Kredi Almanın Yolu

Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme – Yatırma

25.12.2021
668
Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme – Yatırma

Dijital ortamların verdiği nimetlerden birisi olan Halkbank ATM’den kartsız para çekme işlemi kişilere bazı durumlarda pozitif bir ayrıcalık tanıyor. Kişi kendi hesabına para yatırmak istemesi halinde kartı olmasa da hesabına para yatırabiliyor. Bu özelliği kullanmak isteyen kişilere Halkbank ATM’den Kartsız para çekme yatırma işlemi nasıl olur, kimler yapabilir bunları makalemiz içerisinde bulabilirsiniz.

Halkbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

Bankamatiklerden kartsız para yatırma en çok kullanılan ve tercih edilen bir durum. Halkbank şubeleri bünyesinde bulunan hesabınıza para yatırma yada başka birinin hesabına para yatırma işlemi yapılmasında yatıracağınız kişinin hesap numarasının da bilinmesi gerekir. Bu anlamda Halkbank ATM’den kartsız para yatırma işlemi için;

  • Kartsız işlem menüsü ile para yatırma menüsüne geçin.
  • İlgili bölüme TC numaranızı yazın.
  • Parayı yatırmak istediğiniz hesap numarasını girin.
  • Açıklama bölümünü boş bırakabilirsiniz. Ya da yatıracağınız paranın nedenini yazabilirsiniz.
  • Para yatırma haznesine yatırmak istediğiniz parayı koyun. (Burada paranın kağıt olması, yırtık eskimiş, yıpranmış ve ıslak olmaması gerekir.)
  • Daha sonra açılan sayfadan onay verin.

Okunmalı : Halkbank Aynı Gün Kredi Almanın Yolu

Bu aşamadan sonra bankamatik paranızı kabul etmesiyle yatırdığınız para da istediğniz hesaba geçmiş oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus kartsız para yatırma neticesinde masraf ödemesi yapabileceğinizdir. Kendi hesabınıza para yatırma işlemi yapsanız dahi bu durumla karşılaşabilirsiniz.

Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme

Para yatırmak kadar kişi kendi hesabındaki parayı kartsız olarak ta çekebilme imkanlarına sahip. Burada elbette hesabınızın olması ve hesabınızla ilgili kayıtlarda cep telefonunuzun da numarasının doğru olması gerecektir. Telefonunuzun da yanınızda olduğu bir dönemde para çekebiliyorsunuz. Bu anlamda atacağınız adımlar da şu şekilde,

  • Kartsız İşlem menüsü ile para çekme bölümüne girin
  • TC numaranızı ve telefon numaranızı ilgili bölümlere ATM’den yazın.
  • Cep telefonunuza gelen şifreyi sonraki sayfada yazın.

Halkbank Kartsız Para Yatırma Çekme Limitleri

Halkbank kistemdeki telefon numaranız ile TC numaranızın kayıtlı olması halinde bu aşamadan sonra para haznesinden paranızı alabiliyorsunuz. Burada para çekme ve yatırma işlemleri de dikkate alınması gereken hususlar arasında bulunuyor. Bunun için Halkbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz. Para yatırma işlemleri için günlük 20 bin lira yatırabiliyorken para çekme işlemi için 3000 lira limitiniz olur. Bu limit üstünü ise masrafını ödeyerek yapabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.