istiyorum

10.05.2020
484
Halkbank Hesap No Öğrenme iban numaramı öğrenmek istiyorum

Halkbank hesap no öğrenme konusu, belki de diğer tüm bankalar göz önüne alındığında en kolay yapılan bankacılık işlemidir. Hesap numarası öğrenmek için, müşterilerin, Halkbank’a ait banka kartlarının ön yüzüne bakmaları yeterli olmaktadır. Ancak, banka kartının ön yüzünde hesap numarasının yazmaması durumunda bile, banka mutlaka İban numarasını yazmaktadır.

Bu durum da Halk banka ait hesap numaralarının kaç haneli olduğunu bile müşteriler, kartın ön yüzünde yazan iban numarasından hesap numarasını bulabilmektedirler. Böyle bir durum söz konusu değilse de diğer kanallar aracılığı ile hesap numarasını öğrenebilmektedirler.

ATM Üzerinden Hesap No Öğrenme

Halkbank hesap no öğrenme işlemleri içerisinde, ATM aracılığı ile hesap numarası öğrenme işlemi, mobil bankacılığa, internet bankacılığına, telefon bankacılığına ya da şubeye erişimi o anda mümkün olmayıp, ATM seçeneğini değerlendirmeye alan müşteriler tarafından kullanılmaktadır.

Sayılan nedenlerden dolayı ATM kullanarak hesap numarasını öğrenmek isteyen müşterilerin kartları üzerinde yazan iban numarası kafa karıştırıcı olabildiğinden, müşteriler belirli durumlarda ATM seçeneğine yönelmektedirler. Bu durumda, müşteriler Halkbank kartını, ATM cihazına yerleştirerek, şifre giriş işlemi yapmaktadırlar.

 Ardından, açılan menü üzerinden kart işlemleri ya da hesap işlemleri menüsüne giriş sağlanarak, yalnızca hesap numarası değil, kartlar ve bankaya tanımlı hesaplar hakkında, müşteriler istedikleri her bilgiye rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Mobil bankacılık üzerinden de görüntülenebilen bu bilgiler, hesap no, iban no, şube kodu, müşteri numarası ve buna benzer bilgilerdir.

İnternet Üzerinden İban Hesaplayıcı Aracılığı ile Hesap Numarası Öğrenme

Halkbank hesap no öğrenme seçenekleri içerisinde, müşterilerin genel olarak en çok tercih ettiği yöntem, bankanın resmi internet bankacılığı sitesi üzerinden sunulan iban hesaplayıcı uygulamasını kullanmaktır. Halkbank’a ait olan bu uygulama, müşterilere iban numaralarını kontrol etme imkânı sağlarken, aynı zamanda iban hesaplama imkânı da vermektedir.

Şube kodu ve hesap numarasını bilen müşteriler, bu bilgileri uygulama üzerindeki ilgili alanlara yazarak iban numaralarını öğrenebildikleri gibi, iban numarasını bilen müşteriler de iban numarası yazarak doğruluğunu kontrol edebilmektedir. Ayrıca, ayrı ayrı şube kodu ve hesap numarası öğrenmek isteyen müşteriler için, iban numarasını yazarak, şube kodu ve hesap numarasını talep edebilecekleri bir seçenekte bulunmaktadır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.