Kredi Almanın Yolu

Halkbank Kredi Alma, Nasıl Alınır?

Halkbank Kredi Alma, Nasıl Alınır?

Kredi alma talebiniz olduğu zaman başvuran kişiler hemen kredisini almak ister. Bu durum bankalar arasında değişikliğe uğrasa da kredinin onayı ile alınması birkaç günü bulabilir. Genel olarak kredilerin alımına engel oluşması halinde bu durumun yaşandığı bir gerçek. Fakat bu gibi kişilerin başvuruları için genel merkez onayı gerek duyuluyor. Bu onayın çıkması ise zaman alacağından kredi talebiniz istediğiniz gün gerçekleşmeyebiliyor. Hemen alım için bankalara başvursanız da Halkbank Aynı Gün Kredi Almanın Yolu internet bankacılığından geçiyor.

Mobil Bankacılıktan Aynı Gün Kredi

Kredi başvurusu, onayı ve kullanımı günümüzde dijital yollardan yapılıyor ki buradan yapacağınız başvuru ve onayı ile birlikte kredi kullanımı birkaç dakika içerisinde gerçekleşebiliyor. Bu durumun oluşması için ise Halkbank şubeleri bünyesinde hesabınızın olması ve bu hesabınıza bağlı olarak internet bankacılığı yada mobil bankacılık kullanımınız açık olmalıdır. Bu mecralarda yapacağınız kredi başvuruları ile onayı birkaç dakika içerisinde gerçekleşirken tamamen dijital ortamda yapılan ortak kabuller neticesinde paranızda hesabınıza geçiyor.

İnternet Bankacılığından Aynı Gün Kredi

Halkbank Aynı Gün Kredi Almanın yolu internet bankacılığından geçerken banka müşterilerine talepleri olmasa dahi kredi limiti uyguluyor. Bu limite sahip olan kişiler anlık olarak başvuru yaparak kredisini alırken limiti olmayan kişiler de başvuru imkanlarına sahip. Burada limiti olmayan tüketici başvuru sonrasında onay bekliyor ve onay sonrasında kredisini alabiliyor. Size banka ödeme planını, kredi sözleşmesini e-mail ile gönderiyor. Size onaylamanız için de ıslak imza yerine geçebilecek olan SMS gönderiyor ve bu SMS e evet diyerek cevaplamanız halinde tüm şartları kabul etmiş oluyorsunuz.

SMS İle Aynı Gün Kredi

Halkbank Aynı Gün Kredi Almanın yolu olarak birde SMS ile kredi başvurusu değerlendirilebilir. Burada SMS ile başvuru söz konusudur. Başvuru sonrası banka onaylaması halinde bir banka şubesine giderek kalan kısımları tamamlıyorsunuz ve kredinizi anında alabiliyorsunuz. Başvuru yapabilmeniz için ise;

  • KREDİ boşluk TC KİMLİK NO boşluk GELİR BİLGİSİ boşluk KREDİ TALEP TUTARI

yazdıktan sonra 3452’ye mesaj gönderiyorsunuz. Bu talep ile sizin alabileceğiniz kredi tutarı, vadesi gibi bilgiler yine mesaj yoluyla size iletiliyor.

Banka Şubesinden Aynı Gün Kredi

Bankalardaki yoğunlukta göz önüne alınarak banka şubesinden yapacağınız başvuru ile aynı gün içerisinde kredinizi alabiliyorsunuz. Bu durum biraz değişebilir. Fakat yaptığınız işlem için bankanıza gittiğinizde sıra numarası alıyorsunuz. Bu sıra esnasında size müşteri potansiyelinize göre kredi limitiniz çıkan sıra numarasında da yazabiliyor. Bu tür limitlere sahip olduğunuz zaman başvuru ile krediniz anında onaylanabiliyor. Bu durumda yapılması gereken banka yetkilisinin gerekli sözleşmeleri hazırlaması ve sonrasında ıslak imzalar neticesinde krediniz hesabınıza yatabiliyor.

Halkbank güncel kredilerine baktığınız zaman maksimum 15 bin lira limit ile kredi tahsisi yapılıyor. Kredinin alımı sonrası ödeme vadesi ise 60 ay yani beş yıla kadar uzatabilmek mümkün. Aylık ödemeniz bu durumda 47299 TL oluyor ve faiz oranı ise % 1,99 ile veriliyor. Toplam geri ödemeniz ise 28 bin 379 lira.

Kredi Türüne Göre Aynı Gün Kredi

Halkbank Aynı Gün Kredi Almanın Yolu yazımızda verdiğimiz kredilerin dışında aynı zamanda taşıt kredisi ve konut kredisi de alımı söz konusu. Fakat Konut kredilerinde başvuru ve işleyişi farklı olduğu için aynı gün içerisinde kredi tahsisi söz konusu olmayacaktır. Zira başvuru ile ekspertiz görevlendirmesi, ekspertiz raporunun temini, tapu da alınacak randevu ve diğer işlemler ile ilgili olarak zaman uzar. Bu durumda aynı gün konut kredisi almanız da mümkün olmaz.

01


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.