Kredi Almanın Yolu

Hacizli Eve Kredi Verilir mi?

17.05.2020
198
Hacizli Eve Kredi Verilir mi?

Hacizli eve kredi alınıp alınmayacağı hususunda bilinmesi gereken iki soru vardır. İlk olan hacizli olan ev size mi ait yoksa hacizli bir evi siz mi satın almak istiyorsunuz? Bu iki durumun cevapları farklılık göstermektedir. İnsanlar bazen ev kirası ödemek yerine kredi çekerek ev sahibi olmayı tercih ederler. Ancak konut kredisi almak ihtiyaç kredisine oranla daha farklılık göstermektedir. Çünkü konut kredilerinin vadeleri daha uzun ve tutar olarak da daha yüksek olmaktadır. Yüksek tutarlı krediler için ise gelir oldukça önemli bir yere sahiptir. Bankalar gelirinizin yeterli olmaması durumunda genellikle kefil gibi garantiler talep etmektedir. Bu nedenle hacizli ev zaten kendinize ait ise kredi kullanmanız oldukça zor olacaktır.

Hacizli Evlerin Krediyle Alınabilme Durumları Var Mı?

Söz konusu ikinci durum ise yani hacizli bir evi kredi ile almanızın mümkün olup olmadığıdır. Bu durum şu şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle evin üzerindeki haczin kaldırılması gerekmektedir. Hacizli bir evi satın almak pek kolay olmamaktadır. Bunun için izlemeniz gereken bir takım yollar bulunmaktadır. Haczin kim tarafından konulduğu büyük önem taşımaktadır. Bunun amacı haczi kaldırmak için muhatabınızın kim olduğunuz bilmektir. Daha sonra ise haczin kaldırılması için gerekli işlemleri yaparak bankaya konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Haciz kaldırılmadığı süreci isterseniz peşin isterseniz kredi çekerek almanız mümkün olmamaktadır.

İcradan Alınan Eve Kredi Çıkar Mı?

Hacizli olan ev için bankadan kredi almanız mümkün olabilmektedir. Ancak hacizli bir ev için kredi çekmek pek de kolay olmamaktadır. Çoğu durumda da bankalar bu tarz bir krediyi vermekten çekinmektedirler. Çünkü bu durum sanıldığı kadar kolaya olmamaktadır. Bu nedenle de sizden haczin kaldırılarak kredi başvurusu yapmanızı talep ederler. Evin üzerindeki haczi kaldırdığınızda kredi almanız daha kolay olacaktır. Aksi durumda bazı sıkıntılar yaşamanız olasıdır. Ayrıca icradan satılan bir eve kredi çıkması pek de mümkün görünmemektedir. Çünkü icradan satılacak olan evlere kredi yatırılması talep edilmektedir. Bu önemli bir detay olarak karşınıza çıkar. Tabi ki hacizli evi bazı koşullarda satın almanız mümkündür.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.